ACAC GRAND PRIX 5
RACE RESULTS
Hosted in Augustana Campus, U of A
October 17th, 2010
 
ACAC Men 8 km Final Results
 
Runner Team Time Place
Willy Kimosop LCK 25:44 1
Andrew Pohl AUG 27:31 2
Peter Kalya LCK 27:55 3
Dennis Ronoh LCK 28:39 4
Buddy Brown AUG 28:48 5
Garrett Gerke GMU 29:01 6
Cyrus Yagan LCK 29:14 7
Kirk Sundt GMU 29:26 8
Josh Inhaber SAIT 29:47 9
Andrew Brisbin AUG 29:59 10
Kyle Ross GPRC 30:22 11
Eric Martinek GPRC 30:41 12
Logan Boehmer GPRC 30:50 13
Dayn Opel LCK 31:06 14
Andrew Peters GMU 31:15 15
Andy Bas CUCA 31:25 16
Mike Karakochuk NAIT 32:03 17
Dallin McCue GMU 32:05 18
Joel Perren CUCA 32:13 19
John Wrightson SAIT 32:18 20
Tyler Bissett AUG 32:19 21
Brendan Robertson GMU 32:38 22
Corey El-Halabi NAIT 32:39 23
Brad Lawlor GMU 32:40 24
Phil Legare-Stokes GPRC 33:03 25
Cody Foggin LCK 33:09 26
Noel Ives AUG 33:11 27
Brett Ulloyt SAIT 33:24 28
Evan Paul GPRC 33:29 29
Warner Brown AUG 33:40 30
Greg Hill SAIT 33:41 31
Arie teStroete RDC 33:43 32
Matt Kemp CUCA 34:53 33
Jakob Claffey NAIT 34:57 34
Cliff Long RDC 35:10 35
Kevin Woo KC 35:37 36
Zachary Quinlan CUCA 36:09 37
Zane Lewis NAIT 36:16 38
Andrei Usenka NAIT 36:27 39
Ryan Gow NAIT 36:44 40
Doug Braden SAIT 37:35 41
Donald Meurs GPRC 38:20 42
Steven Gill RDC 40:00 43
Jeff Babich SAIT 40:14 44
Arshdeep Khaira CUCA 54:12 45
 
 
ACAC Women 5 km Grand Prix Final Results
 
Runner Team Time Place
Jodi Sanguin RDC 19:12 1
Fiona Benson GPRC 19:18 2
Jesslyn Begin RDC 20:24 3
Kat Stone AUG 20:26 4
Purity Kandie LCK 20:38 5
Gladys Kochei LCK 20:46 6
Natasha Dorsey RDC 21:33 7
Rebecca Britton SAIT 21:50 8
Andrea Labrecque AUG 21:52 9
Alexandra Gordichuk GMU 22:08 10
Stephanie McMullin GMU 22:09 11
Damaris Lichti KC 22:19 12
Alesha Miller RDC 22:28 13
Melissa Cable RDC 22:46 14
Franziska Bossart GMU 22:49 15
Brandi MacKenzie LCK 22:56 16
Shara Harke AUG 23:07 17
Dorothy Kimosop LCK 23:12 18
Jackie Benning GPRC 23:20 19
Isabella Englert GMU 23:30 20
Lauren Brookes AUG 23:39 21
Kalli Green AUG 23:47 22
Chennae Lapatak NAIT 23:49 23
Andrea Von Engelhardt NAIT 23:57 24
Vanessa Besharah GPRC 24:05 25
Emily Cole AUG 24:09 26
Amanda McWhan RDC 24:19 27
Karlee Gunderson LCK 24:22 28
Katie Westman SAIT 24:29 29
Jill Blashyn SAIT 24:35 30
Kassi Boyd GMU 24:41 31
Alia Shahab SAIT 24:42 32
Terry Steadman GMU 24:50 33
Haley Howland NAIT 25:12 34
Amanda Matier GPRC 25:25 35
Carina Ness GPRC 25:30 36
Gabrielle Boulet GPRC 25:33 37
Heather Campbell SAIT 25:48 38
Lindsay Broks NAIT 25:49 39
Fiona de Monye SAIT 26:06 40
Kim McKinnon NAIT 26:42 41
Ashley Bernard KC 27:16 42
Nastascia Antypowich NAIT 27:26 43
 
 
 
ACAC Team Results
 
Women:
1st Place -   Red Deer College
2nd Place -  Lethbridge College
3rd Place -   Augustana Campus, U of A
 
Men:
1st Place -  Lethbridge College
2nd Place - Augustana Campus, U of A
3rd Place -  Grant MacEwan University
Previous  |  Next ]     [ Up  |  First  |  Last ]     (Article 806 of 4235)

This page is created with TreePad