ACAC Championships
Hosted by Grant MacEwan University
October 30, 2010
                               
                                     
ACAC Men 8 km Final Results
Runner Team Time Place
Willy Kimosop LCK 26:37 1
Andrew Pohl AUG 28:20 2
Peter Kalya LCK 28:51 3
Devin Woodland GPRC 29:15 4
Buddy Brown AUG 29:32 5
Garrett Gerke GMU 30:05 6
Kirk Sundt GMU 30:13 7
Kieran Baird AUG 30:17 8
Justin Versteeg GMU 30:18 9
Josh Inhaber SAIT 30:40 10
Kyle Ross GPRC 30:47 11
Logan Boehmer GPRC 30:49 12
Andy Bas CUCA 30:59 13
Andrew Brisbin AUG 31:06 14
Cyrus Yagan LCK 31:09 15
Nils Lokken AUG 31:18 16
Andrew Peters GMU 31:22 17
Dayn Opel LCK 31:38 18
Eric Martinek GPRC 31:41 19
Jonathan Fuller RDC 31:41 20
Tyler Bissett AUG 31:49 21
Dennis Ronoh LCK 31:50 22
Neil Roberts NAIT 31:53 23
Tyler Duce GMU 32:21 24
Mike Karakochuk NAIT 32:24 25
Cobie Soop LCK 32:47 26
Dallin McCue GMU 32:48 27
Joel Perren CUCA 32:49 28
John Wrightson SAIT 32:51 29
Phil Legare-Stokes GPRC 32:52 30
Corey Halabi NAIT 34:05 31
Chance Abbott RDC 34:09 32
Cody Hogberg CUCA 34:12 33
Greg Hill SAIT 34:19 34
Brett Ullyott SAIT 34:19 35
Ray Thompson CUCA 34:23 36
Michael Davison LAKE 34:31 37
Zachary Quinlan CUCA 34:37 38
Richard Ellens LAKE 34:42 39
Evan Paul GPRC 35:42 40
CJ Stloz LAKE 36:05 41
Arie te Stroete RDC 36:22 42
Jordan McKay LAKE 36:28 43
Zane Lewis NAIT 36:36 44
Doug Braden SAIT 37:03 45
Pete Stone RDC 37:25 46
TJ Rempel LAKE 37:33 47
Kevin Woo KC 37:53 48
Jakob Claffey NAIT 37:56 49
Andrei Usenka NAIT 38:44 50
Steven Gill RDC 39:58 51
Brian Kawiliza KC 40:40 52
William Weaver LAKE 41:11 53
Arshdeep Khaira CUCA 52:25 54
 
 
ACAC Women 5km Final Results
Runner Team Time Place
Jodi Sanguin RDC 19:36 1
Fiona Benson GPRC 19:45 2
Purity Kandie LCK 20:28 3
Jesslyn Begin RDC 20:32 4
Gladys Kochei LCK 20:38 5
Kathryn Stone AUG 20:50 6
Jenny Hockin GMU 21:10 7
Natasha Dorsey RDC 21:34 8
Andrea Labrecque AUG 21:39 9
Rebecca Britton SAIT 21:47 10
Damaris Lichti KC 21:50 11
Alexandra Gordichuk GMU 22:03 12
Stephanie McMullin GMU 22:08 13
Alesha Miller RDC 22:17 14
Jessica Elliot GPRC 22:23 15
Franziska Bossart GMU 22:43 16
Lauren Brookes AUG 22:50 17
Melissa Cable RDC 22:56 18
Kendal Wiebe LAKE 22:59 19
Isabella Englert GMU 23:09 20
Shara Harke AUG 23:17 21
Jackie Benning GPRC 23:23 22
Kassi Boyd GMU 23:28 23
Kalli Green AUG 23:29 24
Emily Cole AUG 23:30 25
Andrea Von Engelhardt NAIT 23:42 26
Dorothy Kimosop LCK 23:58 27
Katie Westman SAIT 24:03 28
Kim Gray SAIT 24:07 29
Vanessa Besharah GPRC 24:25 30
Amanda McWhan RDC 24:32 31
Karlee Gunderson LCK 24:34 32
Chennae Lapatak NAIT 24:38 33
Teryn Harnack NAIT 24:46 34
Brandi Mackenzie LCK 24:48 35
Jill Blashyn SAIT 25:00 36
Maggie Bradner LAKE 25:02 37
Alia Shahab SAIT 25:07 38
Gabrielle Boulet GPRC 25:32 39
Haley Howland NAIT 25:35 40
Nastascia Antypowich NAIT 25:40 41
Ashley Bernard KC 25:46 42
Lindsay Broks NAIT 26:00 43
Amanda Matier GPRC 26:03 44
Fiona de Monye SAIT 26:04 45
Elise Lakwanki LCK 26:41 46
Misha O'Donnell LAKE 26:42 47
Shellan Peddle KC 26:56 48
       
 
 
ACAC Team Results
 
Men:
1st Place -  Augustana Campus, University of Alberta
2nd Place - Lethbridge College
3rd Place -  Grant MacEwan University
 
Women:
1st Place -  Red Deer College
2nd Place - Grant MacEwan University
3rd Place -  Augustana Campus, University of Alberta
Previous  |  Next ]     [ Up  |  First  |  Last ]     (Article 801 of 4235)

This page is created with TreePad