ACAC GRAND PRIX 2
RACE RESULTS
Hosted by SAIT Polytechnic
September 21st, 2013
 
ACAC Men 8 km Grand Prix Final Results
 
  Name School Time ACAC Place
1 Edwin Kaitany LETH 26:36 1
2 Alex Harding LETH 27:43 2
3 Devin Woodland RDC 28:04 3
4 Kenton Sportak SAIT 28:06 4
5 Hayden Hollowell GPRC 28:53 5
6 Adam Epp GMU 29:42 6
7 Alex Andres LETH 29:54 7
8 Riley Wallace GPRC 30:05 8
9 Tyler Duce GMU 30:06 9
10 Hans Asfeldt UAA 30:10 10
11 Noah Arychuk RDC 30:19 11
12 Brett Andres GMU 30:21 12
13 Andrew Peters GMU 30:46 13
14 Kyle Dong GMU 30:49 14
15 Ryan Burlingame UAA 31:19 15
16 Kevin Chambers CUCA 31:22 16
17 Rodgers Komen LETH 31:35 17
18 Andrew Jacobs UAA 31:35 18
19 Matt Vrielink SAIT 31:55 19
20 Jordan Fish SAIT 32:10 20
21 Spencer Peterson GMU 32:20 21
22 Dylan Zambonelli GPRC 32:22 22
23 Sean Hickey SAIT 32:31 23
24 Adam Koning NAIT 32:40 24
25 Patrick Spelling NAIT 32:43 25
26 Vaughn Marillier GPRC 32:44 26
27 Chris Poytress LETH 32:47 27
28 Luke Johnson LAKE 33:26 28
29 Dmitry Kuleshov SAIT 33:31 29
30 Joedy Dalke UAA 33:40 30
31 Joshua Hutchinson LAKE 33:48 31
32 Cam Raynor UAA 34:01 32
33 Phil Tinka NAIT 34:28 33
34 Benjamin Thomas CUCA 34:33 34
35 Cody Foggin LETH 34:36 35
36 Tyler Nelson RDC 35:05 36
37 Ian Keefe GPRC 35:12 37
38 Jason Slobodian SAIT 35:15 38
39 Bruce Reed NAIT 36:16 39
40 Mike Brown NAIT 36:26 40
41 Christopher Gaertner CUCA 36:30 41
42 Cody Krantz CUCA 36:39 42
43 Kyle Hansvall SAIT 37:02 x
44 Kevin Soley RDC 37:17 43
45 Matt Martin UAA 37:23 44
46 Lee Horton NAIT 37:23 45
47 Bhupinder Singh Dhabi NAIT 37:50 x
48 Nick Lenko UAA 37:58 x
49 Julian Camsell GPRC 38:00 46
50 Colton Stoddard SAIT 38:23 x
51 Tyler Ciarroni NAIT 40:36 x
52 Jared Borzel LAKE 40:53 47
53 David Breker CUCA 41:31 48
54 Sasha Eccleston UAA 42:04 x
55 Kevin Buckel RDC 42:22 49
56 Reese Harrison NAIT 42:38 x
57 Surinder Rayet NAIT 44:25 x
58 Rawat Gaurav GPRC 45:29 x
 
 
ACAC Women 5 km Grand Prix Final Results
 
  Name School Time ACAC Place
1 Marriya Jenkins CUCA 19:40 1
2 Sara Hewitt SAIT 20:01 2
3 Lesley Koopman GMU 20:06 3
4 Vanessa Trofimenkoff GMU 20:32 4
5 Jamie Wigmore GPRC 20:34 5
6 Kate Sloan SAIT 20:55 6
7 Mikaela York LETH 21:13 7
8 Kayla Hardy GPRC 21:13 8
9 Jordanna Cota RDC 21:29 9
10 Rebecca Gould SAIT 21:36 10
11 Rachel McKenzie LETH 21:40 11
12 Jen Chen SAIT 21:47 12
13 Luciana Dykstra SAIT 21:50 13
14 Sarah Mcmaster NAIT 21:53 14
15 Amanda Patteson GPRC 22:09 15
16 Alison McPherson SAIT 22:37 16
17 Sarah Makowsky LETH 22:44 17
18 Sefrah Daviduck LETH 22:53 18
19 Emily Maplethorpe RDC 22:56 19
20 Alexandra Robertson GMU 23:04 20
21 Anna Richardson GMU 23:07 21
22 Caylee Vogel LETH 23:18 22
23 Samantha Debree RDC 23:31 23
24 Mackenzie Koopmans LETH 23:33 24
25 Anna Duda RDC 23:42 25
26 Keely MacCulloch UAA 23:54 26
27 Ashley Camsell GPRC 24:01 27
28 Sarah Hong GMU 24:02 28
29 Laura Friesen RDC 24:03 29
30 Amee Toporchak LETH 24:04 x
31 Shelby Edgar CUCA 24:11 30
32 Kaitlyn Petrin SAIT 24:11 x
33 Kate Soucy LETH 24:12 x
34 Stephanie Mahar CUCA 24:16 31
35 Alaina Wiebe LETH 24:27 x
36 Meg Jorgensen SAIT 24:33 x
37 Taya Hoar UAA 24:35 32
38 Catherine Alcorn RDC 24:45 33
39 Kirsten Manz GPRC 25:03 34
40 Megan Paxton SAIT 25:05 x
41 Ilona Gyapay UAA 25:21 35
42 Alicia Baharally SAIT 25:40 x
43 Melodie Price SAIT 25:55 x
44 Katie Boychuk LAKE 26:05 36
45 Sadie Schaeffer SAIT 26:13 x
46 Brianna Schultz UAA 26:21 37
47 Hana Laverick GMU 26:30 38
48 Emily Whalen GPRC 26:37 39
49 Megan Bruce GMU 26:44 x
50 Blaze Flewell UAA 26:55 40
51 Sidney Moss RDC 26:56 x
52 Jennifer Dillon UAA 27:19 41
53 Nicole Willson RDC 27:59 x
54 Mabel Ho NAIT 28:19 42
55 Richelle Hoar UAA 28:48 x
56 Barbara Jackson CUCA 28:52 43
57 Kaylee Bannerman LAKE 28:59 44
58 Feliz Ozgur GPRC 29:35 x
59 Gladys Kurgat LETH 30:01 x
60 Kyra McNeil LAKE 30:35 45
61 Natasha Hepp UAA 32:45 x
62 Megan Kent LAKE 33:01 46
63 Meghan Wilcox NAIT 33:08 47
64 Mikayla Minish LAKE 33:12 48
65 Carol Cheung UAA 34:44 x
66 Megan Laws LAKE 35:19 49
67 Ola Otolatunde LAKE 36:41 x
 
 
 
ACAC Team Results
 
Men Women
1st Place - Lethbridge College
2nd Place - Grant MacEwan University
3rd Place - GPRC
1st Place - SAIT Polytechnic
2nd Place - Grant MacEwan University
3rd Place - Lethbridge College
Previous  |  Next ]     [ Up  |  First  |  Last ]     (Article 786 of 4235)

This page is created with TreePad