ACAC GRAND PRIX 1
Race Results
Hosted by Red Deer College
September 14th, 2013
 
 
ACAC Women 5 km Grand Prix Final Results
 
  Name School Time ACAC Place
1 Marriya Jenkins CUCA 20:00 1
2 Lesley Koopman GMU 20:01 2
3 Vanessa Trofimenkoff GMU 20:01 3
4 Mikaela York LETH 20:57 4
5 Jamie Wigmore GPRC 21:11 5
6 Jordanna Cota RDC 21:22 6
7 Rachel McKenzie LETH 21:35 7
8 Sarah McMaster NAIT 21:46 8
9 Kayla Hardy GPRC 22:04 9
10 Jen Chen SAIT 22:28 10
11 Emily Maplethorpe RDC 23:05 11
12 Anna Richardson GMU 23:11 12
13 Sarah Maklowsky LETH 23:21 13
14 Alexandra Robertson GMU 23:30 14
15 Alison McPHerson SAIT 23:32 15
16 Caylee Vogel LETH 23:37 16
17 Robyn Hebert RDC 23:41 17
18 Anna Duda RDC 23:51 18
19 Samantha Debree RDC 23:57 19
20 Catherine Alcorn RDC 24:12 20
21 Sefrah Daviduck LETH 24:17 21
22 Sarah Hong GMU 24:19 22
23 Laura Friesen RDC 24:23 x
24 Beverly Kaine CUCA 24:38 23
25 Mackenzie Koopmans LETH 24:51 24
26 Stephanie Dufault OC 25:04 25
27 Taya Hoar UAA 25:11 26
28 Amee Toporchak LETH 25:17 x
29 Alaina Wiebe LETH 25:18 x
30 Kaitlin Brady KC 25:19 27
31 Sidney Moss RDC 26:13 x
32 Megan Paxton SAIT 26:17 28
33 Hana Laverick GMU 26:19 29
34 Katie Boychuk LAKE 26:23 30
35 Megan Bruce GMU 26:33 x
36 Shelby Edgar CUCA 26:44 31
37 Dannica Chief OC 26:56 32
38 Brianna Schultz UAA 27:52 33
39 Desiree Denney KC 28:37 34
40 Nicole Wilson RDC 28:50 x
41 Jennifer Arneson KC 29:13 35
42 Nicole Wagner OC 29:42 36
43 Mabel Ho NAIT 29:51 37
44 Kaylee Bannerman LAKE 30:11 38
45 Barbara Jackson CUCA 31:18 39
46 Amy Stollery OC 32:28 40
47 Kyra McNeil LAKE 32:38 41
48 Teaghan Brophy CUCA 32:46 42
49 Meghan Wilcox NAIT 33:48 43
50 Megan Kent LAKE 35:13 44
51 Ola Olatunde LAKE 38:45 45
52 Megan Laws LAKE 39:17 46
 
 
ACAC Men 7.5 km Grand Prix Final Results
 
  Name School Time ACAC Place
1 Edwin Kaitany LETH 24:03 1
2 Hayden Hollowell GPRC 25:48 2
3 Alex Harding LETH 25:57 3
4 Devin Woodland RDC 26:22 4
5 Kenton Sportak SAIT 26:31 5
6 Adam Epp GMU 27:36 6
7 Alex Andres LETH 27:41 7
8 Tyler Duce GMU 27:55 8
9 Noah Arychuk RDC 28:06 9
10 Joel Perren CUCA 28:11 10
11 Brett Andres GMU 28:24 11
12 Kevin Chambers CUCA 28:38 12
13 Rodgers Komen LETH 29:07 13
14 Kyle Dong GMU 29:30 14
15 Jordan Fish SAIT 29:34 15
16 Spencer Peterson GMU 29:50 16
17 Brady McDonald GMU 29:53 17
18 Adam Koning NAIT 30:06 18
19 Dmitry Kuleshov SAIT 30:06 19
20 Patrick Spelling NAIT 30:07 20
21 Dylan Zambonelli GPRC 30:30 21
22 Sean Hickey SAIT 30:39 22
23 Phil Tinka NAIT 30:59 23
24 Christopher Poytress LETH 31:32 24
25 Cody Foggin LETH 31:51 25
26 Joedy Dalke UAA 31:59 26
27 Luke Johnson LAKE 32:38 27
28 Ryan Lindsay UAA 33:00 28
29 Zach Jackman OC 33:12 29
30 Jason Slobodian SAIT 33:32 30
31 Colton Stoddard SAIT 33:34 31
32 Tyler Nelson RDC 33:34 32
33 Benjamin Thomas CUCA 33:44 33
34 Cameron Dowie SAIT 33:45 x
35 Mike Brown NAIT 33:50 34
36 Bruce Reed NAIT 34:18 35
37 Cody Krantz CUCA 34:20 36
38 Greg Sutherland LAKE 34:21 37
39 Lee Horton NAIT 34:36 38
40 Christopher Gaertner CUCA 35:29 39
41 Joshua Hutchison LAKE 35:34 40
42 Bhupinder Singh Dhabi NAIT 36:24 x
43 Max Vickers OC 36:31 41
44 Tyler Ciarroni NAIT 36:36 x
45 Sam Stillborn KC 38:24 42
46 Surinder Rayet NAIT 40:18 x
47 Reese Harrison NAIT 40:18 x
48 Dean Lewis KC 41:46 43
49 Kevin Buckel RDC 51:10 44
 
 
 
ACAC Team Results
 
Women Men
1st Place - Grant MacEwan University
2nd Place - Lethbridge College
3rd Place - Red Deer College
1st Place - Lethbridge College
2nd Place - Grant MacEwan University
3rd Place - SAIT Polytechnic
Previous  |  Next ]     [ Up  |  First  |  Last ]     (Article 785 of 4235)

This page is created with TreePad