ACAC GRAND PRIX 3
RACE RESULTS
Hosted by Olds College
September 22nd, 2012
 
ACAC Men 8 km Grand Prix Final Results
 
  Name School Time
1 Solomon Ngetich LETH 28:51
2 Devin Woodland RDC 30:27
3 Andrew Peters GMU 31:07
4 William Clack LETH 31:26
5 William Madsen GMU 31:36
6 Kenton Sportak SAIT 31:54
7 Tony Kiprop SAIT 33:11
8 Alexander Harding LETH 33:25
9 Corey Halabi NAIT 33:38
10 Kirk Sundt GMU 33:39
11 Mikhaylo Bazelevskyy GMU 34:32
12 Adam Epp GMU 35:07
13 Shafe Abdulahi RDC 36:16
14 Mark Uniat SAIT 36:38
15 Charles Gandey GMU 36:41
16 Dmitry Kuleshov SAIT 36:55
17 Jordan Fish SAIT 36:56
18 Jose Padilla SAIT 37:09
19 Bradley Nelson SAIT 37:33
20 Dayn Opel LETH 37:36
21 Oliver Noble SAIT 38:03
22 Vitaly Sergeev LAKE 38:07
23 Calvin Ireland LAKE 38:22
24 Corey Ehalt LAKE 40:34
25 Derrick Carlson NAIT 40:45
26 Scott Steinback SAIT 41:08
27 Kevin Pahl SAIT 43:04
28 Sean Hickey SAIT 43:53
29 Mark Louie SAIT 44:21
30 Justin Deschambeau LAKE 44:54
31 Arlen Linden NAIT 48:26
32 Mark Todd LAKE 48:28
 
 
ACAC Women 5 km Grand Prix Final Results
 
  Name School Time
1 Alexandra Gordichuk GMU 22:50
2 Isabella Englert GMU 24:06
3 Lisa Giles SAIT 24:19
4 Kristen Hansen NAIT 24:55
5 Kalli Green UAA 25:35
6 Robyn Taylor GMU 25:39
7 Elisabeth Derksen GMU 25:39
8 Lesley Koopman GMU 25:49
9 Hattie Kanyo LETH 26:12
10 Glynis Milne GMU 27:07
11 Mackenzie Koopmans LETH 27:58
12 Catherine Alcorn RDC 28:24
13 Alexandra Robertson GMU 28:29
14 Alicia Baharally SAIT 28:35
15 Diane Jmaeff LETH 28:44
16 Kate Soucy LETH 29:06
17 Robyn Kerr GMU 29:08
18 Maja Zimmermann UAA 29:20
19 Jodie Salmon LETH 29:28
20 Caylee Vogel LETH 29:38
21 Goldine Mistelbacher NAIT 29:43
22 Anna Duda RDC 29:56
23 Jodie Van Meetelen GMU 30:00
24 Adree Goulding LAKE 30:01
25 Sandy Burger LAKE 31:12
26 Kimberley Boulton NAIT 31:33
27 Taya Hoar UAA 31:36
28 Holly Woods NAIT 31:36
29 Megan Bruce GMU 32:05
30 Laura Friesen RDC 32:10
31 Emma Norris UAA 33:19
32 Jennifer Blume LAKE 33:37
33 Chennae Lapatak NAIT 33:51
34 Amy Hudson OC 34:23
35 Courtney Grosh LAKE 34:42
36 Amy Stollery OC 34:42
37 Tammy Barr SAIT 35:26
38 Amanda Scott NAIT 35:27
39 Alysa Tetzlaff NAIT 36:38
40 Meghan Wilcox NAIT 36:53
41 Nicole Wagner RDC 37:03
42 Leigh-Ann Lowrie NAIT 37:12
43 Michelle Zielinski LAKE 38:19
 
 
 
ACAC Team Results
 
Women:
1st Place -  Grant MacEwan University
2nd Place - Lethbridge College
3rd Place -  NAIT
 
Men:
1st Place - Grant MacEwan University
2nd Place - Lethbridge College
3rd Place - SAIT Polytechnic
Previous  |  Next ]     [ Up  |  First  |  Last ]     (Article 792 of 4235)

This page is created with TreePad