2012 ACAC Championships
Hosted by U of A - Augustana
October 27, 2012
                               
                                     
ACAC Men 8 km Final Results
Runner Team Time Place
Devin Woodland RDC 27:23 1
Kieran McDonald RDC 27:28 2
Kenton Sportak SAIT 27:39 3
William Clack LETH 27:41 4
William Madsen GMU 27:41 5
Solomon Ngetich LETH 28:21 6
Trevor Hofbauer SAIT 28:57 7
Alexander Harding LETH 29:07 8
Kieran Baird UAA 29:13 9
Kirk Sundt GMU 29:25 10
Hayden Hollowell GPRC 29:29 11
Tony Kiprop SAIT 29:42 12
Hans Asfeldt UAA 29:52 13
Kevin Chambers CUCA 29:56 14
Andrew Brisbin UAA 30:04 15
Riley Wallace GPRC 30:05 16
Adam Epp GMU 30:21 17
Josh Inhaber SAIT 30:44 18
Corey Halabi NAIT 30:49 19
Joren Manz GPRC 30:49 20
Alex Frost UAA 31:22 21
Cody Hogberg CUCA 31:28 22
Spencer Peterson GMU 31:28 23
Joel Perren CUCA 31:32 24
Dayn Opel LETH 31:45 25
Mark Uniat SAIT 31:53 26
Charlie Gandey GMU 32:05 27
Ryan Gerlach SAIT 32:06 28
Jordan Fish SAIT 32:24 x
Phillip Tinka NAIT 32:31 29
Brad Tomlinson LETH 32:32 30
Braeden Onciul NAIT 32:55 31
J. Oliver Noble SAIT 32:56 x
Ben Thomas CUCA 33:05 32
Vaughn Marillier GPRC 33:08 33
Nickolas Rowley SAIT 33:19 x
Jeff Baker CUCA 33:22 34
Mikhaylo Bazelevskyy GMU 33:39 35
Vitaly Segeev LAKE 33:46 36
Dmitry Kuleshov SAIT 34:03 x
Warren Seib LAKE 34:08 37
Tyler Balansche NAIT 34:08 38
Nick Lenko UAA 34:22 39
Shafe Abdulahi RDC 34:26 40
Hayden Sinclair GMU 34:27 x
Kyle Smith OC 34:45 41
Calvin Ireland LAKE 34:49 42
Bradley Neslon SAIT 35:54 x
Josh Quinlan CUCA 35:58 43
Blake Penner OC 36:32 44
Sean Hickey SAIT 36:37 x
Sasha Eccleston UAA 36:42 45
Kyle Nielsen RDC 36:47 46
Scott Steinbach SAIT 36:50 x
Derrik Camron NAIT 36:55 47
Jose Padilla SAIT 37:06 x
Justin Deschambeau LAKE 37:21 48
Marious Ngetich LETH 37:34 49
Kevin Pahl SAIT 37:54 x
Timothy Haasdyk RDC 37:55 50
Andrew Kimosop LETH 38:12 x
Cody Krantz GPRC 38:49 51
Corey Ehalt LAKE 38:51 52
Chris Gaertner CUCA 39:46 x
Dean Lewis KC 40:05 53
Arlen Linden NAIT 40:28 54
Ryan Peters-Friesen GPRC 41:12 55
Taylor Bulger UAA 41:30 x
Shea Partridge LAKE 43:15 56
Kevin Buckel RDC 44:41 57
 
 
ACAC Women 5km Final Results
Runner Team Time Place
Marriya Jenkins CUCA 19:14 1
Vanessa Trofimenkoff GMU 20:15 2
Isabella Englert GMU 20:29 3
Jamie Wigmore GPRC 20:37 4
Lisa Giles SAIT 20:49 5
Kalli Green UAA 21:00 6
Robyn Taylor GMU 21:08 7
Alexandra Gordichuk GMU 21:25 8
Kristen Hansen NAIT 21:37 9
Elisabeth Derksen GMU 21:39 10
Hattie Kanyo LETH 21:58 11
Amanda Patteson GPRC 22:03 12
Kathryn Spaidal GPRC 22:09 13
Lesley Koopman GMU 22:11 14
Glynis Milne GMU 22:21 x
Michelle Lyckman OC 22:22 15
Alexandra Robertson GMU 22:31 x
Chelsea Graham CUCA 22:45 16
Catherine Alcorn RDC 22:46 17
Robyn Kerr GMU 22:51 x
Kayla Hardy GPRC 22:59 18
Becky Dunn KC 23:01 19
Alicia Baharally SAIT 23:04 20
Melissa Cantlay SAIT 23:07 21
Lauren Brookes UAA 23:08 22
Maja Zimmerman UAA 23:14 23
Jennifer Paterson UAA 23:18 24
Dianne Jmaeff LETH 23:24 25
Emma-Claire Docherty SAIT 23:30 26
Mackenzie Koopmans LETH 23:32 27
Victoria Frivold UAA 23:36 28
Keely MacCulloch UAA 23:39 29
Chassity Mohan GPRC 23:48 30
Stephanie Marcotte GPRC 24:08 31
Jodie Van Meetelen GMU 24:10 x
Catrina Grant SAIT 24:17 32
Emma Norris UAA 24:23 x
Janessa Bremner SAIT 24:31 33
Laura Friesen RDC 24:38 34
Jodie Salmon LETH 24:45 35
Vanessa Neudorf CUCA 24:55 36
Karly Johnson UAA 24:57 x
Caylee Vogel LETH 25:12 37
Danielle Fandrick RDC 25:21 38
Davis Alton UAA 25:25 x
Taya Hoar UAA 25:36 x
Calla Scott GPRC 25:46 x
Bev Kaine CUCA 25:51 39
Jennifer Arneson KC 25:55 40
Anna Duda RDC 25:57 41
Holly Woods NAIT 25:59 42
Kate Dupuis SAIT 26:02 x
Jenna Ronnie RDC 26:03 43
Sandy Burger LAKE 26:15 44
Adree Goulding LAKE 26:25 45
Sidney Moss RDC 26:30 46
Jennifer Blume LAKE 26:37 47
Amy Boyd LETH 26:39 48
Chennae Lapatak NAIT 26:40 49
Goldine Mistelbacher NAIT 26:54 50
Ilona Gyapay UAA 27:03 x
Brianna Schultz UAA 27:08 x
Megan Bruce GMU 27:16 x
Kimberly Boulton NAIT 27:31 51
Emily Whalen GPRC 27:41 x
Leign ann Lowrie NAIT 27:48 52
Amanda Scott NAIT 29:05 x
Amy Hudson OC 29:10 53
Nicole Wagner RDC 29:16 x
Sarah McCrae UAA 29:27 x
Johanna Ferrie UAA 29:39 x
Courtney Grosh LAKE 29:49 54
Amy Stollery OC 30:43 55
Meghan Wilcox NAIT 31:04 x
Alysa Tetzlaff NAIT 31:10 x
Kirsten Manz GPRC 31:59 x
Michelle Zielinski LAKE 32:08 56
 
 
ACAC Team Results
 
Men:
1st Place -  SAIT Polytechnic
2nd Place - Lethbridge College
3rd Place -  Grant MacEwan University
 
Women:
1st Place -  Grant MacEwan University
2nd Place - GPRC
3rd Place -  SAIT Polytechnic
Previous  |  Next ]     [ Up  |  First  |  Last ]     (Article 789 of 4235)

This page is created with TreePad