ACAC GRAND PRIX 2
RACE RESULTS
Hosted by Red Deer College
September 15th, 2012
 
ACAC Men 8 km Grand Prix Final Results
 
  Name School Time
1 Solomon Ngetich LETH 26:46
2 Devin Woodland RDC 26:59
3 Kieran McDonald RDC 27:04
4 William Clack LETH 28:19
5 Trevor Hofbauer SAIT 28:49
6 Andrew Peters GMU 28:53
7 Kieran Baird UAA 28:55
8 Alexander Harding LETH 29:21
9 Andrew Brisbin UAA 29:49
10 Ryan Burlingame UAA 30:03
11 Adam Epp GMU 30:07
12 Kevin Chambers CUCA 30:23
13 Corey Halabi NAIT 30:23
14 Braeden Onciul NAIT 31:39
15 Mikhaylo Bazelevskyy GMU 32:14
16 Charles Gandey GMU 32:21
17 Tony Kiprop SAIT 32:37
18 Cody Hogberg CUCA 32:39
19 Brad Tomlinson LETH 32:41
20 Phillip Tinka NAIT 32:50
21 Shafe Abdulahi RDC 32:51
22 Ryan Lindsay UAA 32:53
23 Spencer Peterson GMU 33:01
24 Ryan Gerlach SAIT 33:11
25 Warren Seib LAKE 33:23
26 Dmitry Kuleshov SAIT 33:27
27 Nick Lenko UAA 33:44
28 Jose Padilla SAIT 33:59
29 Jeff Baker CUCA 34:19
30 Joshua Quinlan CUCA 34:25
31 Mark Uniat SAIT 34:37
32 Vitaly Sergeev LAKE 34:45
33 Kyle Smith? OC 35:00
34 Derrik Camron NAIT 36:25
35 Marius Ngetich LETH 36:32
36 Andrew Kimosop LETH 36:45
37 Eric Steele UAA 37:13
38 Tim Haasdyk RDC 37:16
39 Christopher Gaertner CUCA 37:29
40 Corey Ehalt LAKE 37:51
41 Mark Louie SAIT 38:20
42 Kyle Nielsen RDC 38:39
43 Benjamin Thomas CUCA 38:57
44 Blake Penner? OC 39:18
45 Lance Wakefield? OC 40:04
46 Arlen Linden NAIT 44:49
47 Ryan Lutz LAKE 46:11
 
 
ACAC Women 5 km Grand Prix Final Results
 
  Name School Time
1 Alexandra Gordichuk GMU 19:48
2 Marriya Jenkins CUCA 19:51
3 Vanessa Trofimenkoff GMU 19:53
4 Kristen Hansen NAIT 20:41
5 Lisa Giles SAIT 20:55
6 Isabella Englert GMU 21:04
7 Robyn Taylor GMU 21:31
8 Elisabeth Derksen GMU 21:59
9 Kalli Green UAA 22:04
10 Lesley Koopman GMU 22:05
11 Lauren Brookes UAA 22:11
12 Hattie Kanyo LETH 22:33
13 Keely MacCulloch UAA 23:10
14 Catherine Alcorn RDC 23:22
15 Mackenzie Koopmans LETH 23:23
16 Kate Soucy LETH 23:46
17 Jennifer Paterson UAA 23:47
18 Chelsea Graham CUCA 23:48
19 Alexandra Robertson GMU 23:54
20 Alicia Baharally SAIT 23:57
21 Robyn Kerr GMU 24:02
22 Victoria Frivold UAA 24:03
23 Nellie Dow UAA 24:04
24 Rebecca Dunne KC 24:09
25 Danielle Fandrick RDC 24:30
26 Diane Jmaeff LETH 24:45
27 Jodie Salmon LETH 24:50
28 Davis Alton UAA 24:54
29 Beverly Kaine CUCA 25:05
30 Goldine Mistelbacher NAIT 25:16
31 Adree Goulding LAKE 25:24
32 Caylee Vogel LETH 25:25
33 Anna Duda RDC 25:28
34 Averil Jones GMU 25:34
35 Janessa Bremner SAIT 25:45
36 Sandy Burger LAKE 25:59
37 Chennae Lapatak NAIT 26:11
38 Ilona Gyapay UAA 26:21
39 Kimberley Boulton NAIT 26:36
40 Megan Bruce GMU 26:44
41 Vanessa Neudord CUCA 26:47
42 Karly Renman UAA 26:51
43 Laura Friesen RDC 26:52
44 Holly Woods NAIT 27:16
45 Sidney Moss RDC 27:33
46 Kirby Spring LAKE 27:47
47 Brianna Schultz UAA 27:55
48 Jennifer Blume LAKE 28:15
49 Amy Hudson OC 28:42
50 Sarah McCrae UAA 28:48
51 Alysa Tetzlaff NAIT 29:54
52 Meghan Wilcox NAIT 30:37
53 Amanda Scott NAIT 30:46
54 Leign-Ann Lowrie NAIT 30:49
55 Michelle Zielinski LAKE 30:52
 
 
 
ACAC Team Results
 
Women:
1st Place -  Grant MacEwan University
2nd Place - U of A - Augustana
3rd Place -  Lethbridge College
 
Men:
1st Place - Lethbridge College
2nd Place - Grant MacEwan University
3rd Place - U of A - Augustana
Previous  |  Next ]     [ Up  |  First  |  Last ]     (Article 791 of 4235)

This page is created with TreePad