ACAC GRAND PRIX 2
Race Results
Hosted by SAIT⁄STMU
September 15, 2018
 
ACAC Men 8 km Grand Prix Results
  Name School Time ACAC Place
1 Matt Travaglini SAIT 25:31 1
2 Matt Hope RDC 25:36 2
3 Leonard Chesoo CUE 26:29 3
4 Jacques Saayman SAIT 27:44 4
5 Daryl Ross SAIT 27:57 5
6 Timothy Ngetich LETH 28:13 6
7 Brant Lauweryssen SAIT 28:14 7
8 Connor Jackson LETH 28:26 8
9 Stephen Rowley RDC 28:53 9
10 Daniel Szucs RDC 29:20 10
11 Michio Green UAA 29:54 11
12 Cooper Cheshire RDC 29:56 12
13 Lucas Wessner RDC 30:24 13
14 Matt Hebert SAIT 30:28 14
15 Devin Saunders RDC 30:39 15
16 Nathanael Tabert UAA 30:46 16
17 Daniel Robdrup LETH 31:11 17
18 Carson Schiller RDC 31:22 x
19 Jemmy Lee SAIT 31:26 18
20 Michael Drysdale SAIT 31:44 x
21 Isaac Amsing StMU 31:45 19
22 Jakob Vollmerhaus RDC 31:47 x
23 Ryan Tod StMU 32:43 20
24 Isaac Duperreault StMU 32:52 21
25 Kevin Kipchumba LETH 33:13 22
26 Kain Simmer SAIT 33:21 x
27 Tanner Rent LETH 34:17 23
28 Timothy Shapka UAA 36:38 24
29 Jason Sprinkhuysen StMU 37:13 25
30 Frazer Connelly CUE 38:05 26
31 Jackson Sweder UAA 38:13 27
32 Quinn Demers StMU 42:23 28
 
 
ACAC Women 5 km Grand Prix Results
  Name School Time ACAC Place
1 Sophia Nowicki LETH 22:33 1
2 Emilie Mann SAIT 23:32 2
3 Jill Stewart RDC 23:38 3
4 Rebecca Johnson StMU 24:25 4
5 Emily Spencer LETH 24:26 5
6 Elise Nawrocki CUE 24:46 6
7 Salma Moreira LETH 25:12 7
8 Shaelyn Moltzhan RDC 25:45 8
9 Shayla Sklaruk RDC 25:59 9
10 Bailey Troccoli-Hughes CUE 25:59 10
11 Catherine Alcorn UAA 26:12 11
12 Karen Vandenborre StMU 26:15 12
13 Ann Danard SAIT 26:20 13
14 Caitlin Debree RDC 26:26 14
15 Rebecca Sweeney LETH 26:53 15
16 Janelle Graham LETH 26:59 16
17 Teagan Shapka RDC 27:00 17
18 Mackenzie Spinks RDC 27:26 18
19 Brooklynn Vogel LETH 27:30 19
20 Deshann Valentine RDC 27:39 x
21 Anne Mirejovsky UAA 28:04 20
22 Amanda Vocke SAIT 28:44 21
23 Kim McEwan StMU 29:03 22
24 Rebekka Hay CUE 30:12 23
25 Emily Lyseng UAA 30:35 24
26 Madison Masterson CUE 32:57 25
27 Bethany Topping StMU 34:00 26
28 Shelby McQuitty StMU 34:25 27
29 Tanis Lefebvre StMU 35:32 28
30 Abigail Griffiths StMU 37:47 x
 
 
 
ACAC Team Results
Men Women
1st Place - SAIT
2nd Place - RDC
3rd Place - LETH
1st Place - LETH
2nd Place - RDC
3rd Place - CUE
Previous  |  Next ]     [ Up  |  First  |  Last ]     (Article 789 of 4402)

This page is created with TreePad