ACAC GRAND PRIX 1
Race Results
Hosted by Concordia University of Edmonton
September 8th, 2018
 
ACAC Men 8 km Grand Prix Results
  Name School Time ACAC Place
1 Matt Travaglini SAIT 26:16 1
2 Jacques Saayman SAIT 28:16 2
3 Brant Lauweryssen SAIT 29:05 3
4 Daniel Szucs RDC 29:39 4
5 Stephen Rowley RDC 30:01 5
6 Cooper Cheshire RDC 30:02 6
7 Lucas Wessner RDC 30:36 7
8 Devin Saunders RDC 30:37 8
9 Matt Hebert SAIT 30:39 9
10 Carson Schiller RDC 30:45 10
11 Keith Spruyt CUE 31:18 11
12 Eric Nooy GPRC 31:29 12
13 Noah Day UAA 31:38 13
14 Jakob Vollmerhaus RDC 31:41 x
15 Nathanael Tabert UAA 31:42 14
16 Joseph Sartison UAA 31:50 15
17 Miguel Macedo Teran GPRC 31:52 16
18 Isaac Amsing STMU 32:20 17
19 Jemmy Lee SAIT 32:28 18
20 Josh Lang LAKE 33:08 19
21 Alex Webster LAKE 33:28 20
22 Braeden Kelly UAA 33:43 21
23 Kain Simmer SAIT 34:11 22
24 Ian Novakowski CUE 34:22 23
25 Brad Agnew CUE 34:46 24
26 Brendan Szigety LAKE 34:48 25
27 Cheyenne Raynaud LAKE 35:47 26
28 Tim Evans STMU 36:54 27
29 Timothy Shapka UAA 37:52 28
30 Brandon Maag LAKE 39:43 29
31 Alex Bedard CUE 41:39 30
32 Frazer Connelly CUE 42:45 31
33 Colin Gillis LAKE 44:05 32
 
ACAC Women 5 km Grand Prix Results
  Name School Time ACAC Place
1 Jill Stewart RDC 24:33 1
2 Rebecca Johnson STMU 24:39 2
3 Ann Danard SAIT 26:07 3
4 Shaelyn Moltzhan RDC 26:18 4
5 Shayla Sklaruk RDC 26:21 5
6 Catherine Alcorn UAA 26:41 6
7 Mackenzie Grove UAA 26:41 7
8 Karen Vandenborre STMU 26:43 8
9 Teagan Shapka RDC 27:10 9
10 Bailey Troccoli-Hughes CUE 27:25 10
11 Caitlin Debree RDC 27:26 11
12 Deshann Valentine RDC 27:51 12
13 Mackenzie Spinks RDC 27:59 x
14 Anna van der Giessen GPRC 28:07 13
15 Amanda Vocke SAIT 28:08 14
16 Shyloh Badar SAIT 28:23 15
17 Kim McEwan STMU 28:30 16
18 Kadee St Croix LAKE 28:33 17
19 Mienna Staroslieski CUE 29:11 18
20 Darian Elliot LAKE 29:23 19
21 Tayla Koerber UAA 30:44 20
22 Brittany Duvall GPRC 30:55 21
23 Emily Lyseng UAA 33:17 22
24 Lina Lim UAA 33:47 23
25 Bethany Topping STMU 34:01 24
26 Madison Masterson CUE 34:35 25
27 Myroslava Koval STMU 35:01 26
28 Nikita Lattery LAKE 35:08 27
29 Marissa Davidson LAKE 35:49 28
30 Shelby McQuitty STMU 35:59 29
31 Tanis Lefebvre STMU 36:05 x
32 Justyna Kolooziej LAKE 38:07 30
33 Abby Griffiths STMU 41:36 x
 
 
ACAC Team Results
 
Men Women
1st Place -  SAIT
2nd Place - RDC 
3rd Place -  UAA
1st Place -  RDC
2nd Place - STMU 
3rd Place -  UAA
Previous  |  Next ]     [ Up  |  First  |  Last ]     (Article 788 of 4402)

This page is created with TreePad