ACAC GRAND PRIX 4
RACE RESULTS
Hosted by SAIT Polytechnic
October 4th, 2014
 
ACAC Men 8 km Grand Prix Final Results
 
  Name School Time ACAC Place
1 Edwin Kaitany LETH 26:18 1
2 Boaz Korir LETH 28:17 2
3 Kirk Sundt CUCA 29:21 3
4 Hans Asfeldt UAA 29:44 4
5 David Greer SAIT 30:04 5
6 Noah Arychuk RDC 30:04 6
7 Michael Quick CUCA 30:25 7
8 Matt Vrielink SAIT 30:26 8
9 Riley Walace GPRC 30:38 9
10 Rodgers Komen LETH 30:40 10
11 Alex Andres LETH 30:48 11
12 Kevin Chambers CUCA 30:50 12
13 Christopher White-Gloria STMU 30:56 13
14 Sean Hickey SAIT 30:58 14
15 Carson Gunn SAIT 31:19 15
16 Joedy Dalke UAA 32:02 16
17 Ben Thomas CUCA 32:05 17
18 Jonathan Fuller UAA 32:15 18
19 Andrew Jacobs RDC 32:16 19
20 Matthew Mundy STMU 33:10 20
21 Brandon Wladyko GPRC 33:17 21
22 Tom Strachan SAIT 33:27 22
23 Michael Schnare SAIT 33:28 23
24 Tyson Goodstriker LETH 33:28 24
25 Herman Rono LETH 33:34 25
26 Matthieu Martin UAA 33:41 26
27 Erik Rust UAA 33:49 27
28 Ian Keefe GPRC 33:56 28
29 Connor O'Donovan NAIT 34:00 29
30 Lucas Plamondon RDC 34:42 30
31 Trent Hebert UAA 34:45 31
32 Clay Goodstiker LETH 35:06 x
33 Josh Malmstem GPRC 35:25 32
34 Jackson Schneider NAIT 35:46 33
35 Lucas Empey STMU 36:25 34
36 Philemon Cheruiyot LETH 36:38 x
37 Lee Horton NAIT 37:02 35
38 Dallas Prince LAKE 37:18 36
39 Greg Sutherland LAKE 38:03 37
40 Carter Weber RDC 38:20 38
41 Jonathan Allan RDC 39:12 39
42 Gaurav Rawat GPRC 39:17 40
43 Carlos Mena LETH 40:02 x
44 Sasha Eccleston UAA 40:03 x
45 Ryan O'donogue UAA 40:03 x
46 Jake Stanley STMU 40:19 41
47 Ryan Dixon UAA 40:24 x
48 Jared Borzel LAKE 41:15 42
49 Timothy Huynh SAIT 42:09 x
50 North Alton GPRC 50:44 43
 
 
ACAC Women 5 km Grand Prix Final Results
 
  Name School Time ACAC Place
1 Mirelle Martens GPRC 19:51 1
2 Marriya Jenkins CUCA 20:06 2
3 Sara Hewitt SAIT 20:23 3
4 Jamie Wigmore GPRC 20:39 4
5 Rachel McKenzie LETH 20:46 5
6 Mikaela York LETH 21:17 6
7 Jackie Benning GPRC 21:33 7
8 Sarah Makowsky LETH 21:34 8
9 Amanda Patteson GPRC 21:43 9
10 Alison McPherson SAIT 22:04 10
11 Kristen Hansen NAIT 22:09 11
12 Emily McIlroy UAA 22:11 12
13 Jordanna Cota RDC 22:13 13
14 Rebekah Moore LETH 22:18 14
15 Rebecca Gould SAIT 23:13 15
16 Sarah McMaster NAIT 23:27 16
17 Shelby Edgar CUCA 23:28 17
18 Sylvia VonGunten LETH 23:32 18
19 Meg Jorgensen SAIT 23:37 19
20 Caylee Vogel LETH 23:59 20
21 Jayme Nagy SAIT 24:12 21
22 Anna Eriksson UAA 24:17 22
23 Megan Niemegeers NAIT 24:18 23
24 Ana Zulic CUCA 24:32 24
25 Anna Duda RDC 24:40 25
26 Sefrah Daviduck LETH 24:45 x
27 Marie Wiatr LAKE 25:09 26
28 Laura Friesen RDC 25:22 27
29 Samantha Debree RDC 25:33 28
30 Rachael Smilie CUCA 25:35 29
31 Brianna Schultz UAA 25:45 30
32 Kirsten Manz GPRC 25:57 31
33 Alexis Taylor NAIT 26:00 32
34 Kristina Dong CUCA 26:02 33
35 Leah Reid UAA 26:15 34
36 Jordan Van Den Brink NAIT 26:53 35
37 Blaze Flewell UAA 26:56 36
38 Megan Paxton SAIT 26:57 37
39 Manon Remy LETH 27:31 x
40 Erica Risseeuw SAIT 28:46 x
41 Keara Nelson LAKE 28:46 38
42 Ciara Bailey UAA 29:32 39
43 Allyson Furman LAKE 29:52 40
44 Melissa Ray RDC 30:01 41
45 Sinead Midgley NAIT 30:35 42
46 Tamica Campbell GPRC 31:01 43
47 Nicole Tschirren LAKE 31:14 44
48 Richelle Hoar UAA 33:04 x
49 Hannah Wildeman LAKE 33:56 45
50 Cari McGillivary LAKE 35:02 46
51 Moesha Mase LAKE 39:55 x
 
ACAC Team Results
 
Men Women
1st Place - Lethbridge College
2nd Place - Concordia University College of Alberta
3rd Place - SAIT Polytechnic
1st Place - GPRC
2nd Place - Lethbridge College
3rd Place - SAIT Polytechnic
Previous  |  Next ]     [ Up  |  First  |  Last ]     (Article 782 of 4235)

This page is created with TreePad