ACAC GRAND PRIX 5
Race Results
Hosted by U of A-Augustana
October 13, 2018
 
ACAC Men 8 km Grand Prix Final Results
 
  Name School Time ACAC Place
1 Matt Travaglini SAIT 25:48 1
2 Leonard Chesoo CUE 26:25 2
3 Matt Hope RDC 26:27 3
4 Jacques Saayman SAIT 28:03 4
5 Daryl Ross SAIT 28:38 5
6 Brant Lauweryssen SAIT 29:02 6
7 Daniel Szucs RDC 29:06 7
8 Timothy Kimaiyo LETH 29:22 8
9 Michio Green UAA 29:33 9
10 Cooper Cheshire RDC 30:01 10
11 Connor Jackson LETH 30:04 11
12 Eric Nooy GPRC 30:09 12
13 Stephen Rowley RDC 30:15 13
14 Keith Spruyt CUE 30:16 14
15 Nathanael Tabert UAA 30:28 15
16 Devin Saunders RDC 31:01 16
17 Benjamin Osorio UAA 31:05 17
18 Miguel Macedo Teran GPRC 31:13 18
19 Jemmy Lee SAIT 31:46 19
20 Matt Hebert SAIT 31:49 20
21 Joseph Sartison UAA 31:54 21
22 Brice Wilkes GPRC 32:00 22
23 Michael Drysdale SAIT 32:18 x
24 Noah Day UAA 32:19 23
25 Brandon Tufford GPRC 32:26 24
26 Jakob Vollmerhaus RDC 32:51 25
27 Kevin Kipchumba LETH 33:09 26
28 Braeden Kelly UAA 33:24 27
29 Ian Novakowski CUE 33:38 28
30 Tanner Rent LETH 34:07 29
31 Brandon Morris CUE 34:23 30
32 Benjamin Doig SAIT 34:30 x
33 Cheyenne Raynaud LAKE 34:39 31
34 Tairas Fournier GPRC 34:40 32
35 Brad Agnew CUE 34:49 33
36 Isaac Duperreault STMU 35:42 34
37 Taylor Hudak GPRC 35:50 35
38 Timothy Shapka UAA 35:54 x
39 Kain Simmer SAIT 36:18 x
40 Joel Manz GPRC 36:42 x
41 Jackson Sweder UAA 36:45 x
42 Jason Sprinkhuysen STMU 37:17 36
43 Braden Gourley UAA 39:09 x
44 Jackson Murrell CUE 39:43 37
45 Ajayi Ikponmwosa GPRC 41:00 x
46 Josh Lang LAKE 41:42 38
47 Colin Gillis LAKE 42:15 39
 
 
ACAC Women 5 km Grand Prix Final Results
 
  Name School Time ACAC Place
1 Sophia Nowicki LETH 23:47 1
2 Emilie Mann SAIT 24:06 2
3 Jill Stewart RDC 24:27 3
4 Rebecca Johnson STMU 24:58 4
5 Elise Nawrocki CUE 25:06 5
6 Emily Spencer LETH 25:27 6
7 Shayla Sklaruk RDC 25:44 7
8 Salma Moreira LETH 26:03 8
9 Shaelyn Moltzhan RDC 26:07 9
10 Ann Danard SAIT 26:12 10
11 Bailey Troccoli-Hughes CUE 26:24 11
12 Caitlin Debree RDC 26:34 12
13 Anna van der Giessen GPRC 26:44 13
14 Catherine Alcorn UAA 26:53 14
15 Karen Vandenborre STMU 27:19 15
16 Janelle Graham LETH 27:20 16
17 Mackenzie Grove UAA 27:20 17
18 Rebecca Sweeney LETH 27:47 18
19 Ana Zulic CUE 27:54 19
20 Amanda Vocke SAIT 28:04 20
21 Brittany Duvall GPRC 28:18 21
22 Teagan Shapka RDC 28:23 22
23 Anne Mirejovsky UAA 28:24 23
24 Deshann Valentine RDC 28:28 24
25 Darian Elliott LAKE 28:31 25
26 Mienna Staroslieski CUE 28:53 26
27 Brooklyn Vogel LETH 29:07 27
28 Kim McEwan STMU 29:14 28
29 Vildana Rekic LETH 29:18 x
30 Mackenzie Spinks RDC 29:19 x
31 Ellie Chai SAIT 29:27 29
32 Kylie Peake UAA 30:03 30
33 Tayla Koerber UAA 30:34 31
34 Emily Lyseng UAA 30:34 32
35 Rebekka Hay CUE 30:40 33
36 Krista Frey GPRC 31:13 34
37 Chelsea Cook UAA 32:49 x
38 Mia Spreen UAA 32:51 x
39 Shelby McQuitty STMU 32:52 35
40 Madison Masterson CUE 33:00 36
41 Mataya Baldwin CUE 34:06 x
42 Erin Grier GPRC 34:15 37
43 Nikita Lattery LAKE 34:43 38
44 Tanis Lefebvre STMU 34:53 39
45 Marissa Davidson LAKE 35:41 40
46 Justyna Koloolziej LAKE 35:59 41
47 Shyloh Bader SAIT 36:18 42
48 Rebecca Grypiuk CUE 49:20 x
 
ACAC Team Results
 
Men Women
1st Place - SAIT
2nd Place - RDC
3rd Place - UAA
1st Place - RDC
2nd Place - LETH
3rd Place - CUE
Previous  |  Next ]     [ Up  |  First  |  Last ]     (Article 792 of 4402)

This page is created with TreePad