ACAC GRAND PRIX 4
Race Results
Hosted by Lakeland College
September 29, 2018
 
ACAC Men 8 km Grand Prix Final Results
  Name School Time ACAC Place
1 Leonard Chesoo CUE 26:36 1
2 Matt Hope RDC 26:44 2
3 Jacques Saayman SAIT 28:04 3
4 Daryl Ross SAIT 28:43 4
5 Brandon Tufford GPRC 28:51 5
6 Timothy Ngetich LETH 29:17 6
7 Connor Jackson LETH 29:33 7
8 Daniel Szucs RDC 29:36 8
9 Keith Spruyt CUE 30:05 9
10 Stephen Rowley RDC 30:08 10
11 Brant Lauweryssen SAIT 30:09 11
12 Cooper Cheshire RDC 30:22 12
13 Lucas Wessner RDC 30:27 13
14 Michio Green UAA 30:28 14
15 Devin Saunders RDC 30:31 15
16 Eric Nooy GPRC 30:45 16
17 Nathanael Tabert UAA 31:01 17
18 Matt Hebert SAIT 31:10 18
19 Carson Schiller RDC 31:12 x
20 Miguel Macedo Teran GPRC 31:19 19
21 Brice Wilkes GPRC 31:22 20
22 Benjamin Osorio UAA 31:58 21
23 Joseph Sartison UAA 32:03 22
24 Noah Day UAA 32:09 23
25 Jemmy Lee SAIT 32:23 24
26 Tanner Rent LETH 32:32 25
27 Michael Drysdale SAIT 32:45 26
28 Ian Novakowski CUE 33:37 27
29 Benjamin Doig SAIT 34:11 x
30 Nils Asfeldt UAA 34:18 28
31 Kyle Reynolds GPRC 34:26 29
32 Cheyenne Taynaud LAKE 34:30 30
33 Tarias Fournier GPRC 34:32 31
34 Brad Agnew CUE 34:42 32
35 Kain Simmer SAIT 34:54 x
36 Timothy Shapka UAA 35:47 x
37 Alex Webster LAKE 36:32 33
38 Eliud Kiptum LETH 36:53 34
39 Joel Manz GPRC 37:00 x
40 Jason Sprinkhuysen STMU 37:31 35
41 Jackson Sweder UAA 38:29 x
42 Braden Gourley UAA 38:46 x
43 Jackson Murrell CUE 39:07 36
44 Frazer Connelly CUE 39:38 37
45 Alex Bedard CUE 45:21 x
 
 
ACAC Women 5 km Grand Prix Final Results
  Name School Time ACAC Place
1 Sophia Nowicki LETH 24:15 1
2 Jill Stewart RDC 24:32 2
3 Rebecca Johnson STMU 24:50 3
4 Emily Spencer LETH 25:08 4
5 Elise Nawrocki CUE 25:28 5
6 Ann Danard SAIT 26:07 6
7 Shaelyn Moltzhan RDC 26:34 7
8 Shayla Sklaruk RDC 26:35 8
9 Catherine Alcorn UAA 27:04 9
10 Anna van der Giessen GPRC 27:06 10
11 Salma Moreira LETH 27:11 11
12 Karen Vandenborre STMU 27:23 12
13 Rebecca Sweeney LETH 27:33 13
14 Caitlin Debree RDC 27:37 14
15 Bailey Troccoli-Hughes CUE 27:37 15
16 Deshann Valentine RDC 27:49 16
17 Mackenzie Grove UAA 27:49 17
18 Brooklyn Vogel LETH 27:56 18
19 Mackenzie Spinks RDC 27:56 19
20 Anne Mirejovsky UAA 28:13 20
21 Darian Elliott LAKE 28:20 21
22 Janelle Graham LETH 28:30 22
23 Amanda Vocke SAIT 28:56 23
24 Teagan Shapka RDC 28:58 x
25 Brittany Duvall GPRC 29:26 24
26 Mienna Staroslieski CUE 29:46 25
27 Ana Zulic CUE 29:46 26
28 Kim McEwan STMU 29:47 27
29 Ellie Chai SAIT 30:11 28
30 Tayla Koerber UAA 30:28 29
31 Shyloh Bader SAIT 30:31 30
32 Rebekka Hay CUE 30:49 31
33 Kadee St Croix LAKE 30:52 32
34 Vildana Rekic LETH 31:05 x
35 Kylie Peake UAA 31:27 33
36 Krista Frey GPRC 32:05 34
37 Myroslava Koval STMU 32:40 35
38 Lina Lim UAA 32:42 36
39 Erin Grier GPRC 32:43 37
40 Mia Spreen UAA 33:08 x
41 Marissa Davidson LAKE 36:06 38
42 Justyna Kolooziej LAKE 36:35 39
43 Karey Bremmer CUE 44:34 40
44 Rebecca Grypiuk CUE 48:06 x
 
ACAC Team Results
 
Men Women
1st Place - RDC
2nd Place - SAIT
3rd Place - GPRC
1st Place - LETH
2nd Place - RDC
3rd Place - CUE
Previous  |  Next ]     [ Up  |  First  |  Last ]     (Article 791 of 4402)

This page is created with TreePad