ACAC GRAND PRIX 5
Race Results
Hosted by U of A-Augustana
October 14, 2017
 
ACAC Men 8 km Grand Prix Final Results
 
  Name School Time ACAC Place
1 Matt Travaglini SAIT 25:34 1
2 Jacques Saayman SAIT 26:48 2
3 Joedy Dalke UAA 28:18 3
4 Daryl Ross SAIT 28:24 4
5 Brandon Wladyko GPRC 28:27 5
6 Erik Rust UAA 29:03 6
7 Adam  Wass RDC 29:08 7
8 Matt Martin UAA 29:16 8
9 Michio Green UAA 29:19 9
10 Durell Rots LETH 29:58 10
11 Emile Vogel-Nakamura UAA 30:09 11
12 Devon Gurney RDC 30:21 12
13 Daniel Robdrup LETH 30:26 13
14 Stephen Rowley RDC 30:26 14
15 Lucas Wessner RDC 30:56 15
16 Eric Nooy GPRC 31:01 16
17 Spencer Jackson LETH 31:03 17
18 Matt Vandegriff SAIT 31:08 18
19 Robert Germscheid LETH 31:25 19
20 Troy Bogh GPRC 31:32 20
21 Keith Spruyt CUE 31:33 21
22 Jemmy Lee SAIT 31:44 22
23 Matt Hebert SAIT 32:02 23
24 Caleb Weber RDC 32:10 24
25 Cory DeRaadt RDC 32:31 25
26 Dayton Jans LETH 32:32 26
27 Brendon Ritchie UAA 32:35 27
28 Benjamin Osorio UAA 33:01 x
29 Jarred St. Arnault GPRC 33:07 28
30 Joe Sartison UAA 33:11 x
31 John Krause LETH 33:29 29
32 Mason Many Grey Horses LETH 34:00 x
33 Ian Lee CUE 34:08 30
34 Nils Asfeldt UAA 34:17 x
35 Brad Agnew CUE 34:27 31
36 Matthew Holler STMU 35:42 32
37 Braden Gourley UAA 36:08 x
38 Sam Kohlmann UAA 36:25 x
39 Timothy Shapka UAA 36:31 x
40 Tim Evans STMU 37:21 33
41 David Clifford GPRC 37:22 34
42 Jackson Sweder UAA 37:24 x
43 David Onyenwenu CUE 38:15 35
44 Keagan Rewuski LAKE 38:16 36
45 Jerritt Cloney CUE 39:57 37
46 Ico Beltran STMU 40:41 38
47 Jackson Murrell CUE 41:06 39
48 Luke Miller STMU 41:52 40
49 Sebastian Laurence LAKE 42:52 41
50 Frazer Connelly CUE 43:11 x
51 Taylor Rana LAKE 43:48 42
52 Nikhil Patel LAKE 45:46 43
 
 
ACAC Women 5 km Grand Prix Final Results
 
  Name School Time ACAC Place
1 Jordanna Cota RDC 23:42 1
2 Ricki Christopher SAIT 24:18 2
3 Emilie Mann SAIT 24:23 3
4 Sophia Nowicki LETH 24:32 4
5 Jill Stewart RDC 24:46 5
6 Emily Spencer LETH 24:58 6
7 Rebecca Johnson STMU 24:58 7
8 Melanie McCann SAIT 25:07 8
9 Elise Nawrocki CUE 25:16 9
10 Kelcie Bulas GPRC 25:18 10
11 Shaelyn Moltzhan RDC 25:50 11
12 Janaya Garbe RDC 25:52 12
13 Alea Stockton SAIT 25:59 13
14 Emily McIlroy UAA 26:01 14
15 Jessica Haenni UAA 26:02 15
16 Sadie Borgfjord RDC 26:13 16
17 Bailey Troccoli-Hughes CUE 26:15 17
18 Vildana Rekic LETH 26:39 18
19 Anna van der Giessen GPRC 26:45 19
20 Kailey Bratland GPRC 26:46 20
21 Hannah Dawe SAIT 27:03 21
22 Brooklyn Vogel LETH 27:23 22
23 Salma Moreria LETH 27:38 23
24 Mackenzie Grove UAA 27:41 24
25 Brittany Duvall GPRC 27:48 25
26 Teagan Shapka RDC 28:01 26
27 Janelle Graham LETH 28:09 27
28 Breanna Berridge RDC 28:12 x
29 Anna Gallup SAIT 28:33 28
30 Anne Mirejovsky UAA 28:37 29
31 Tizita Hill SAIT 28:44 x
32 Mienna Staroslieski CUE 28:49 30
33 Tanner Heslip LETH 28:56 x
34 Dina Iatrou LETH 29:26 x
35 Leah Reid UAA 29:41 31
36 Darian Elliott LAKE 30:07 32
37 Tiana Lemon RDC 30:32 x
38 Emily Lyseng UAA 30:45 33
39 Rebekka Hay CUE 30:50 34
40 Karleen Steinbring LAKE 30:55 35
41 Annika Olesen UAA 30:59 x
42 Lina Lim UAA 31:00 x
43 Kim McEwan STMU 32:14 36
44 Tayla Koerber UAA 32:26 x
45 Daniella Burke UAA 33:54 x
46 Kylie Peake UAA 34:02 x
47 Justyna Koloolziej LAKE 35:11 37
48 Chiedza Mutize UAA 35:55 x
49 Tanis Lefebvre STMU 37:11 38
50 Savanna Toma LAKE 38:28 39
 
ACAC Team Results
 
Men Women
1st Place - SAIT
2nd Place - UAA
3rd Place - RDC
1st Place - SAIT
2nd Place - RDC
3rd Place - LETH
Previous  |  Next ]     [ Up  |  First  |  Last ]     (Article 765 of 4235)

This page is created with TreePad