ACAC GRAND PRIX 5
Race Results
Hosted by U of A-Augustana
October 17, 2015
 
ACAC Men 8 km Grand Prix Final Results
 
  Name School Time ACAC Place
1 Kirk Sundt CUE 27:15 1
2 Alex Harding LETH 28:20 2
3 Moses Chesseret LETH 28:24 3
4 Andrew Harding LETH 28:56 4
5 Brandon Wyladyko GPRC 29:16 5
6 Dan Marsh SAIT 29:44 6
7 Jonathan Fuller UAA 29:49 7
8 Ben Thomas CUE 30:14 8
9 Andrew Jacobs RDC 30:16 9
10 Matt Martin UAA 30:18 10
11 Joedy Dalke UAA 30:38 11
12 Joel Demarcke GPRC 30:40 12
13 Sean Hickey SAIT 31:03 13
14 Erik Rust UAA 31:26 14
15 Chris White-Gloria STMU 31:32 15
16 Kenton Sportak CUE 32:20 16
17 Kevin Chambers CUE 32:34 17
18 Zach Jackman OC 33:34 18
19 Noal Dyck RDC 33:37 19
20 Michael Cole UAA 33:43 20
21 Joe Sartison UAA 34:04 21
22 Jonathan Lam RDC 34:27 22
23 Josh Malmsten GPRC 34:34 23
24 Carson Gunn SAIT 35:10 24
25 Carter Weber RDC 35:16 25
26 Ethan Laverty UAA 35:27 x
27 Reece Bailey UAA 36:01 x
28 Ryan Jahnke OC 36:12 26
29 Dallas Prince LAKE 36:53 27
30 Qasim Valj CUE 37:50 28
31 Kyle Murray GPRC 38:52 29
32 Logan Pearce STMU 39:20 30
33 Keelan Ellerby RDC 40:17 31
34 Ankit Bishnoi LAKE 43:46 32
35 Travis Rockburn OC 43:47 33
36 Andrew Sax LAKE 50:49 34
37 Ethan Nielson OC 55:41 35
 
 
ACAC Women 5 km Grand Prix Final Results
 
  Name School Time ACAC Place
1 Jamie Wigmore GPRC 19:22 1
2 Marriya Jenkins CUE 19:55 2
3 Rachel McKenzie LETH 20:39 3
4 Jordanna Cota RDC 20:58 4
5 Dina Iatrou LETH 21:17 5
6 Rachael Smilie CUE 21:50 6
7 Amy Severtson RDC 21:51 7
8 Emily McIlroy UAA 21:54 8
9 Jayme Nagy SAIT 22:11 9
10 Erica Risseeuw SAIT 22:16 10
11 Caylee Vogel LETH 22:18 11
12 Anna Sigurdson UAA 22:20 12
13 Taya Hoar UAA 22:28 13
14 Rebekah Moore LETH 22:37 14
15 Elise Nawrocki CUE 22:41 15
16 Bailey Troccoli Hughes CUE 22:43 16
17 Shaelynn Moltzahn LETH 22:44 17
18 Sylvia Von Gunten LETH 22:50 18
19 Samantha Debree RDC 22:54 19
20 Kirsten Manz GPRC 23:10 20
21 Ashely Camsell GPRC 23:10 21
22 Shelby Edgar CUE 23:35 22
23 Marie Wiatr LAKE 23:57 23
24 Ana Zulic CUE 24:08 24
25 Brianna Schultz UAA 24:11 25
26 Randi Thiessen STMU 24:14 26
27 Jalene Dease RDC 24:27 27
28 Katrina Henning SAIT 24:32 28
29 Leah Reid UAA 24:32 29
30 Baylee Frissell CUE 24:33 x
31 Tayla Koerber UAA 24:38 30
32 Laura Szymanek RDC 24:52 31
33 Lauren Mearns RDC 25:03 32
34 Tara McDonald RDC 25:19 x
35 Brittany Boyko UAA 25:22 x
36 Maria Houle GPRC 25:38 33
37 Kayla Enders LETH 25:55 x
38 Melissa Ray RDC 26:07 x
39 Kristina Dong CUE 26:20 x
40 Shyloh Bader SAIT 26:54 34
41 Gillian Delure OC 27:07 35
42 Ciara Bailey UAA 27:18 x
43 Daniella Burke UAA 27:30 x
44 Kaylin Ackerman RDC 27:44 x
45 Tori Wall LAKE 28:55 36
46 Tamica Campbell GPRC 29:22 37
47 Katelynn Cook UAA 30:22 x
48 Kiana Scarf LAKE 30:29 38
49 Alexandria Pedersen RDC 32:52 x
50 Tanis Lefebvre STMU 37:14 39
 
ACAC Team Results
 
Men Women
1st Place - UAA
2nd Place - CUE
3rd Place - GPRC
1st Place - LETH
2nd Place - CUE
3rd Place - RDC
Previous  |  Next ]     [ Up  |  First  |  Last ]     (Article 777 of 4235)

This page is created with TreePad