BASKETBALL ALL-CONFERENCE TEAMS
1990-1995
 
                 

MEN         WOMEN
1994-95 First Team
Darren Semeniuk, MacEwan        
Justin Holton, RDC        
Marc Croteau, AUC        
Ryan Seeman, MHC                 
Brady Layton, MRC
Sam Salter, SAIT
First Team
Janette Junghans, SAIT
Ronda Hauser, SAIT
Jaylene Rattai, LCC
Kim Harris, GPRC                 
Kerry Funk, GPRC
Angela Lajeunesse, RDC
  Second Team
Lyle Bruno, SAIT
Jon Schenk, MHC
Michael Tatlock, PBC
Mark Humphrey, MacEwan
Vern Gerhardt, MacEwan
Grant Harder, GPRC
Second Team
Nicole Petersen, LCC
Lisa Walburger, LCC
Kim Hertzberg, MRC
Janet Geddes, GPRC
Jyl Stanford, AUC
Cheryl Corrigan, MacEwan
     
1993-94 First Team
Chris Brinnen, GPRC
Carlos Maffia, LCC
Spencer Holt, LCC        
Brady Layton, MRC
Kevin Moser, MacEwan
First Team
Sheila Bergen, SAIT
Ronna Wright, LCC
Lisa Ressler, LCC
Jen Jensen, MacEwan
Kim Harris, GPRC
  Second Team
Deon John, SAIT        
Rob Hansuk, NAIT        
Darren Semeniuk, MacEwan
Mikel Schmidt, MacEwan
Joel Mueller, GPRC
Second Team
Joanna Vieira, MRC
Kristi Clark, MRC
Angela Lejeunesse, RDC
Jyl Stanford, AUC
Joanne Smallbones, LCC
     
1992-93 First Team
Greg Sale, GPRC
Darren Ross, MacEwan
Carlos Maffia, LCC        
James Clark, SAIT
Len Schulz, MHC
First Team
Anne Trenholm, MRC
Janet Geddes, LCC
Jyl Stanford, AUC
Janet Junghans, SAIT
Michelle Dorval, NAIT
  Second Team
Greg Pierce, MRC
Peter Knechtel, MRC        
Tony Poole, SAIT
Dalton Rowland, LCC
Andrew Lawson, MHC
Second Team
Shelia Bergen, SAIT
Michelle Dekaye, MHC
Bobbi Towers, RDC
Donna Ingwersen, MRC
Joanne Clark, MRC
     
1991-92 First Team
Ray Raymond, MRC
Carlos Maffia, LCC        
Jules McNeil, MacEwan
Kevin Grandberg, MHC
Louis Johnson, SAIT
First Team
Joanna Vieira, SAIT
Trish Lorenz, AUC
Nadine Traptow, RDC
Jill Carley, LCC
Joanne Smallbones, LCC
  Second Team
Rob Hansuk, NAIT        
Jeremy Rattai, MHC
Andy Moldowan, AUC
Dalton Rowland, LCC
Greg Sale, GPRC
Second Team
Joanne Clark, MRC
Cathy Burge, MRC
Patti Pare, MacEwan
Tracy Henger, RDC
Laura Wesley, AUC
     
1990-91 First Team
Jim Kaminski, LCC        
Andre Costa, LCC
Darren Ross, MacEwan
Guy Pallister, CLC
Norm Barthel, NAIT
First Team
Carrie Kuntz, LCC
Candice Kleibrink, LCC
Trish Lorenz, CLC
Patti Carnduff, MHC
Nadine Traptow, RDC
  Second Team
Jason Stanier, MacEwan
Carlos Maffia, LCC        
Brady Layton, MHC
David Fry, MRC
Pete Wright, SAIT        
Second Team
Alex Mulner, RDC
Tracy Henger, RDC
Laura Wesley, CLC
Shauna Grant, GPRC
Patti Pare, MacEwan
 
Previous  |  Next ]     [ Up  |  First  |  Last ]     (Article 28 of 4235)

This page is created with TreePad