BASKETBALL ALL-CONFERENCE TEAMS
1995-2000
 
                 

MEN         WOMEN
1999-2000 First Team
Slav Kornik, NAIT        
Darren Graham, CUCA                 
Mark Harvey, TKUC
Dan Rosnau, MacEwan
Mike Wagner, TKUC
Shawn Kennedy, SAIT
Kevin Rudolph, LCC
Brad David, MHC
Mark Slade, SAIT        
Bruce Dunham, MRC
First Team
Lisa Jensen, SAIT
Lori Jackson, SAIT
Annie Walker, MRC
Johanna Stauffer, MHC
Kristen Swann, BBC
Tamara Edwards, MacEwan
Jody Potts, RDC
Krista Mitchell, GPRC
Erin King, GPRC
Stephanie Ruch, GPRC
  Second Team
Kurt Schoendoster, MHC
Colin Jones, SAIT
David Robinson, BBC
Adam Harrison, BBC                 
Tom Hudel, MRC        
Robbie Valpreda, MacEwan
Russell DeVries, TKUC                 
Jason Nicolay, RDC
Tom Coyne, MacEwan                 
Mike Wedman, AUC
Second Team
Jill Potts, RDC
Leah Bowal, AUC
Jennifer Fead, NAIT
Kelly Boysen, TKUC
Michelle Mackinnon, MacEwan
Fiona Halbert, MacEwan
Anita deMenzes, MRC
Paula Walker, MRC
Melanie Marek, LCC                 
Sara Thiessen, BBC
Darci Hamilton, LCC
     
1998-99 First Team
Russell Devries, TKUC
Troy Arnett, RDC
Jason Damery, NAIT
Josh Vandegriff, TKUC
Scott Plesuk, AUC                          
Calvin Palmer, MRC
Darren Nystrom, BBC
Andrew Stordeur, MHC
Junior Leslie, SAIT        
PJ Robertson, SAIT
First Team
Kellie Boysen, TKUC
Shannon Walton, MacEwan
Michelle Mackinnon, MacEwan
Korrie Smith, AUC
Kelly Yorston, GPRC
Rhona McKenzie, SAIT
Anita DeMenzies, MRC
Lisa Ozcan, SAIT
Emily Williams, MRC
Sara Thiessen, BBC
  Second Team
Trevor Harrington, MacEwan
Peter Buwalda, TKUC
Tom Coyne, MacEwan
Greg Dedeugd, NAIT
Graham Michaels, TKUC
Craig McArthur, LCC        
Phil Scherer, MHC        
Tory Sealy, MHC        
Brock Peterson, MRC
Charlton Weasel Head, LCC        
Second Team
Catherine LaLonde, NAIT
J'anna Aitchison, RDC
Tamara Edwards, MacEwan
Rayna Robinson, RDC
Corina Dixon, RDC
Lori Jackson, SAIT
Melanie Marek, LCC
Candace McMaster, MRC
Johanna Stauffer, MHC
Lisa Jensen, SAIT        
     
1997-98 First Team
Derek Zaharko, RDC
Troy Arnett, RDC
Charlton Weasel Head, LCC                
Craig McArthur, LCC                 
Peter Buwalda, TKUC
Ryan Mulholland, MRC
Pat Sasseville, MacEwan
Junior Leslie, SAIT                          
Scott Plesuk, AUC        
Ryan Seeman, MHC
First Team
Michelle Mackinnon, MacEwan
Brandie Speers, MacEwan
Danielle Peers, MacEwan
Lisa Erickson, SAIT
Lori Jackson, SAIT
Angela Lockhart, GPRC
Krista Marsh, GPRC
Emily Williams, MRC
Nicole Friesen, BBC
Jodi Jensen, LCC
  Second Team
Dan Rosnau, NAIT
Mike Garneau, NAIT
Brandon Jopp, SAIT                 
Chris Trydal, GPRC
Carson Schultz, BBC                 
Jon Williams, TKUC                 
Wayne Zarowny, MHC
Trevor Harrington, MacEwan        
Ryan Clements, MRC                 
Glen Benjamin, LCC
Second Team
Kristen Hutchinson, MacEwan
Shannon Walton, MacEwan
Stacey Ewankiw, MHC
Andrea Fowlie, MHC
Gayetan Klinger, AUC
Melanie Marek, LCC
Noree Claerhout, RDC
Sarah Bohne, SAIT
Kelly Yorston, GPRC
Candace McMaster, MRC
     
1996-97 Troy Gedlaman, MRC
Sam Salter, MRC
Brandon Jopp, SAIT
Charlton Weasel Head, LCC        
Colin Nystrom, BBC
Jon Williams, TKUC
Dave Vandervelde, TKUC
Kevin de Jonge, RDC
Derek Zaharko, RDC
Mark Filteau, MacEwan
Marianna Raguz, MRC
Sherron Kearl, SAIT
Lisa Erickson, SIT
Nicole Frieson, BBC
Natalie Hudec, MHC
Melissa Metz, RDC
Jeni Wolsey, MacEwan
Kristen Hutchinson, MacEwan
Cherie Travis, NAIT
Angie Lockhart, GPRC
     
1995-96 Mark Filteau, MacEwan        
John Hull, MacEwan
Bob White, MRC
Troy Gedlaman, MRC
Marc Croteau, AUC
Kevin Outhet, GPRC
Cassio Maffia, LCC
Blake Foster, MHC
Derek Zaharko, RDC
Shay Yellowhorn, SAIT
Marianna Raguz, MRC
Shannon Selmser, MRC
Ariana Kane, MRC
Sara Armstrong, MacEwan
Brandy Bilodeau, MacEwan
Jenn Allen, GPRC
Lisa Walburger, LCC
Cherie Travis, NAIT
Cori Rawlusyk, RDC
Janette Junghans, SAIT
 
Previous  |  Next ]     [ Up  |  First  |  Last ]     (Article 27 of 4235)

This page is created with TreePad