ACAC GRAND PRIX 1
Race Results
Hosted by Concordia University of Edmonton
September 9th, 2017
 
ACAC Men 8 km Grand Prix Results
  Name School Time ACAC Place
1 Jacques Saayman SAIT 28:42 1
2 Brandon Wladyko GPRC 30:04 2
3 Daryl Ross SAIT 30:13 3
4 Matt Martin UAA 31:07 4
5 Brant Lauweryssen SAIT 31:53 5
6 Adam Wass RDC 32:13 6
7 Alex Howells SAIT 32:33 7
8 Stephen Rowley RDC 32:45 8
9 Cory Deraadt RDC 33:30 9
10 Matt Vandegriff SAIT 34:23 10
11 Donovan Miller STMU 34:54 11
12 Keith Spruyt CUE 35:17 12
13 Troy Bogh GPRC 35:54 13
14 Lucas Wessner RDC 35:57 14
15 Devon Gurney RDC 36:07 15
16 Matt Hebert SAIT 36:07 16
17 Brad Agnew CUE 36:42 17
18 Matthew Holler STMU 38:06 18
19 Dylan Tolhurst SAIT 39:36 x
20 Sam Kohlmann UAA 39:40 19
21 Braden Gourley UAA 40:01 20
22 Gary Li SAIT 40:06 x
23 Lukas Visser UAA 40:35 21
24 Kai Johnsen UAA 42:35 22
25 Justin Moltzahn RDC 43:19 23
26 Jackson Murrell CUE 43:28 24
27 Caleb Weber RDC 43:41 x
28 Jackson Sweder UAA 43:46 25
29 Luke Miller STMU 45:28 26
30 Sebastian Laurence LAKE 46:27 27
31 Frazer Connelly CUE 48:59 28
32 Karan Matusin STMU DNF 30
 
ACAC Women 5 km Grand Prix Results
  Name School Time ACAC Place
1 Jordanna Cota RDC 25:20 1
2 Rebecca Johnson STMU 26:19 2
3 Jill Stewart RDC 26:34 3
4 Emily McIlroy UAA 26:48 4
5 Kelcie Bulas GPRC 26:50 5
6 Elise Nawrocki CUE 27:13 6
7 Shaelyn Moltzahn RDC 27:35 7
8 Janaya Garbe RDC 27:52 8
9 Sadie Borgfjord RDC 28:24 9
10 Bailey Troccoli-Hughes CUE 28:31 10
11 Hannah Dawe SAIT 28:40 11
12 Teagan Shapka RDC 28:50 12
13 Alea Stockton SAIT 28:52 13
14 Rachael Smillie CUE 29:14 14
15 Mackenzie Grove UAA 29:22 15
16 Anna van der Giessen GPRC 29:31 16
17 Shelby Edgar CUE 30:10 17
18 Breanna Berridge RDC 30:43 x
19 Brittany Duvall GPRC 30:52 18
20 Darian Elliott LAKE 32:03 19
21 Anna Gallup SAIT 32:25 20
22 Mienna Staroslieski CUE 33:07 21
23 Tayla Koerber UAA 33:19 22
24 Erin McQuitty STMU 33:36 23
25 Bronwen O'Connor STMU 33:51 24
26 Lina Lim UAA 34:01 25
27 Kim McEwan STMU 34:23 26
28 Rebekka Hay CUE 35:08 27
29 Annika Olesen UAA 36:39 28
30 Myroslava Koval STMU 37:23 29
31 Kylie Peake UAA 37:48 30
32 Chiedza Mutize UAA 40:22 x
33 Tanis Lefebvre STMU 40:27 31
34 Taryn Lefebvre STMU 41:22 x
35 Raylene Godwin STMU 42:54 x
36 Leah Nel STMU 45:42 x
 
 
ACAC Team Results
 
Men Women
1st Place -  SAIT
2nd Place - RDC
3rd Place -  UAA
1st Place -  RDC
2nd Place - CUE
3rd Place -  UAA
Previous  |  Next ]     [ Up  |  First  |  Last ]     (Article 761 of 4235)

This page is created with TreePad