VOLLEYBALL ALL-CONFERENCE TEAMS
2010-15
 
 
  MEN'S ALL-CONFERENCE TEAM
WOMEN'S ALL-CONFERENCE TEAM
2014-15 North Team All-Conference
Blain Cranston (GPRC)
Cameron Gelderman (TKU)
Cole McCartney (UAA)
Matt Powell (KC)
Olivier Prophete (TKU)
Thomas Regier (UAA)
Luke Ryan (UAA)
Dylan Smith (GPRC)
Devin Varga (UAA)
Savana Walkingbear (LAKE)
North Team All-Conference
Jordan Forrest-Drezet (GPRC)
Laura Popplestone (LAKE)
Georgina Kampos (TKU)
Niki Friesen (KC)
Ahnika Kuse (LAKE)
Kate Rozendaal (TKU)
Michelle Laing (LAKE)
Jocelyn van Ryk (TKU)
Amy Norman (GPRC)
Rae Sigurdson (LAKE)
  South Team All-Conference
Joseph Arsenault (MHC)
Luke Brisbane (RDC)
Zac Ens (BC)
Tim Finnigan (RDC)
Kai Hesthammer (LETH)
Patrick McIntyre (RDC)
Dylan Neufeld (MHC)
Andre Pires (LETH)
Carter Reimer (BC)
Josh Wendel (BC)
South Team All-Conference
Jamie Craig (OC)
Megan Brennan (SAIT)
Miranda Dawe (RDC)
Shael Bourne (OC)
Bronwyn Hawkes (RDC)
Amanda Lundquist (BC)
Layna Levorson (OC)
Madelyne Quinn (RDC)
Samantha Zacharias (BC)
Alex Donaghy (RDC)
2013-14 First Team All-Conference
Sam Brisbane (RDC)
Zach Brown (GMU)
Marcus Ernewein (GMU)
Tim Finnigan (RDC)
Devon Goodvin (GPRC)
Jon Morley (SAIT)
Dylan Neufeld (MHC)
Josh Wendel (BC)
First Team All-Conference
Amber Adolf (RDC)
Kimberly Bolin (GMU)
Megan Brennan (SAIT)
Porcha Diggs (King’s)
Tonya Dueck (GPRC)
Ashley Lange (LAKE)
Brooke Sutter (RDC)
Elly Wendel (BC)
  Second Team All-Conference
Matt Fulton (CUCA)
Jordan Matters (MHC)
Cole McCartney (UAA)
Braden O’Toole (RDC)
Luke Ryan (UAA)
Josh Senneker (BC)
Jordan Teliske (NAIT)
Savana Walkingbear (LAKE)
Second Team All-Conference
Shael Bourne (OC)
Kathryn Fetting (LETH)
Catherine Laskosky (UAA)
Brooke Peterson (BC)
Madison Porisky (GMU)
Kate Porta (GPRC)
Telaina Snider (OC)
Dakota Wilson (OC)
2012-13 First Team All-Conference
Tim Finnigan (RDC)
Darcee Froese (SAIT)
Will Gelderman (KING'S)
Matthew Harris (GMU)
Scott Lesher (SAIT)
Vitor Macedo (LETH)
Robert Mason (MHC)
Alwyn Piche (KC) 
First Team All-Conference
Jenn Clayton (KING'S)
Ashley Lange (LAKE)
Jordan Michie (MHC)
Katelyn Melnyk (GMU)
Kirsten Sorensen (RDC)
Brooke Sutter (RDC)
Sarah Watson-Kostaniuk (NAIT)
Elly Wendel (BC)
  Second Team All-Conference
Sam Brisbane (RDC)
Nic Dubinsky (LETH)
Jonathan Morley (GPRC)
Chris Osborn (RDC)
Zachary Rempel (MHC)
Cody Quiring (BC)
Savana Walkingbear (LAKE)
Josh Wendel (BC)
Second Team All-Conference
Megan Brennan (SAIT)
Kaitlyn Cordingley (GPRC)
Tonya Dueck (GPRC)
Courtney Fielding (LAKE)
Ashley Lee (NAIT)
Madison Porisky (GMU)
Telaina Snider (OC)
Peggy Sommerfeld (LAKE)
2011-12 First Team All-Conference
Zach Brown (GMU)
Colton deMan (MRU)
Will Gelderman (King’s)
Scott Lesher (BC)
Vitor Macedo (Lethbridge)
Cole McCartney (UA-AUG)
Lyndon Mercier (NAIT)
Quentin Schmidt (RDC)
First Team All-Conference
Mackenzie Allen (MRU)
Katelyn Melnyk (GMU)
Kristen Moncks (MHC)
Megan Nagy (MHC)
Julia Pasieka (MRU)
Kate Porta (MRU)
Tayler Smith (NAIT)
Kaila Whitton (King’s)
  Second Team All-Conference
Justin Allcock (KC)
Dan Durham (MRU)
Nic Dubinsky (Lethbridge)
Joel Dyck (BC)
Darcee Froese (SAIT)
Matt Herbert (KC)
Jackson Maris (RDC)
Adam Woods (GPRC)
Second Team All-Conference
Christine Charlemagne (SAIT)
Tonya Dueck (GPRC)
Kendra Huculak (GMU)
Ashley Lange (Lakeland)
Kirsten Sorensen (RDC)
Brooke Sutter (RDC)
Talayna Tremblay (MHC)
Stephanie Tschechne (GPRC)
2010-11 First Team All-Conference
Dan Durham (MRU)
Taylor Hunt (RDC)
Scott Lesher (Briercrest)
Greg Mann (NAIT)
Jeff Marthaller (Lethbridge)
Carsten Moeller (NAIT)
Jeremy Potter (MacEwan)
Joel Van Huizen (Kings)
First Team All-Conference
Kacey Bowman (GPRC)
Jenn Clayton (King’s)
Brianne Collette (Lakeland)
Daly Donaghy (SAIT)
Megan Nagy (MHC)
Julia Pasieka (MRU)
Kate Porta (GPRC)
Andrea Price (MRU)
  Second Team All-Conference
Phil Duffy (GPRC)
Evan Ericson (MHC)
Will Gelderman (King’s)
Trevor Klassen (Briercrest)
Patrick Mead (SAIT)
Keith McLeod (SAIT)
Craig Schatz (Lethbridge)
Devon Van Nistelrooy (SAIT)
Second Team All-Conference
Mackenzie Allen (MRU)
Amanda Carroll (RDC)
Robyn Denney (RDC)
Breanna Estabrook (MRU)
Alexis Loewen (Briercrest)
Katelyn Melnyk (MacEwan)
Jaclyn Neufeld (RDC)
Kaila Whitton (King’s)
Previous  |  Next ]     [ Up  |  First  |  Last ]     (Article 63 of 4235)

This page is created with TreePad