VOLLEYBALL ALL-CONFERENCE TEAMS
2005-10
 
 
  MEN'S ALL-CONFERENCE TEAM
WOMEN'S ALL-CONFERENCE TEAM
2009-10 First Team All-Conference
Kyle Baird, MRU
Joel Colter, Lethbridge
Taylor Hunt, RDC
Mitch Irvine, RDC
Scott Lesher, Briercrest
Jarron Mueller, MRU
Garrett Popplestone, MHC
Kenny Rauwerda, SAIT
First Team All-Conference
Brianne Collette, Lakeland
Jessica Clutton, RDC
Breanna Estabrook, MRU
Whitney Matheson, MacEwan
Megan Nagy, MHC
Andrea Price, MRU
Quinn Schulzke, RDC
Katherine Seys, NAIT
  Second Team All-Conference
Joel Dyck, Briercrest
Mike Hawkins, Lethbridge
Carson Heninger, MRU
Justin Kilb, SAIT
Jeffrey Marthaller, Lethbridge
Devon McLeod, GPRC
John Scheideman, GPRC
Joel Van Huizen, King’s
Second Team All-Conference
Kayla Bruce, Briercrest
Jenn Clayton, King’s
Daly Donaghy, SAIT
Carmen Dubnick, Lakeland
Kaylene Ehret, MacEwan
Katie Graves, RDC
Stephanie Jackson, Keyano
Kate Porta, GPRC
2008-09 North Team All-Conference
Peter Dykstra, King’s
Rory Ernewein, NAIT 
Ryan McDonald, MacEwan
Devon McLeod, GPRC
Alwyn Piche, Keyano
John Scheideman, GPRC
Tom Sloan, Keyano
Nathan Unruh, Lakeland
Joel Van Huizen, King’s
Chris Womack, MacEwan
North Team All-Conference
Brianne Collette, Lakeland
Leanna Gildersleeve, MacEwan
Noelle Kenny , NAIT
Erica Latta, MacEwan
Whitney Matheson, MacEwan
Kimberlee Paul, King’s
Oriana Pysyk, King’s
Jaryn Ruether, GPRC
Katherine Seys, NAIT
Kristen Wishloff, MacEwan
  South Team All-Conference Team
Jay Blankenau, MRC 
Anton Friesen, MHC
Mitch Irvine, RDC
Brendan Lutz, MHC
Aleksei Myroniuk, SAIT 
Levi Nutma, MRC
Garrett Popplestone, MHC 
Kenny Rauwerda, SAIT
Brett Uniat, MHC
Chris Wowchuk, RDC
South Team All-Conference
Jessica Berntson, MRC
Jessica Clutton, RDC
Bethany Enge, MRC
Breanna Estabrook, MRC 
Katie Graves, RDC 
Ricki Hagen, MHC
Jessica Hamel, SAIT
Mallory McCormick, MHC
Quinn Schulzke, RDC
Sara Van Goudoever, MRC
2007-08 Blue Division Team All-Conference
Jay Blankenau, MRC
Jason Derocco, MRC
Luke Dubbeldam, Briercrest 
Curtis James, MacEwan 
Spencer Leiske, RDC 
Allen Meek, MRC 
Aleksei Myroniuk, SAIT 
Stephen Nash, Briercrest 
Tanner Nault, RDC 
Tom Porta, MRC
James Sangster, RDC
Jonathan Whitton, KING'S
Blue Division Team All-Conference
Katelyn Archer, MacEwan 
Michelle Barry, MacEwan 
Kristy Doll, MRC
Carmen Dyck, MRC
Katie Graves, RDC
Jessica Hamel, SAIT
Chelsea Hobbs, MRC
Jaryn Ruether, GPRC
Sarah Schultz, GPRC
Heather Vander Hoek, KING'S
Mandi Walker, SAIT
Brittany Whitwell, RDC
  White Division Team All-Conference
Aaron Cyr, MHC
Anton Friesen, MHC
Brian Nelis, Lethbridge
Alwyn Piche, Keyano
Dan Ryskamp, Lakeland
Shawn Wawryk, Lakeland
White Division Team All-Conference
Jana Champagne, NAIT
Stephanie Jackson, Keyano
Sarah Luscher, Lethbridge
Mallory McCormick, MHC
Michelle Monette, Lethbridge
Denai Wouters, Lakeland
2006-07 Blue Division Team All-Conference
Clark Booth, MacEwan
Matthew Clegg, GPRC
Michael DeRocco, MacEwan
Omar Langford, MRC
Don MacNeill, GPRC
Allen Meek, MRC
Elijah Muennich, GPRC
Tim Ritsema, NAIT
Gavin Schmitt, RDC
Jason Waddell, RDC
Blue Division Team All-Conference
Katelyn Archer, MacEwan
Michelle Barry, MacEwan
Colleen Bourque, RDC
Ashley Davis-Pajor, MRC
Carmen Dyck, MRC
Lorraine Enge, TKUC
Chelsea Hobbs, MRC
Erin Kerschbaumer, NAIT
Krista Lougheed, RDC
Kristen Roberts, GPRC
  White Division Team All-Conference
Kevin Brite, LC
Kurri Carlson, LC
Collin Gordon, SAIT
Jordan Marr, SAIT
Russell Ogden, LCC
Brandon Papp, MHC
Alwyn Piche, KC
Riley Phillips, SAIT
Andrew Stevenson, SAIT
Kerry Wall, LC
White Division Team All-Conference
Kimberley Andjelic, MHC
Lauren Bardahl, MHC
Jessica Hamel, SAIT
Stephanie Jackson, KC
Lori Kindrachuk, LC
Sarah Luscher, LCC
Michelle Monette, LCC
Amanda Walker, SAIT
Kendra Weenie, KC
Kira Zeeben, LC
2005-06 First Team All-Conference
Rob deJong, TKUC
Graham Heatherington, RDC
Joey Martins, RDC
Elijah Muennich, GPRC
Craig Proudfoot, MacEwan
Mike Proudfoot, MRC
Brian Yuzdepski, Lakeland
Tony Zylstra, NAIT
First Team All-Conference
Jennifer Covelli, MacEwan
Kristy Doll, MRC
Joely Hanke, RDC
Chelsea Hobbs, MRC
Erin Kerschbaumer, NAIT
Ashley Melnyk, GPRC
Kerri Wickenheiser, LCC
Sam Wojtkiw, MacEwan
  Second Team All-Conference
Mike DeRocco, MacEwan
Tim Gourlay, RDC
Colin Jaggard, MRC
Casey O'Grady, SAIT
Chaim Schalk, RDC
Jody te Bulte, GPRC
Nolan Weinmaster, BC
Michael Wiens, MRC
Michael Weiss, TKUC
Second Team All-Conference
Kaylan Berge, MacEwan
Kylie Crick, RDC
Mandy Foster, GPRC
Crystal Livingston, GPRC
Krista Lougheed, RDC
Kerri Mitsuing, PC
Oriana Pysyk, TKUC
Angela Reize, TKUC
Jessica Rentz, NAIT
Previous  |  Next ]     [ Up  |  First  |  Last ]     (Article 64 of 4235)

This page is created with TreePad