ACAC GRAND PRIX 5
RACE RESULTS
Hosted in Augustana Campus, U of A
October 17th, 2009
 
ACAC Men 8km Final Results
 
Runner Team Time Place
Willy Kimosop LCK 25:39 1
Ed Kangogo LCK 26:44 2
Moses Kipkosgei LCK 27:06 3
Peter Kalya LCK 27:39 4
David Arial AUG 28:24 5
Devin Woodland AUG 28:45 6
Jonathan Werkema RDC 29:07 7
Christian Chesire LCK 29:15 8
Travis Epp LCK 29:18 9
Kyle Ross GPRC 29:46 10
Cobie Soop LCK 30:09 11
David Shantz AUG 30:21 12
Nils Lokken AUG 30:28 13
Jonathan Fuller RDC 30:48 14
Drew Erickson LCK 31:17 15
Ryan Burlingame AUG 31:33 16
Warner Brown AUG 32:03 17
Andrew Peters MacEwan 32:13 18
Dustin Fountain RDC 32:53 19
Brendan Robertson MacEwan 32:56 20
Christian Mourik LCK 33:08 21
Trevor Wilson SAIT 33:16 22
Neil Manchee SAIT 33:17 23
Jason Bain GPRC 33:38 24
James Johnson LCK 33:41 25
Alex Frost AUG 33:43 26
Kendall Warawa AUG 33:58 27
Kalem Hamilton RDC 34:30 28
Noel Ives AUG 34:31 29
Joel Gervais AUG 34:43 30
Adam Koning NAIT 34:58 31
Colin Carson SAIT 35:01 32
Hayk Houlder NAIT 35:07 33
Evan Paul GPRC 35:09 34
Thomas Ridgeway GPRC 35:13 35
Christopher Driol MacEwan 35:40 36
Danny Kuntz AUG 35:41 37
Johnny Forward AUG 36:01 38
John Wrightson SAIT 36:09 39
Dexter MacEwanCalder AUG 36:24 40
Dallin McCue MacEwan 36:29 41
Taylor Wooley AUG 36:35 42
Drew Wesolowsky MacEwan 36:46 43
Mike Glazier MacEwan 37:05 44
Jeremy Hume SAIT 37:15 45
David Smith RDC 37:28 46
Mark McConnell NAIT 38:16 47
Lucas Hudec AUG 38:21 48
Drew Dietze NAIT 38:22 49
John Gorczyca NAIT 38:39 50
Jordan Zeyha GPRC 39:15 51
Aaron Bungay KC 39:44 52
Andrew Seidl GPRC 39:55 53
Joshua Oviatte MacEwan 41:21 54
Brian Ellert AUG 42:41 55
Jeff Baker CUCA 44:02 56
Blair Sinclair SAIT 44:50 57
 
 
ACAC Women 5km Grand Prix Final Results
 
Runner Team Time Place
Gladys Kochei LCK 19:38 1
Jodi Sanguin RDC 19:39 2
Purity Kandie LCK 20:11 3
Kathryn Stone AUG 20:28 4
Winnie Cheptogok LCK 20:33 5
Brooke Willson RDC 21:05 6
Rachel Schneider LCK 21:16 7
Melanie McCann SAIT 21:33 8
Dulcie Timmons RDC 21:39 9
Tegan Owens SAIT 22:05 10
Patricia Leighton AUG 22:06 11
Emily Cole AUG 22:10 12
Florence Kangogo LCK 22:11 13
Dixie Austin MacEwan 22:16 14
Jennifer Pomerlau LCK 22:55 15
Melissa Cable RDC 22:58 16
Siobhan Galivan GPRC 23:25 17
Jenna Hall NAIT 23:31 18
Robin Braconnier CUCA 23:33 19
Shara Harke AUG 23:34 20
Meagann Johnston LCK 23:38 21
Amelia Terlecki MacEwan 23:42 22
Nelda Plante GPRC 23:46 23
Jessica Friesen RDC 23:49 24
Alicia Hurley AUG 23:53 25
Krystal Speed MacEwan 23:54 26
Maggie McBride AUG 23:55 27
Franziska Bossart MacEwan 24:05 28
Jenny Paterson AUG 24:11 29
Sarah Friesen SAIT 24:16 30
Reba Murphy AUG 24:53 31
Melissa Christensen NAIT 24:56 32
Carina Ness GPRC 24:59 33
Lauren Brookes AUG 25:14 34
Amanda Matier GPRC 25:32 35
Kate Blackett RDC 25:42 36
Linnea Saltel GPRC 25:50 37
Haley Howland NAIT 25:55 38
Alison Bortolon AUG 26:19 39
Melissa Gritchen GPRC 26:22 40
Maja Zimmerman AUG 26:26 41
Kelsey Ward MacEwan 26:30 42
Suzanne Hall NAIT 26:34 43
Rebecca Gano AUG 26:38 44
Jennifer Bain GPRC 26:42 45
Breanne Soehn RDC 26:54 46
Crystal Jensen NAIT 26:54 47
Layla Thordarson RDC 26:56 48
Carly Pura GPRC 27:22 49
Robyn Bonnar GPRC 27:36 50
Amanda Santarosa GPRC 28:01 51
Sara Zacharias NAIT 29:47 52
Kelsey Muldoon SAIT 30:42 53
Teagan Gahler NAIT 30:57 54
 
 
 
ACAC Team Results
 
Women:
1st Place -   Lethbridge College
2nd Place -  Red Deer College
3rd Place -  Augustana Campus, U of A
 
Men:
1st Place - Lethbridge College
2nd Place - Augustana Campus, U of A
3rd Place - Red Deer College
Previous  |  Next ]     [ Up  |  First  |  Last ]     (Article 812 of 4235)

This page is created with TreePad