ACAC GRAND PRIX 2
RACE RESULTS
Hosted by SAIT
September 18th, 2010
 
ACAC Men 6 km Grand Prix Final Results
 
Runner TEAM TIME PLACE
Willy Kimosop LCK 18:54 1
Andrew Pohl AUG 20:05 2
Buddy Brown AUG 20:28 3
Dennis Ronoh LCK 21:11 4
Kieran Baird AUG 21:18 5
Andy Bas CUCA 21:20 6
Andrew Brisbin AUG 21:57 7
Kirk Sundt GMU 22:02 8
Nils Lokken AUG 22:06 9
Jonathan Fuller RDC 22:23 10
Tyler Duce GMU 22:24 11
Josh Inhaber SAIT 22:25 12
Justin Versteeg GMU 22:36 13
Andrew Peters GMU 23:09 14
Brendan Robertson GMU 23:31 15
Dallin McCue GMU 23:52 16
Arie teStroete RDC 24:10 17
Richard Ellens LAKE 24:21 18
CJ Stolz LAKE 24:44 19
Micheal Davison LAKE 24:48 20
John Wrightson SAIT 25:00 21
Dexter MacCalder AUG 25:06 22
Abraham Richkarday SAIT 25:20 23
Bretty Ullyott SAIT 25:27 24
Cody Foggin LCK 25:28 25
Matthew Kemp CUCA 26:03 26
Jordan McKay LAKE 26:05 27
Greg Hill SAIT 27:00 28
Doug Braden SAIT 27:11 29
Nick Ballers LCK 27:12 30
Jeff Baker CUCA 27:22 31
Steven Gill RDC 28:03 32
William Weaver LAKE 28:49 33
Michael Beaten LAKE 30:46 34
Arshdeep Khaira CUCA 39:10 35
 
 
ACAC Women 4 km Grand Prix Final Results
 
Runner TEAM TIME PLACE
Purity Kandie LCK 16:07 1
Gladys Kochei LCK 16:39 2
Natasha Dorsey RDC 17:31 3
Andrea Labrecque AUG 17:32 4
Alexandra Gordichuk GMU 17:56 5
Kassi Boyd GMU 17:59 6
Alesha Miller RDC 18:03 7
Kaitlin Lodewyk RDC 18:06 8
Shara Harke AUG 18:11 9
Dorothy Kimosop LCK 18:25 10
Melissa Cable RDC 18:26 11
Kendal Wiebe LAKE 18:26 12
Kim Gray SAIT 18:27 13
Franziska Bossart GMU 18:31 14
Isabella Englert GMU 18:34 15
Rebecca Britton SAIT 18:44 16
Stephanie McMullin GMU 18:44 17
Jill Blashyn SAIT 18:45 18
Emily Cole AUG 18:48 19
Amanda McWhan RDC 18:52 20
Kalli Green AUG 19:13 21
Natashia Lapointe LCK 19:15 22
Terry Steadman GMU 19:22 23
Kate Blackett RDC 19:33 24
Brandie Mackenzie LCK 19:34 25
Maggie Sisson LAKE 19:38 26
Alia Shahab SAIT 19:57 27
Emma Norris AUG 19:58 28
Jenna Keay AUG 20:04 29
Katie Westman SAIT 20:08 30
Misha O'Donnel LAKE 21:04 31
Kaitlyn Pirie LCK 21:43 32
Heather Campbell SAIT 22:13 33
Jessica Brown LAKE 22:27 34
Raelynn Wutzke LAKE 23:20 35
 
 
ACAC Team Results
 
Women:
1st Place -   Red Deer College
2nd Place -  Lethbridge College
3rd Place -  Grant MacEwan University
 
Men:
1st Place - Augustana Campus, U of A
2nd Place - Grant MacEwan University
3rd Place - Lethbridge College
Previous  |  Next ]     [ Up  |  First  |  Last ]     (Article 803 of 4235)

This page is created with TreePad