2013-14 Athletes of the Week
 
Week Female Athlete Male Athlete
Sept. 2 - 8 Leanne Kadatz - NAIT Soccer Ryan Matowe - GMU Soccer
Sept. 9 - 15 Danica Blasius - GPRC Soccer Jerad Uytterhagen - GMU Soccer
Sept. 16 - 22 Kayla Blacquiere - RDC Soccer Carson Dennis - OC Golf
Sept. 23 - 29 Nikayla Gabriel SAIT Soccer
Megan Vermillion - GMU Golf
Brayden Hopfe - SAIT Hockey
Kyle Morrison - RDC Golf
Sept. 30 - Oct. 6 Bronwyn Hawkes - RDC Volleyball Ty Swabb - NAIT Hockey
Oct. 7 - 13 Vanessa Trofimenkoff - GMU X-C Running Edwin Kaitany - LETH X-C Running
Oct. 14 - 20 Sheena Tracey - GMU Soccer Colton Short - OC Basketball
Oct. 21 - 27 Maryse Beauregard  - GMU Soccer
Vanessa Trofimenkoff - GMU X-C Running
Edwin Kaitany - LETH X-C Running
Ryan Matowe - GMU Soccer
Oct. 28 - Nov. 3 Megan Trisevic - MHC Basketball Christian Sacoman - BC Basketball
Nov. 4 - 10 Lesley Koopman - GMU X-C Running
Erika Vecchio - GMU Soccer
Edwin Kaitany - LETH X-C Running
Aaron Yaremchuk - King's Basketball
Nov. 11 - 17 Katie Fetting - LETH Volleyball Chris Neptune - NAIT Basketball
Nov. 18 - 24 Elly Wendel - BC Volleyball Connor Reeves - CUCA Volleyball
Nov. 25 - Dec. 1 Sasha Lutz - GMU Hockey Blake Gallatly - KC Basketball
Dec. 2 - 8 Jayna Kitchen - RDC Hockey Lloyd Strickland - RDC Basketball
Jan. 6 - 12 Porcha Diggs - King's Volleyball Jamaal Bucknor - CUCA Basketball
Jan. 13 - 19 Kate Porta - GPRC Volleyball Emmanual Jones - LAKE Basketball
Jan. 20 - 26 Telaina Snider - OC Volleyball Kyle Birch - NAIT Hockey
Jan. 27 - Feb. 2 Megan Wood - GMU Basketball Riley Paterson - SAIT Hockey
Feb. 3 - 9 Bailey Magas - CUCA Volleyball Matt Fulton - CUCA Volleyball
Feb. 10 - 16 Anne Mercer - SAIT Basketball Keith Marshall - King's Basketball
Feb. 17 - 23 Amber Adolf - RDC Volleyball
Krysta Hilker - GMU Curling
Sam Brisbane - RDC Volleyball
Corey Leach - PC Curling
Feb. 24 - Mar. 2 Jill Diachuk - NAIT Hockey
Bayan Kurd - GMU Basketball
Lei Chen - NAIT Badminton
Clay Crellin - RDC Basketball
Mar. 3 - 9 Amber Adolf - RDC Volleyball
Jacie Brusky - MHC Futsal
Jamie Wigmore - GPRC Indoor Track
Rodrigo Koebsch - KC Futsal
Braden O'Toole - RDC Volleyball
Kenton Sportak - SAIT Indoor track
Mar. 10 - 16 - Lloyd Strickland - RDC Basketball
Sam Waterfield - NAIT Hockey
Mar. 17 - 23 Julie Primrose - RDC Curling Brayden Hopfe - SAIT Hockey
Jordan Steinke - GMU Curling
     
Previous  |  Next ]     [ Up  |  First  |  Last ]     (Article 77 of 4235)

This page is created with TreePad