BASKETBALL ALL-CONFERENCE TEAMS
2000-2005
 
                 

MEN         WOMEN
2004-05 First Team North
Daryl Balog, CUCA
Jeff Lander, Lakeland
Keith Miller, CUCA
Michael Page, Lakeland
Robbie Valpreda, MacEwan
First Team North
Nichole Fessler, NAIT
Paige Gaudreau, AUC
Janet Hatfield, MacEwan
Pamela Reinke, AUC
Amber Smart, CUCA
  Second Team North
Bruce Carbert, AUC
Jordan Cossette, Lakeland
Mark Dorado, NAIT        
Sam Gaugler, TKUC
Alexander Steele , MacEwan
Second Team North
Rebecca Beauchamp, GPRC
Melissa Duinker, GPRC
Katherine Keys, Lakeland
Ashley Nealon, CUCA
Ashlee-Ann Pigford, MacEwan
  First Team South
Matthew Anderson, LCC        
Brady Byam, LCC
Ainaras Kazlauskas, RDC
James McLeod, SAIT
Jordan Sulkers, MRC
First Team South
Elana Arnold, LCC
Holly Folsom, LCC
Whitney Jekabson, SAIT
Erin Jopp, MRC
Michelle Willson, RDC
  Second Team South
Anthony Dornbusch, PBC
Trevor Nerdahl, BC
Jeremy Odland, MRC
Liav Peled, SAIT
Jon Thiessen, BC
Second Team South
Beth Anderson, LCC
Janene Hooper, MHC
Kim May, PBC
Brittany Paterson, MRC
Jill White, MHC
     
2003-04 First Team North
Loren Balon, NAIT
Joel Allen, LC
Graeme Bollinger, AUC
Jeff Lander, LC
Dave Vandervelde, CUCA
First Team North
Alana Pyzyk, MacEwan
Jill Hanson, MacEwan
Nichole Fessler, NAIT
Miriam Mol, AUC
Lisa Francis, CUCA
  Second Team North
Jay Damery, NAIT
Slav Kornik, NAIT
Keith Miller, CUCA        
Nathan Coughlin, MacEwan
David Brimacombe, MacEwan
Second Team North
Paige Gaudreau, AUC
Amber Smart, CUCA
Jenna Badry, NAIT
Christie Darius, TKUC
Megan Ragush, LC
  First Team South
Edward Richardson III, SAIT        
Josh Feist, MRC
Tico Iron Shirt, MHC
Kelly Lundgren, MRC
Ainaras Kazlauskas, RDC
First Team South
Tara Griffith, LCC
Pamela Gottselig, MHC
Holly Folsom, LCC
Michelle Wilson, RDC
Janet Ariss, RDC
  Second Team South
Ryan Anderson, LCC
Taylor Armstong, BBC
Anthony Dornbusch, PBC
Liav Peled, LCC
Darryl Reinhardt, SAIT
Second Team South
Susan Stefan, MRC
Mara Pratt, SAIT
Gina Guimont, MRC
Jamie Bell, MRC
Joanna Card, MRC
     
2002-03 First Team North
Loren Balon, NAIT
Graeme Bollinger, AUC
Graeme Reid, CUCA
Leif Puffer, NAIT
Zenon Wiebe, AUC
First Team North
Jenna Badry, NAIT
Anna Kirillo, MacEwan
Shelley Pozerniuk, AUC
Jessica Schmidt, GPRC
Leanne Shenton, AUC
  Second Team North
Nathan Coughlin, MacEwan
Slav Kornik, NAIT
Jeff Serle, GPRC
Nathaniel Schaefer, NAIT
Nathan Tratechaud, RDC
Second Team North
Krista Cuira, GPRC        
Christie Darius, TKUC
Jill Hanson, MacEwan
Nicole MacLeod, CUCA
Pamela Reinke, AUC
  First Team South
Neil Collier, MRC
Raju Korotana, SAIT
Mike Nieboer, LCC
Jeremy Odland, PBC
Liav Peled, LCC
First Team South
Kimberly Bridge, LCC
Lana Brown, LCC
Pamela Gottselig, MHC
Robyn Middlestead, MRC
Susan Stefan, SAIT
  Second Team South
Taylor Armstrong, BBC
Scott Coulthard, MHC
Chauncey Evans, PBC
Josh Feist, MRC
Kelly Lundgren, MRC
Second Team South
Shellie Dykshoorn, BBC
Gina Guimont, MRC
Deborah Krause, PBC
Paige MacPherson, SAIT
Lauren Wallace, MRC
     
2001-02 First Team North
Tom Coyne, MacEwan
Jason Damery, NAIT
Hugh Foster, CUCA
Tom West, AUC
Mike Wedman, AUC
First Team North
Jody Potts, RDC
Shelley Pozerniuk, AUC
Alana Pyzyk, MacEwan
Shawna Siemens, CUCA
Erin Wisselink, TKUC
  Second Team North
Jim Huffman, CUCA
Leif Puffer, NAIT
Graeme Reid, MacEwan
Jeff Serle, GPRC
Sean Weins, RDC
Second Team North
Andrea Kyle, GPRC
Leanne Shenton, AUC
Amber Smart, NAIT        
Stephanie Stolk, MacEwan
Laurie Wilson, AUC
  First Team South
Darcy Daychief, MHC
Rich Humphrey, MHC
Kelly Lundgren, MRC
Zach Kaiser, BBC
Edward Richardson III, SAIT
First Team South
Elana Arnold, MRC
Leisha Bonine, SAIT
Lana Brown, LCC
Karen Debbink, MR         C
Shari Jonker, LCC
  Second Team South
Neil Collier, MRC
Joseph Ness, PBC
Ryan Martin, SAIT
Mike Nieboer, LCC
Gene Wolverton, BBC
Second Team South
Pamela Gottselig, MHC
Sarah Howard, MRC
Jenn Kutchcoski, SAIT
Sara McLaughlin, BBC
April Stewart, PBC
     
2000-01 First Team
Sam Salter, SAIT
Chad Watson, MHC
Edward Richardson III, MRC
Dwayne Burkett, SAIT
Tom Hudel, MRC
Francesco Valpreda, MacEwan
Slav Kornik, NAIT
Michael Wagner, TKUC
Jason Damery, NAIT
Darren Graham, CUCA
First Team
Erin Wisselink, TKUC
Krista Mitchell, GPRC
Jennifer Fead, NAIT
Marcie Balay, MacEwan
Jody Potts, RDC
Annie Walker, MRC
Lisa Jensen, SAIT
Chrissy Job, MRC
Sara Thiessen, BBC
Nicole Baker, LCC
  Second Team
Matt See, PBC
Kevin French, LCC
RIch Humphrey, MHC
Ryan Mitchell, LCC
Joseph Ness, PBC
Tom West, AUC
Tom Coyne, MacEwan
Russell DeVries, TKUC
Andrew Boone, GPRC
Mike Lecavalier, NAIT
Second Team
Shelley Pozerniuk, AUC
Stephanie Stolk, MacEwan
Stephanie Ruch, GPRC
Lindsay Butler, MacEwan
Heather Harburn, AUC
Wendy McMurray, LCC
Heidi Somerville, MRC
Pamela Gottselig, MHC
Lori Jackson, SAIT
Melissa McIlhone, SAIT
 
Previous  |  Next ]     [ Up  |  First  |  Last ]     (Article 26 of 4235)

This page is created with TreePad