ACAC GRAND PRIX 5
Race Results
Hosted by U of A-Augustana
October 15, 2016
 
ACAC Men 8 km Grand Prix Final Results
 
  Name School Time ACAC Place
1 Alex Howells SAIT 28:41 1
2 Jacques Saayman SAIT 29:09 2
3 Boaz Korir LETH 29:16 3
4 Brandon Wladyko GPRC 30:23 4
5 Matt Martin UAA 30:47 5
6 Alex Andres LETH 31:10 6
7 Karan Matusin STMU 31:39 7
8 Matthew Mundy STMU 31:41 8
9 Sean Hickey SAIT 31:58 9
10 Joedy Dalke UAA 32:06 10
11 Ian Lee CUE 32:08 11
12 Daryl Ross SAIT 32:15 12
13 Erik Rust UAA 32:38 13
14 Nolan Dyck RDC 32:41 14
15 Matthew Vandegriff SAIT 32:43 15
16 Bryce Turner UAA 33:01 16
17 Cory Deraadt RDC 33:18 17
18 Dayton Jans LETH 33:37 18
19 Michael Quick CUE 33:41 19
20 Devon Gurney RDC 33:59 20
21 Jeff Willoughby RDC 34:35 21
22 Josh Malmsten GPRC 34:44 22
23 Logan Gechter LETH 34:46 23
24 Keith Spruyt CUE 34:49 24
25 Daniel McCoy SAIT 34:53 25
26 John Krause LETH 35:06 26
27 Denton Davies SAIT 35:13 x
28 Zachary Malmsten GPRC 35:45 27
29 Logan Pearce STMU 35:49 28
30 Nathan Goode RDC 36:03 29
31 Connor Reinson CUE 36:33 30
32 Duani Yano SAIT 36:43 x
33 Thomas McCullagh LETH 37:16 31
34 Jonathan Lam RDC 37:19 32
35 Reece Bailey UAA 37:51 33
36 Matthew Holler STMU 37:56 34
37 Sasha Eccleston UAA 38:07 35
38 Carlos Mena LETH 38:45 x
39 Kbrom Dengts SAIT 39:27 x
40 Cam Hutchison UAA 39:36 x
41 Alex Genaj STMU 39:52 36
42 Carter Tomyn LAKE 40:07 37
43 Brad Agnew CUE 40:25 38
44 Ankit Bishnoi LAKE 41:44 39
45 Conner Robertson LAKE 42:44 40
46 Mohammed Abdullahi CUE 43:04 41
47 Brett Meyer UAA 43:04 x
48 Darien Khan CUE 43:07 x
49 Justin Seely LAKE 43:48 42
50 Philip Taylor-Smith STMU 44:01 43
51 Will Decroomen LAKE 44:28 44
52 Jarred St. Arnault GPRC 44:52 45
53 Jackson Murrell CUE 45:14 x
54 Chase Thomas LAKE 45:21 46
55 Jackson Sweder UAA 45:28 x
56 Lane Anderson UAA 46:09 x
57 Emil Yim UAA 49:14 x
58 Ethan Nielson OC 49:43 47
 
 
ACAC Women 5 km Grand Prix Final Results
 
  Name School Time ACAC Place
1 Rachel McKenzie LETH 21:30 1
2 Jordanna Cota RDC 22:06 2
3 Emily Spencer LETH 22:36 3
4 Amy Severtson RDC 22:40 4
5 Jill Stewart RDC 22:48 5
6 Elise Nawrocki CUE 23:03 6
7 Maria Houle GPRC 23:17 7
8 Baylee Frissell CUE 23:30 8
9 Kirstyn Janzen LETH 23:38 9
10 Janaya Garbe RDC 23:42 10
11 Ricki Doyle SAIT 23:48 11
12 Erica Paxton SAIT 23:55 12
13 Hayley Dunwoodie CUE 23:58 13
14 Emily McIlroy UAA 24:15 14
15 Jayme Nagy SAIT 24:22 15
16 Christie Shepherd GPRC 24:34 16
17 Kailey Bratland GPRC 24:36 17
18 Janelle Graham LETH 24:36 18
19 Anna Zulic CUE 24:46 19
20 Sam Debree RDC 25:13 20
21 Lauren Mearns RDC 25:18 21
22 Bailey Troccoli-Hughes CUE 25:26 22
23 Laura Szymanek RDC 25:32 x
24 Brianna Berridge RDC 25:36 x
25 Ellen Pedersen LETH 25:41 23
26 Mienna Starosielski CUE 25:49 24
27 Darian Elliott LAKE 25:52 25
28 Vildana Rekic LETH 25:52 26
29 Salma Moreira LETH 25:54 x
30 Brooke Whitaker STMU 26:19 27
31 Amanda Stor LAKE 26:25 28
32 Dina Iatrou LETH 26:43 x
33 Anna Gallup SAIT 26:46 29
34 Teagan Shapka RDC 27:01 x
35 Randi Thiessen STMU 27:05 30
36 Karina Manz GPRC 27:21 31
37 Annika Olesen UAA 27:35 32
38 Leah Reid UAA 28:02 33
39 Lannie Houle CUE 28:05 x
40 Kayla Enders LETH 28:11 x
41 Jennifer Kubos LETH 28:25 x
42 Erin McQuitty STMU 28:34 34
43 Dana Jackson LETH 28:38 x
44 Tayla Koerber UAA 29:19 35
45 Emily Lyseng UAA 30:05 36
46 Mary Cairns UAA 30:14 37
47 Tanis Lefebvre STMU 30:51 38
48 Kim McEwan STMU 30:56 39
49 Daniella Burke UAA 31:11 x
50 Chiedza Mutize UAA 32:55 x
51 Kelsey Pauls LAKE 33:11 40
52 Kara Shaw STMU 34:19 41
53 Leah Nel STMU 36:20 x
 
ACAC Team Results
 
Men Women
1st Place - SAIT
2nd Place - UAA
3rd Place - LETH
1st Place - RDC
2nd Place - LETH
3rd Place - CUE
Previous  |  Next ]     [ Up  |  First  |  Last ]     (Article 771 of 4235)

This page is created with TreePad