BASKETBALL ALL-CONFERENCE TEAMS
2010-2015
 
                 

MEN         WOMEN
2014-15 First Team North
Ryan Coleman (CUCA)
Stephen Jones (LAKE)
Donny Moss (NAIT)
Alvin Parker (NAIT)
Lance Wesolowski (KC)
First Team North
Torey Hill (NAIT)
Amber Irvine (LAKE)
Cameo McKerlie (LAKE)
Richelle Wagner (UAA)
Vanessa Wideman (KC)
  Second Team North
Andrew Burston (GPRC)
Michael Clemons (GPRC)
Keith Marshall (TKU)
Josh Nicol (UAA)
Artez Scharer (CUCA)
Second Team North
Alyssa Bridgeman (CUCA)
Jelayne Dubielew (KC)
Shea-Lynn Noyes (NAIT)
Sydney Purdy (UAA)
Karolina Wieczorek (CUCA)
  First Team South
Guilherme Carabagiale Fuck (MHC)
Kaleel Faiz (OC)
Chaz Johnson (LETH)
Chris Maughan (LETH)
Shayne Stumpf (SAIT)
First Team South
Ali Cameron (LETH)
Chanell Lockhart (SAIT)
Emma Lowry (LETH)
Marie Lupe (OC)
Montana Romeril (STMU)
  Second Team South
Michael Farion (MHC)
Brandon Friesen (BC)
Phillip Jalapoor (OC)
Matt Johnson (RDC)
Tyler Wise (RDC)
Second Team South
Renetha Burton (OC)
Dedra Janvier (RDC)
Kendell Kuntz (SAIT)
Amy Wanvig (BC)
Kennedy Were (MHC)
     
2013-14 First Team North
Yonas Berhe (NAIT)
Jamaal Bucknor (CUCA)
Blake Gallatly (KC)
Denzel Williamson-James (GMU)
Emmanual Jones (LAKE)
First Team North
Bayan Kurd (GMU)
Cameo McKerlie (LAKE)
Kelly O’Hallahan (GPRC)
Josephine Peacock (NAIT)
Megan Wood (GMU)
  First Team South
Dominyck Coward (LETH)
Clayton Crellin (RDC)
Antonio Holmes (MHC)
Lloyd Strickland (RDC)
James Wohlgeschaffen (BC)
First Team South
Kaitie Beard (SAIT)
Deanna Dotts (LETH)
Emma Lowry (LETH)
Cierra Matsalla (MHC)
Claire Richardson (BC)
  Second Team North
Micheal Clemons (GPRC)
Lee Danderfer (UAA)
Keith Gerdes (GMU)
David Shantz (CUCA)
Jordan Teo (GPRC)
Second Team North
Torey Hill (NAIT)
Kari Kubinec (UAA)
Kendall Lydon (GMU)
Chawncy McClenan (KC)
Taryn Story (UAA)
  Second Team South
Travis Butt (LETH)
Chris Maughan (LETH)
Randall Mosca (STMU)
Christian Sacoman (BC)
Shayne Stumpf (SAIT)
Second Team South
Karli Brakes (LETH)
Mozanga Ekwalanga (RDC)
Jessica Foley (RDC)
Logan Moncks (SAIT)
Mary-Jean Ritchie (MHC)
     
2012-13 First Team North
Yonas Berhe (KC)
Matthieu Johnson (NAIT)
Milos Prijovic (CUCA)
Kadeem Willis (LAKE)
Ethan Wollmann (KING'S)
First Team North
Tamara Deunk (KING'S)
Kelsey Lund (UAA)
Kelly O’Hallahan (GPRC)
Josephine Peacock (NAIT)
Taryn Story (UAA)
  First Team South
Gradyn Childerhose (BC)
Jordan Fray (MHC)
Matt Myers (BC)
Robert Olsen (LETH)
Robert Pierce (RDC)
First Team South
Kaitie Beard (SAIT)
Rachel Caputo (SAIT)
Courtney Pickett (MHC)
Claire Richardson (BC)
Jylisa Williams (OC)
  Second Team North
Shayn Bruney (UAA)
Keith Gerdes (GMU)
Emmanuel Jones (LAKE)
Josh Nicol (GPRC)
David Shantz (UAA)
Second Team North
Kari Kubinec (UAA)
Bayan Kurd (GMU)
Chawncy McClenan (Keyano)
Amy Warbrick (Lakeland)
Megan Wood (GMU)
  Second Team South
Jared Baker (LETH)
Kendell Boese (BC)
Justin Makasiar (SAIT)
Randall Mosca (STMU)
Lloyd Strickland (RDC)
Second Team South
Sara Astorga (SAIT)
Sidney Carlson (LETH)
Te’Anna Edman-Rowe (OC)
Landace Mcclunghan (MHC)
Cierra Matsalla (MHC)
     
2011-12 First Team North
Zach Alger-Waldher (KC)
Kevon Parchment (Lakeland)
Jordan Reiter (NAIT)
Ethan Sir (Concordia)
Njuguna Waiganjo (Lakeland)
First Team North
Jessilyn Fairbanks (GMU)
Kelsey Lund (Augustana)
Kristen Monasterski (GMU)
Josephine Peacock (NAIT)
Amy Warbrick (Lakeland)
  First Team South
Eric Bakker (RDC)
Jamar Coke (MHC)
David Kohler (MHC)
Nick Loewen (MRU)
Robert Pierce (RDC)
First Team South
Rachel Caputo (SAIT)
Courtney Heinricks (MHC)
Emily Larson (MRU)
Lindsey Pierson (Lethbridge)
Danica Rybachuk (MRU)
  Second Team North
Louis Barham (KC)
Shayn Bruney (Augustana)
Brett Kallio (GMU)
Brock McMillan (NAIT)
Milos Prijovic (Concordia)
Second Team North
Amanda Carlton (Lakeland)
Tamara Deunk (King’s)
Nicholle McKenzie (KC)
PJ Wells (NAIT)
Cara Zamburek (Concordia)
  Second Team South
Awet Abraha (MRU)
Craig McMurray (Lethbridge)
Trent Offereins (MRU)
Ajayveer Sihota (SAIT)
Lloyd Strickland (RDC)
Second Team South
Tianna Holt (MHC)
Meagan Koroll (MHC)
Katie Pearson (MRU)
Brittany Pekar (Lethbridge)
Jordyn Rabbitt (SAIT)
     
2010-11 First Team North
Louis Barham (Keyano)
Andrew Bates (GMU)
Bol Kong (NAIT)
Shane Reece (NAIT)
Ethan Sire (Concordia)
First Team North
Andria Carlyon (GPRC)
Bayan Kurd (GMU)
Kiera Lyons (Augustana)
Kristen Monasterski (GMU)
Megan Vande Kraats (Concordia)
  First Team South
Gradyn Childerhose (BC)
Dom Coward (Lethbridge)
Cam Dodd (MRU)
Morgan Duce (Lethbridge)
Scott Peris (SAIT)
First Team South
Rachel Caputo (SAIT)
Natalie Johnson (Lethbridge)
Meagan Koroll (MHC)
Jamie Morck (MRU)
Taylor Pillsworth (SAIT)
  Second Team North
Shane Cox (NAIT)
Marcus McNee (Lakeland)
David Ness (Augustana)
Jordan Rose (Lakeland)
Marcus Shafer (GMU)
Second Team North
Jordan Anstice (Concordia)
Jaelle Buhler (GPRC)
Dale-Marie Cumberbatch (NAIT)
Tamara Deunk (King's)
Tracy Holloway (Lakeland)
  Second Team South
Jamar Coke (MHC)
Jared Cornish (MRU)
Matt Myers (BC)
Logan Reiter (Lethbridge)
Adam Shaw (RDC)
Second Team South
Celeste Clarke (MRU)
Courtney Heinricks (MHC)
Emily Larson (MRU)
Brittany Pekar (SAIT)
Val Robinson (Briercrest)
 
Previous  |  Next ]     [ Up  |  First  |  Last ]     (Article 24 of 4235)

This page is created with TreePad