BASKETBALL ALL-CONFERENCE TEAMS
2015-Present 
 
 
  MEN         WOMEN
     
2017-18 First Team North
Prentice Gardner (LAKE)
Artavis Holiday (LAKE)
Kenny Johnson (GPRC)
Stefan Jovcic (KC)
Ryan McLaren (CUE)
First Team North
Kika Greenlee (NAIT)
Jessica Haenni (UAA)
Augusta Kievisaite (KC)
Sarah MacDonald (KC)
Kaitlynn Tonita (LAKE)
  Second Team North
Ronald Bacon Jr. (CUE)
Samson Cleare (NAIT)
Brett Jakubec (CUE)
Brady Mackay (NAIT)
Jo Michel (KC)
Second Team North
Jordan Andres (GPRC)
Morgan Dool (CUE)
Sydney Hurlburt (NAIT)
Shania Magnusson (LAKE)
Shyanne Walton (CUE)
  First Team South
Murphy Beya (SAIT)
Aaron Cameron (MHC)
Omon Edobar (RDC)
Jonathon Sappleton (MHC)
Dshawn Tyrell (RDC)
First Team South
Amy Arbon (LETH)
Montana Romeril (STMU)
Alicia Tan (SAIT)
Brittney Thibeaux (OC)
Kennedy Werre (MHC)
  Second Team South
Michael Clemons (LETH)
Charlie Conner (SAIT)
Josh Daniel (AMB)
Keanu Funa (LETH)
Linden Jackson (OC)
Second Team South
Kendell Kuntz (MHC)
Melanie Thera (SAIT)
Emily Wagner (STMU)
Emily White (RDC)
Melissa Woolley (SAIT)
2016-17 First Team North
Artavis Holiday (LAKE)
Jackson Jacob (NAIT)
Brett Jakubec (CUE)
Kenny Johnson (GPRC)
Cameron Vilcsak (UAA)
First Team North
Torey Hill (NAIT)
Sydney Hurlburt (NAIT)
Nakita Newman (CUE)
Hayley Story (UAA)
Moiyan Toure (KC)
  Second Team North
Mitch Burnett (TKU)
Sebastian Cava (NAIT)
Rami Ghanem (KC)
Ryan McLaren (CUE)
Jonatas Michel (KC)
Second Team North
Marta Burchett (TKU)
Danielle MacLellan (KC)
Shania Magnusson (LAKE)
Shea-Lynn Noyes (NAIT)
Ann Stewart (CUE)
  First Team South
Guilherme Carabagiale Fuck (foo-key) (MHC)
Chris Maughan (LETH)
Cory Richardson (LETH)
John Smith (SAIT)
Ian Tevis (RDC)
First Team South
Emma Lowry (LETH)
Logan Moncks (LETH)
Montana Romeril (STMU)
Kennedy Werre (MHC)
Sunder West (LETH)
  Second Team South
Salissou Abdoulkader (MHC)
Matt Matear (RDC)
Pietro Oliveira de Andrade (MHC)
Kyler Shula (AMB)
Shayne Stumpf (RDC)
Second Team South
Megan Getz (MHC)
Steph Haynes (SAIT)
Mary-Jean Ritchie (STMU)
Alicia Tan (SAIT)
Emily White (RDC)
2015-16 First Team North
Jackson Jacob (NAIT)
Kenny Johnson (GPRC)
Jason Jones Jr. (CUE)
Terrell Murdaugh (LAKE)
Collin Whitely (KC)
First Team North
Jackie Elgert (GPRC)
Kika Greenlee (KC)
Torey Hill (NAIT)
Cameo Mckerlie (LAKE)
Shea-Lynn Noyes (NAIT)
  Second Team North
Michael Clemons (GPRC)
Kevin Dia (KC)
Prentice Gardner (LAKE)
Cameron Vilcsak (UAA)
Aaron Yaremchuk (TKU)
Second Team North
Shaunike Lee (LAKE)
Nakita Newman (CUE)
Sydney Purdy (UAA)
Hayley Story (UAA)
Jenni Tonita (LAKE)
  First Team South
Pietro Oliveira de Andrade (MHC)
Chaz Johnson (LETH)
Matt Matear (RDC)
Kyler Shula (AMB)
Wayne Tucker Jr. (OC)
First Team South
Emma Lowry (LETH)
Montana Romeril (STMU)
Brianna Scott (OC)
Kennedy Were (MHC)
Sunder West (LETH)
  Second Team South
Guilherme Carabagiale Fuck (MHC)
Anthony Heintzman (OC)
Justin Makasiar (SAIT)
Colten Murray (LETH)
Anthony Ottley (RDC)
Second Team South
Kendell Kuntz (SAIT)
Logan Moncks (LETH)
Mary-Jean Ritchie (STMU)
Alicia Tan (SAIT)
Emily White (RDC)
Previous  |  Next ]     [ Up  |  First  |  Last ]     (Article 23 of 4235)

This page is created with TreePad