ACAC GRAND PRIX 1
RACE RESULTS
Hosted by Concordia University College of Alberta
September 10th, 2011
 
 
ACAC Women 4 km Grand Prix Final Results
 
  Name School Time
1 Alexandra Gordichuk GMU 16:45
2 Rebecca Britton SAIT 17:36
3 Glynis Milne GMU 17:47
4 Kalli Green UA-AUG 17:59
5 Marriya Jenkins CUCA 18:03
6 Isabella Englert GMU 18:06
7 Megan McAndrew LAKE 18:31
8 Elizabeth Derksen GMU 18:42
9 Emily Dolphin GMU 18:43
10 Alison McPherson SAIT 18:49
11 Lisa Curle SAIT 18:57
12 Kristen Hansen CUCA 18:58
13 Kassi Boyd GMU 19:41
14 Karly Johnson-Renman UA-AUG 19:42
15 Lauren Brookes UA-AUG 19:57
16 Kimberley Boulton NAIT 20:42
17 Andrea Von Engelhardt NAIT 20:56
18 Deborah Powell SAIT 21:15
19 Shaunacee McKay OC 21:20
20 Chennae Lapatak NAIT 21:22
21 Dallas Buhr LAKE 22:07
22 Bernadette de Wildt OC 22:38
23 Kimberley McKinnon NAIT 22:49
24 Bonnie McNary LAKE 23:12
25 Courtney Grosh LAKE 23:52
26 Barbara Jackson CUCA 24:21
27 Emma Norris UA-AUG 24:22
28 Carly Pura UA-AUG 25:06
29 Teal Knox OC 25:07
30 Tina Lockhart OC 26:19
31 Lilit Houlder NAIT 27:07
32 Michelle Zielinski LAKE 27:15
33 Janis Brunke NAIT 29:25
34 Hannah Hole CUCA 41:31
 
 
ACAC Men 6.0 km Grand Prix Final Results
 
  Name School Time
1 Andrew Pohl UA-AUG 21:21
2 Max King GMU 22:43
3 Kirk Sundt GMU 22:45
4 Kieran Baird UA-AUG 22:51
5 Andrew Peters GMU 22:56
6 Justin Versteeg GMU 23:06
7 Andrew Brisbin UA-AUG 23:45
8 Andrew Peters GMU 23:56
9 Charlie Gretton SAIT 24:08
10 Ryan Lindsay UA-AUG 24:13
11 Corey Halibi NAIT 24:20
12 Tyler Bissett UA-AUG 24:23
13 Justin Schmidt OC 24:26
14 Joel Perren CUCA 24:29
15 Ryan Dyck LAKE 24:32
16 Hans Asfeldt UA-AUG 24:43
17 Spencer Peterson GMU 25:02
18 Matt Deng OC 25:03
19 Phillip Tinka NAIT 25:18
20 Brett Ullyott SAIT 25:19
21 Jakob Caffey NAIT 25:24
22 Rahim Haice CUCA 25:37
23 Mandela Moses OC 25:37
24 Cody Hogberg CUCA 25:39
25 Sam Heatherington LAKE 27:28
26 Ben Cripps OC 27:32
27 Richard Ellens LAKE 27:41
28 Matthew Blackburn LAKE 27:47
29 Ryan Gow NAIT 28:02
30 Vitaly Sergeev LAKE 29:14
31 Ben Steele LAKE 30:20
32 Alex McKay OC 30:36
33 Matt Kemp CUCA 31:06
34 Linfu Li SAIT 31:20
35 Justin Milsted NAIT 34:45
 
 
 
ACAC Team Results
 
Women:
1st Place - Grant MacEwan University
2nd Place - SAIT Polytechnic
3rd Place - U of A - Augustana
 
Men:
1st Place - Grant MacEwan University
2nd Place - U of A - Augustana
3rd Place - Olds College
Previous  |  Next ]     [ Up  |  First  |  Last ]     (Article 796 of 4235)

This page is created with TreePad