ACAC GRAND PRIX 2
RACE RESULTS
Hosted by Lakeland College
September 17th, 2011
 
ACAC Men 8 km Grand Prix Final Results
 
  Name School Time
1 Peter Kalya LETH 28:00
2 Andy Pohl UA-AUG 28:02
3 Devin Woodland GPRC 29:54
4 Kirk Sundt GMU 29:56
5 Guillaume Pesant GMU 30:59
6 Andrew Peters GMU 31:08
7 Denis Ronoh LETH 31:43
8 Jonathan Koegler LETH 31:50
9 Conrad Chesire LETH 32:03
10 Ryan Dyck LAKE 32:30
11 Hans Asfeldt UA-AUG 32:49
12 Spencer Peterson GMU 32:53
13 Lance Wakefield OC 32:59
14 Justin Schmidt OC 33:19
15 Phillip Tinka NAIT 33:21
16 Curys Yagan LETH 33:23
17 Warner Brown UA-AUG 33:32
18 Ryan Lindsay UA-AUG 34:31
19 Jakob Claffey NAIT 34:54
20 Brad Lawlor GMU 35:25
21 Dexter MacCalder UA-AUG 35:28
22 Ray Thompson CUCA 35:34
23 Brady Imeson UA-AUG 35:52
24 Ryan Gow NAIT 36:07
25 Max King GMU 36:29
26 Mike Karakochuk NAIT 36:49
27 Sam Heatherington LAKE 37:00
28 Matthew Blackburn LAKE 37:10
29 Ben Cripps OC 37:28
30 Vitaly Sergeev LAKE 37:51
31 Matt Kemp CUCA 39:20
32 Alex McKay OC 40:26
33 Justin Milsted NAIT 40:53
 
 
ACAC Women 5 km Grand Prix Final Results
 
  Name School Time
1 Alexandra Gordichuk GMU 21:34
2 Kalli Green UA-AUG 22:06
3 Marriya Jenkins CUCA 22:24
4 Glynis Milne GMU 22:27
5 Shelby Crachston NAIT 22:55
6 Isabella Englert GMU 23:06
7 Elizabeth Derksen GMU 23:17
8 Kristen Hansen CUCA 23:53
9 Robyn Kerr GMU 24:20
10 Karly Johnson UA-AUG 24:30
11 Kimberley Boulton NAIT 24:37
12 Rebecca Munoz OC 24:44
13 Kassi Boyd GMU 24:57
14 Andrea Von Engelhardt NAIT 25:31
15 Jennifer Paterson UA-AUG 25:49
16 Chennae Lapatak NAIT 25:59
17 Emily Cole UA-AUG 26:08
18 Mari McLachlan UA-AUG 26:15
19 Shaunacee McKay OC 26:18
20 Hannah Roberts OC 26:26
21 Natasha Lapointe LETH 26:29
22 Dallas Buhr LAKE 26:41
23 MacKenzie Scrochenski-Fyfe OC 26:52
24 Adrienne Killick KC 26:57
25 Ilona Gyapay UA-AUG 27:00
26 Carina Ness GPRC 27:08
27 Kimberley McKinnon NAIT 27:49
28 Bonnie McNary LAKE 29:04
29 Teal Knox OC 29:35
30 Barbara Jackson CUCA 29:55
31 Linnea Saltel GPRC 30:00
32 Lilit Houlder NAIT 30:35
33 Natalie Tryon KC 30:49
34 Michelle Zielinski LAKE 30:49
35 Courtney Grosh LAKE 31:01
36 Hannah Hole CUCA 47:50
 
 
 
ACAC Team Results
 
Women:
1st Place -  Grant MacEwan University
2nd Place - U of A - Augustana
3rd Place -  NAIT
 
Men:
1st Place - Lethbridge College
2nd Place - Grant MacEwan University
3rd Place - U of A - Augustana
Previous  |  Next ]     [ Up  |  First  |  Last ]     (Article 797 of 4235)

This page is created with TreePad