2017-18 ATHLETES OF THE WEEK
 
Week Female Athlete Male Athlete
Sept. 5 -10 Kaily Mohn - NAIT Soccer Ali Musse - NAIT Soccer
Sept. 11 - 17 Shaye Leidenius - RDC Golf Matthew Travaglini - SAIT X-C Running
Sept. 18 - 24 Rachel Brodie - OC Soccer Aaron Steenhof - TKU Soccer
Sept. 25 - Oct. 1 Kassy Jajczay - NAIT Soccer
Shaye Leidenius - RDC Golf
Logan Hill - RDC Golf
Abiodun Owolabi - OC Soccer
Oct. 2 - 8 Jaydlin Spooner - OC Hockey Payton Lee - SAIT Hockey
Oct. 9 - 15 Jordanna Cota - RDC X-C Running Jordan Teliske - NAIT Volleyball
Oct. 16 - 22 Cassey Bush - SAIT Soccer Kenny Johnson - GPRC Basketball
Oct. 23 - 29 Jordanna Cota - RDC X-C Running
Rae Sigurdson - LAKE Volleyball
Bailey Zahorodniuk - GPRC Soccer
Joseph Lambele - KC Soccer
Matthew Travaglini - SAIT X-C Running
Tyssen Voogd - TKU Volleyball
Oct. 30 - Nov. 5 Shyanne Walton - CUE Basketball Austin Brulotte - UAA Basketball
Nov. 6 - 12 Sophia Nowicki - LETH X-C Running
Samantha Zacharias - BC Volleyball
Steven Keating - RDC Volleyball
Matthew Travaglini - SAIT X-C Running
Nov. 13 - 19 Takeisha Wang - CUE Badminton Imran Wadia - NAIT Badminton
Nov. 20 - 26 Tianna Smith - CUE Volleyball Trent Mounter - SAIT Volleyball
Jan. 1 - 7 Pamela Xu - TKU Volleyball Jake Mykitiuk - NAIT Hockey
Jan. 8 - 14 Brittney Thibeaux - OC Basketball Stefan Jovcic - KC Basketball
Jan. 15 - 21 Kennedy Werre - MHC Basketball Daniel Powell - RDC Basketball
Jan. 22 - 28 Jayden Bontkes - TKU Volleyball Evan van Amsterdam - CUE Curling
Jan. 29 - Feb. 4 Samantha Zacharias - BC Volleyball Payton Lee - SAIT Hockey
Feb. 5 - 11 Chanelle Kayser - RDC Volleyball
Takeisha Wang - CUE Badminton
Trevor Costello - RDC Hockey
Desmond Wang - CUE Badminton
Feb. 12 - 18 Sara McMann - RDC Curling
Emily Wagner - STMU Basketball
Max Robitaille - PC Hockey
Evan van Amsterdam - CUE Curling
Feb. 19 - 25 Rae Sigurdson - LAKE Volleyball
Brittney Thibeaux - OC Basketball
Trent Mounter - SAIT Volleyball
Troy Trombley - RDC Hockey
Feb. 26 - Mar. 4 Kirsten Baumgardt - RDC Hockey
Montana Romeril - STMU Basketball
Takeisha Wang - CUE Badminton
Murphy Beya - SAIT Basketball
Scott Ferguson - RDC Hockey
Imran Wadia - NAIT Badminton
Mar. 5 - 11 Shelby Becker - LAKE Volleyball
Jordyn Bell - MHC Futsal
Ricki Christopher - SAIT Indoor Track
Nikki Reimer - GMU Hockey
Eduardo Filho - KC Futsal
Matthew Travaglini - SAIT Indoor Track
Sean MacTavish - GMU Hockey
Mar. 12 - 18 - Marc-Olivier Daigle - GMU Hockey
Mar. 26 - Apr. 1 Emily Clark - NAIT Curling Jonah Tobinski - NAIT Curling
     

 

Previous  |  Next ]     [ Up  |  First  |  Last ]     (Article 73 of 4235)

This page is created with TreePad