BASKETBALL ALL-CONFERENCE TEAMS
1980-1985
 
                 

MEN         WOMEN
1984-85
*Tie Vote
First Team
Trevor Hamilton, SAIT
Greg Czech, LCC
Ryan Heggie, LCC        
Gray Thomson, MacEwan
Brad Karren, LCC
First Team
Paula Gorman, LCC
Cheryl Stargraat, SAIT
Tricia Harrison, CLC
Patti Johnson, GPRC
Kelly Hunter, GPRC
  Second Team
Ted Leslie, SAIT
Darcy Draudson, MHC
Chad Nicholson, MHC
Ken Whitney, MRC        
Mark Holland, SAIT*
Chris Moore, SAIT*
Dave Murray, RDC*
Second Team
Patti Wahn, MRC
Karen Lasuik, RDC
Eve Pollitt, SAIT
Pauline Van Roesell, MHC
Dawn Foster, MRC
     
1983-84
*Tie Vote
First Team
Curtis French, LCC        
Cliff Rowein, MacEwan
Derrick Dell, SAIT
Jon Boettcher, MHC
Brad Karren, LCC
First Team
Dawn Schooler, RDC
Cheryl Stargraat, SAIT
Rhonda Wolfram, MacEwan
Heather Wright, MRC
Kelly Hunter, GPRC
  Second Team
Cliff Fregin, GPRC*        
Mike Kaian, MRC*        
Scott McLaren, NAIT
Mike Cole, SAIT        
Wayne Welter, MacEwan
Second Team
Paula Gorman, LCC*
Val Hampton, MRC*
Margo Petruic, MHC*
Wendy Andersen, RDC
Lynn Kildaw, GPRC
Deana Wood, RDC
     
1982-83
*Tie Vote
First Team 
Brent Maxwell, LCC
Doug Eberhardt, MRC
Jon Boettcher, MHC
John Lewis, GPRC
Terry Finnigan, RDC
First Team 
Karen Bongaards, MHC
Kathy Prochnau, CLC
Heather Wright, MRC
Margo Dzuren, LCC
Rhonda Wolfram, MacEwan                          
  Second Team
Les Cochrane, SAIT
Murray Proctor, NAIT
Mark Rawlek, SAIT        
Mike Cole, SAIT
Rob Keaster, MHC*
Chris Petropolous, SAIT*
Second Team
Colleen Flanagan, MRC
Judy Roper, MacEwan
Debbie Weedmark, MHC
Val Hampton, MRC
Lori McNally, SAIT
     
1981-82
*Tie Vote
First Team 
Murray Hana, LCC        
Dean Cristante, RDC
David Joseph, SAIT        
Dino Gini, MRC
Bart De Nooy, SAIT
First Team
Jilaine Brillon, SAIT
Karen Bongaards, MHC
Kathy Gorman, LCC
Kathy Prochnau, CLC
Darcy Henkel, CLC*
Lori McNally, SAIT*
  Second Team
Kevin Reiter, LCC
Emanuel Bertolin, NAIT
Joey Nelson, GPRC
Rob Fiorino, LCC
Ken McMurray, LCC
Rob Keaster, MHC
Second Team
Margo Dzuren, LCC
Dianne Neilsen, RDC
Marie McConnell, MHC
Diane Lawlor, MRC
Lorna Lentz, RDC*
Peggy Norgard*
     
1980-81 First Team
Rob Fiorino, LCC        
Ken Haskins, RDC
Brian Vogt, MHC
Doug Zutz, NAIT        
Bart Denooy, SAIT
First Team
Diane Irvine, LCC
Marg McConnell, MHC
Kathy Gorman, LCC
Rosie Steiert, SAIT
Cheryl Anderson, CLC
  Second Team
Nigel Gainor, SAIT
James Burton, CLC        
Bill Durnin, SAIT
Steve Doty, MRC
Maurice Ekkebus, MHC
Second Team
Shelley Cranston, CLC
Diane Lawlor, MRC
Darla Anderson, MRC
Donna Moen, MacEwan
Milli Schaaf, MHC
Darcy Henkel, CLC
 
Previous  |  Next ]     [ Up  |  First  |  Last ]     (Article 30 of 4235)

This page is created with TreePad