ACAC GRAND PRIX 1
Race Results
Hosted by Concordia University of Edmonton
September 10th, 2016
 
ACAC Men 8 km Grand Prix Results
  Name School Time ACAC Place
1 Alex Howells SAIT 28:49 1
2 Brandon Wladyko GPRC 30:15 2
3 Daryl Ross SAIT 30:24 3
4 Jacques Saarman SAIT 31:13 4
5 Matthew Mundy STMU 33:17 5
6 Michael Quick CUE 33:29 6
7 Joedy Dalke UAA 33:42 7
8 Cory Deraadt RDC 33:55 8
9 Nolan Dyck RDC 34:08 9
10 Devon Gurney RDC 34:16 10
11 Ian Lee CUE 34:31 11
12 Connor Reinson CUE 35:57 12
13 Keith Spruyt CUE 35:58 13
14 Jeffrey Willoughby RDC 36:02 14
15 Matthew Vandegriff SAIT 36:31 15
16 Reece Bailey UAA 37:18 16
17 Josh Malmsten GPRC 37:19 17
18 Duani  Yano SAIT 37:19 18
19 Denton Davies SAIT 37:33 19
20 Daniel McCoy SAIT 38:14 x
21 Ankit Bishnoi LAKE 39:02 20
22 Justin Moltzahn RDC 39:10 21
23 Matthew Holler STMU 39:17 22
24 Logan Pearce STMU 40:59 23
25 Connor Robertson LAKE 41:15 24
26 Justin Seeley LAKE 44:14 25
27 Darien Khan CUE 44:54 26
28 Nils Jansen CUE 44:55 27
29 Philip Taylor Smith STMU 45:11 28
30 Jackson Murrell CUE 49:28 x
31 Jackson Sweder UAA 51:43 29
32 Ethan Nielson OC 53:01 30
 
ACAC Women 5 km Grand Prix Results
  Name School Time ACAC Place
1 Jordanna Cota RDC 21:03 1
2 Ricki Doyle SAIT 21:27 2
3 Jill Stewart RDC 21:46 3
4 Amy Severtson RDC 22:14 4
5 Elise Nawrocki CUE 23:03 5
6 Baylee Frissell CUE 23:07 6
7 Rachael Smilie CUE 23:10 7
8 Lannie Houle CUE 23:20 8
9 Bailey Troccoli-Hughes CUE 23:29 9
10 Janaya Garbe RDC 23:41 10
11 Sam Debree RDC 23:47 11
12 Erica Paxton SAIT 23:56 12
13 Shelby Edgar CUE 24:21 13
14 Hayley Dunwoodie CUE 24:22 x
15 Laura Szymanek RDC 24:58 14
16 Lauren Mearns RDC 25:34 x
17 Teagan Shapka RDC 25:59 x
18 Mienna Starosielski CUE 26:11 x
19 Darian Elloitt LAKE 26:12 15
20 Brooke Whitaker STMU 26:36 16
21 Randi Thiessen STMU 26:54 17
22 Tayla Koerber UAA 27:34 18
23 Bethany Topping STMU 27:37 19
24 Erin McQuitty STMU 27:40 20
25 Anna Gallup SAIT 30:07 21
26 Myroslava Koval STMU 30:09 22
27 Kim McEwan STMU 30:10 23
28 Daniella Burke UAA 31:05 24
29 Tanis Lefebvre STMU 32:00 x
30 Kiana Scarf LAKE 33:48 25
31 Leah Nel STMU 42:38 x
 
 
ACAC Team Results
 
Men Women
1st Place -  SAIT
2nd Place - RDC
3rd Place -  CUE
1st Place -  RDC
2nd Place - CUE
3rd Place -  STMU
Previous  |  Next ]     [ Up  |  First  |  Last ]     (Article 767 of 4235)

This page is created with TreePad