ACAC GRAND PRIX 4
RACE RESULTS
Hosted by SAIT Polytechnic
October 1st, 2011
 
ACAC Men 8 km Grand Prix Final Results
 
  Name School Time
1 Peter Kalya LETH 27:09
2 Devin Woodland GPRC 27:21
3 Max King GMU 28:26
4 Kirk Sundt GMU 28:29
5 Andrew Peters GMU 28:35
6 Dennis Ronoh LETH 28:46
7 Jonathan Koegler LETH 28:55
8 Conrad Chesire LETH 28:56
9 Kieran Baird UA-AUG 29:03
10 Charlie Gretton SAIT 29:03
11 Justin Versteeg GMU 29:17
12 Guillaume Pesant GMU 29:18
13 Andrew Brisbin UA-AUG 29:45
14 Tony Kiprop SAIT 29:49
15 Ryan Burlingame UA-AUG 30:13
16 Cody Hogberg CUCA 30:13
17 Eric Martinek GPRC 30:19
18 Corey El-Halabi NAIT 30:26
19 Tyler Bissett UA-AUG 30:39
20 Spencer Peterson GMU 30:49
21 Joel Perren CUCA 31:03
22 Hans Asfeldt UA-AUG 31:10
23 Ryan Lindsay UA-AUG 31:43
24 Abraham Richkarday SAIT 31:54
25 Cyrus Yagan LETH 32:07
26 Jakob C NAIT 32:12
27 Adam Lederer SAIT 33:08
28 Aaron Rudiger SAIT 33:09
29 Michael McGregor SAIT 33:34
30 Rio Ingrau LETH 33:37
31 Ryan Gow NAIT 33:37
32 Mandela Moses OC 35:00
33 Matt Deng OC 35:04
34 Karson SUDLOW RDC 36:43
35 Rahim Hajee CUCA 37:01
36 Matt Kemp CUCA 37:45
37 Justin M NAIT 37:51
38 Duane BARRETT RDC 38:12
39 Lawrence MacNeill GPRC 39:03
40 Bjorn Carlstad GPRC 39:32
 
 
ACAC Women 5 km Grand Prix Final Results
 
  Name School Time
1 Jodi SANGUIN RDC 18:30
2 Alexandra Gordichuk GMU 19:48
3 Marriya Jenkins CUCA 19:49
4 Kalli Green AUG 20:31
5 Lisa Curle SAIT 20:45
6 Glynis Milne GMU 20:47
7 Isabella Englert GMU 20:51
8 Melissa CABLE RDC 20:51
9 Rebecca Britton SAIT 21:08
10 Elizabeth Derksen GMU 21:09
11 Shelby C NAIT 21:13
12 Gladys Kochei LC 21:23
13 Lauren Brookes AUG 21:43
14 Alison McPherson SAIT 21:51
15 Kassi Boyd GMU 21:57
16 Meagan BEAUCHAMP RDC 22:13
17 Alexis Clarke GMU 22:25
18 Kristen Hansen CUCA 22:29
19 Amanda McWHAN RDC 22:52
20 Catherine ALCORN RDC 22:54
21 Meghan Johnston LC 23:05
22 Andrea V NAIT 23:10
23 Kate BLACKETT RDC 23:14
24 Emily Cole AUG 23:17
25 Kimberly B NAIT 23:18
26 Jackie Benning GPRC 23:33
27 Jill Blashyn SAIT 23:35
28 Adrienne Killick KC 23:36
29 Karly Johnson AUG 23:41
30 Amy Flemming LC 23:46
31 Davis Alton GPRC 23:47
32 Chennae L NAIT 23:49
33 Chassity Mohan GPRC 24:03
34 Mari McLachlan AUG 24:15
35 Ilona Gyapay AUG 24:17
36 Vanessa Besharah GPRC 24:20
37 Deborah Powell SAIT 24:29
38 Lissette Aguillon SAIT 24:42
39 Jennaye Norris LC 24:50
40 Hannah Roberts OC 25:08
41 Kim McK NAIT 25:17
42 Erin Corcoran GPRC 25:38
43 Lilit H NAIT 25:44
44 Amanda Matier GPRC 26:25
45 Barbara Jackson CUCA 26:28
46 Mackenzie Srachenski-Fyfe OC 26:31
47 Natalie Tryon KC 26:36
48 Shaunacee McKay OC 26:44
49 Trish Jackson CUCA 27:16
50 Teal Knox OC 27:48
51 Kaitlin Jarvis CUCA 27:48
52 Tina Lockhart OC 31:16
 
 
ACAC Team Results
 
Men:
1st Place -  Lethbridge College
2nd Place - Grant MacEwan University
3rd Place -  U of A - Augustana
 
Women:
1st Place -   Grant MacEwan University
2nd Place -  Red Deer College
3rd Place -   SAIT Polytechnic
Previous  |  Next ]     [ Up  |  First  |  Last ]     (Article 799 of 4235)

This page is created with TreePad