RUNNING ROOM INDOOR TRACK GRAND PRIX #1
2018 - 19
January 26, 2019
Hosted by MacEwan University 
 
3000m Results

  Men Time Women Time
1 Devin Saunders (RDC) 9:39.36 Ashley Tymkow (GMU) 11:22.07
2 Dan Szucs (RDC) 9:39.37 Emma Steele (GMU) 11:22.71
3 Owen Guenette (GMU) 9:41.48 Jill Stewart (RDC) 11:25.00
4 Daniel Robdrup (LETH) 10:16.11 Elise Nawrocki (CUE) 12:10.37
5 Tyler Larkin (LETH) 10:21.24 Rebecca Sweeney (LETH) 12:31.43
6 - - Cassandra Mastel- (GMU) DNS
7 - - Emily Spencer (LETH) SCR
 
 
1500m Results

  Men Time Women Time
1 Matthew Travaglin (SAIT) 3:57.88! Emma Steele (GMU) 5:07.24
2 Jacques Saayman (SAIT) 4:25.75 Ashley Tymkow (GMU) 5:09.40
3 Dan Szucs (RDC) 4:26.87 Amanda Vocke (SAIT) 5:31.02
4 Owen Guenette (GMU) 4:31.42 Ana Zulic (CUE) 5:31.92
5 Devin Saunders (RDC) 4:33.56 Caitlin Debree (RDC) 5:45.02
6 Daryl Ross (SAIT) x4:37.29 Mackenzie Spinks (RDC) 5:45.27
7 Eric Nooy (GPRC) 4:40.17 Bailey Trocolli-H (CUE) 5:48.19
8 Keith Spruyt (CUE) 4:41.92 Vildana Rekic (LETH) 6:01.89
9 Brice Wilkes (GPRC) 4:43.37 Deshanne Valentin (RDC) x6:08.12
10 Connor Jackson (LETH) 4:48.25 Ann Danard (SAIT) SCR
11 Tyler Larkin (LETH) 4:50.53 - -
12 Matthew Hebert (SAIT) x4:55.96 - -
13 Ian Novakowski (CUE) 5:03.01 - -
14 Leonard Chesoo (CUE) DQ - -
15 Timothy Shapka (UAA) SCR - -
 
1000m Results

  Men Time Women Time
1 Leonard Chesoo (CUE) 2:36.43 Ember Large (GMU) 3:05.82
2 Scott Kohlman (GMU) 2:39.78 Anna Van Der Gies (GPRC) 3:19.44
3 Miguel Macedo (00) 2:50.00 Jill Stewart (RDC) 3:23.40
4 Keith Spruyt (CUE) 2:50.00 Ana Zulic (CUE) 3:27.46
5 Tanner Rent (LETH) 2:51.07 Brooklyn Vogel (LETH) 3:30.08
6 Stephen Rowley (RDC) 2:52.21 Caitlin Debree (RDC) 3:37.44
7 Carson Schiller (RDC) 2:59.14 Bailey Trocolli-H (CUE) 3:37.52
8 Taylor Hudak (GPRC) 3:00.91 Mackenzie Spinks (RDC) x3:38.19
9 Jemmy Lee (SAIT) 3:01.56 Krista Frey (GPRC) 3:41.17
10 Ian Novakowski (CUE) x3:12.62 Daniella Wasielew (GMU) 3:50.69
11 Brad Agnew (CUE) x3:18.51 Lina Lim (UAA) 4:07.87
12 Kain Simmer (SAIT) 3:30.85 Madison Masterson (CUE) x4:10.64
13 Frazer Connelly (CUE) x3:38.96 Chiedza Mutize (UAA) 4:12.93
14 Michael Drysdale (SAIT) DNS Shaelyn Moltzhan (RDC) DNF
 
600m Results

  Men Time Women Time
1 Brandon Tufford (GPRC) 1:24.86 Ember Large (GMU) 1:41.95
2 Reece Runco (GMU) 1:25.58 Shaunice Burgers (GMU) 1:44.93
3 Brant Lauweryssen (SAIT) 1:27.69 Mienna Staroslies (CUE) 1:46.30
4 Miguel Macedo (00) 1:32.00 Maria Houle (GPRC) 1:48.68
5 Stephen Rowley (RDC) 1:30.84 Bailey Stang (GMU) x1:50.38
6 Jakob Vollmerhaus (RDC) 1:33.28 Lauren Pasiuk (RDC) 1:54.53
7 Tanner Rent (LETH) 1:33.95 Brooklyn Vogel (LETH) 1:56.86
8 Brandon Morris (CUE) 1:34.63 Lina Lim (UAA) 2:08.92
9 Lucas Wessner (RDC) x1:34.68 Shayla Sklaruk (RDC) DQ
10 Carson Schiller (RDC) x1:35.11 Shaelyn Moltzhan (RDC) DNS
11 Tristan Jochems (LETH) 1:37.56 Madison Masterson (CUE) SCR
12 Brad Agnew (CUE) 1:42.87 - -
13 Kuljeet Singh (LETH) x1:44.70 - -
14 Jackson Murrell (CUE) x1:51.42 - -
15 Dolan Saddleback (LETH) x1:52.78 - -
16 Alex Bedard (CUE) x1:53.66 - -
17 Frazer Connelly (CUE) x1:59.04 - -
18 Brent Stephen (SAIT) SCR - -
19 Timothy Shapka (UAA) SCR - -
 
300m Results

  Men Time Women Time
1 Caelen Begg (GMU) 36.84 Shayla Sklaruk (RDC) 43.51
2 Thomas Cross-Trus (GMU) 37.01 Shaunice Burgers (GMU) 46.03
3 Connor Swaby (GMU) x37.70 Mienna Staroslies (CUE) 46.91
4 Andrei Pop (GMU) x37.84 Bailey Stang (GMU) 46.95
5 Omar Medina (GMU) x38.73 Lauren Pasiuk (RDC) 47.38
6 Brandon Morris (CUE) 39.34 Brittney Duvall (GPRC) 49.71
7 Lucas Wessner (RDC) 39.37 Kiersten Rajotte (GMU) x50.45
8 Foster Isiche (LETH) 39.47 - -
9 Jakob Vollmerhaus (RDC) 39.68 - -
10 Iqbal Singh (SAIT) 40.26 - -
11 Joel Manz (GPRC) 40.37 - -
12 Marcus Bautista (SAIT) 40.81 - -
13 Warren Emslie (SAIT) x41.01 - -
14 Tristan Jochems (LETH) 41.27 - -
15 Kuljeet Singh (LETH) x42.90 - -
16 Jackson Murrell (CUE) 44.87 - -
17 Dolan Saddleback (LETH) x45.92 - -
18 Timothy Shapka (UAA) 57.77 - -
-- Felix Junior Barr (98) SCR - -
-- Frazer Connelly (CUE) SCR - -

 

4x400m Relay

  Men Time Women Time
1 GMU 3:37.78 GMU 4:28.65
2 GMU X3:43.37 RDC 4:36.67
3 GPRC 3:44.78 GPRC 4:38.45
4 GPRC x3:45.67 LETH 4:43.85
5 RDC 3:50.57 CUE 4:45.00
6 LETH 3:50.73 - -
7 CUE 3:56.24 - -
8 SAIT 4:00.04 - -
Previous  |  Next ]     [ Up  |  First  |  Last ]     (Article 1040 of 4402)

This page is created with TreePad