ACAC SWIM MEET #3
November 18, 2006
Hosted by MacEwan
 
Team Rankings - Through Event 40
 
Combined Team Scores
      Points
1 MacEwan College Griffins MacEwan 616
2 NAIT Ooks NAIT 456
3 Concordia University College of Alberta Thunder CUCA 214
4 Keyano College Huskies KC 200
5 Grande Prairie Regional College Wolves GPRC 156
 
MEN - Team Scores
      Points
1 NAIT Ooks NAIT 296
2 MacEwan College Griffins MacEwan 236
3 Concordia University College of Alberta Thunder CUCA 98
4 Grande Prairie Regional College Wolves GPRC 84
 
WOMEN - Team Scores
      Points
1 MacEwan College Griffins MacEwan 324
2 Keyano College Huskies KC 200
3 NAIT Ooks NAIT 128
4 Concordia University College of Alberta Thunder CUCA 84
5 Grande Prairie Regional College Wolves GPRC 40
 
 
MEN'S Individual Rankings - Through Event 40
Place Name School Points
1 Yap-Chung, Kris MacEwan 56
2 Yeap, Winston CUCA 56
3 Poznicoff, Andrew GPRC 52
4 Buckland, Robert MacEwan 48
5 Syryda, Keith NAIT 44
6 Ng, Michael NAIT 42
7 Kincaid, Jason NAIT 38
8 Mihaly, Tyler GPRC 32
8 Holmgren, Jim NAIT 32
8 Hawker, Brad NAIT 32
11 Scheuerrmann, Brandon MacEwan 28
12 Irvine, Tyler MacEwan 26
12 Bradley, Aaron CUCA 26
14 Buck, Jasyon NAIT 24
15 Scarlett, Braydon MacEwan 18
16 Godfrey, Sean MacEwan 16
16 Hammer, Jeff CUCA 16
18 Schofield, Jonathan NAIT 14
18 Kumpolt, Jason NAIT 14
20 Godrey, Ben MacEwan 4
 
 
WOMEN'S Individual Rankings - Through Event 40
Place Name School Points
1 Dewitt, Katie KC 56
2 Thistle, Amber MacEwan 48
3 Brownridge, Lindsay MacEwan 46
3 Gagnon, Sarah KC 46
5 Bender, Kandace MacEwan 44
5 Williams, Sarah NAIT 44
7 Labossiere, Renee MacEwan 40
7 Neal, Sarah MacEwan 40
9 Galfre, Cynthia KC 38
10 Robinson, Brandy CUCA 32
11 Harasem, Amanda MacEwan 26
12 Lamont, Lauren GPRC 24
13 Leder, Leanne NAIT 22
13 Bradley, Michelle Marie NAIT 22
13 McLean, Allyson CUCA 22
16 Hager, Heather MacEwan 18
17 Hirtle, Joanna KC 16
18 Greer, Aimory GPRC 10
18 Schaffer, Kadi KC 10
20 Dawyd, Michelle NAIT 8
21 MacKintosh, Meghan NAIT 6
22 Zukowski, Melissa NAIT 2
22 Gladue, Dakota CUCA 2
22 Chambers, Kala MacEwan 2
 
 

 
 
ACAC MEET #3 MacEwan RESULTS- November 18, 2006
 
Event 1 Mixed 400 SC Meter Free Style Relay
  Team Relay Time  
1 GRIF A 4:33.61 28
2 NAIT A 4:39.29 20
3 GP A 4:39.91 16
4 CON A 5:27.55 12
 
Event 3 Women 200 SC Meter IM
  Name School Time  
1 Brownridge, Lindsey GRIF 2:44.18 14
2 Williams, Sarah NAIT 2:48.11 10
3 Neal, Sarah GRIF 2:49.34 8
4 Robinson, Brandy CON 2:50.07 6
5 Lamount, Lauren GP 3:21.20 4
 
Event 4 Men 200 SC Meter IM
  Name School Time  
1 Poznicoff, Andrew GP 2:30.89 14
2 Kincaid, Jason NAIT 2:43.19 10
3 Bradley, Aaron CON 2:43.65 8
4 Kumpolt, Jason NAIT 2:46.00 6
5 Godfrey, Sean GRIF 3:03.16 4
-- Buhanan, Scott NAIT X3:05.58  
 
Event 5 Women 50 SC Meter Butterfly
  Name School Time  
1 Dewitt, Katie KC 32.50 14
2 Brownridge, Lindsey GRIF 33.40 10
3 Gagnon, Sarah KC 33.46 8
4 Galfre, Cynthia KC 34.23 6
5 McLean, Allyson GRIF 36.97 4
6 Harasen, Amanda GRIF 37.06 2
7 Schaffer, Kadi NAIT 40.93  
8 Hirtle, Joana GP 43.11  
9 Chambers, Kala GRIF 43.34  
10 Chin, Pauline NAIT 49.08  
 
Event 5 Women 50 SC Meter Butterfly
  Name School Time  
1 Dewitt, Katie KC 32.50 14
2 Brownridge, Lindsey GRIF 33.40 10
3 Gagnon, Sarah KC 33.46 8
4 Galfre, Cynthia KC 34.23 6
5 McLean, Allyson GRIF 36.97 4
6 Harasen, Amanda GRIF 37.06 2
7 Schaffer, Kadi NAIT 40.93  
8 Hirtle, Joana GP 43.11  
9 Chambers, Kala GRIF 43.34  
10 Chin, Pauline NAIT 49.08  
 
Event 6 Men 50 SC Meter Butterfly
  Name School Time  
1 Yap-Chung, Kris GRIF 27.70 14
2 Syryda, Keith NAIT 28.28 10
3 Holmgren, Jim NAIT 29.36 8
4 Scheuerrman, Brandon GRIF 30.39 6
5 Scarlette, Brayden GRIF 31.26 4
6 Schofield, Jon NAIT 31.58 2
7 Mihaly, Tyler GP 31.99  
8 Godfrey, Ben GRIF 33.01  
-- McLean, Cam NAIT X31.86  
 
Event 7 Women 100 SC Meter Backstroke
  Name School Time  
1 Bender, Kandace GRIF 1:16.58 14
2 Thistle, Amber GRIF 1:17.74 10
3 Leder, Leanne NAIT 1:31.13 8
4 Lamont, Lauren GP 1:35.50 6
5 Hager, Heather KC 1:39.06 4
6 Zukowski, Melissa NAIT 1:42.83 2
7 Gladuc, Dakota CON 1:47.58  
8 Moore, Sheena NAIT 1:47.65  
9 Greer, Aimory KC 1:54.22  
10 Sabourin, Alisha CON 2:04.94  
 
Event 8 Men 100 SC Meter Backstroke
  Name School Time  
1 Buckland, Robert GRIF 1:10.86 14
2 Buck, Jayson NAIT 1:14.41 10
3 Holmgren, Jim NAIT 1:15.90 8
4 Hammer, Jeff CON 1:25.33 6
 
Event 9 Women 400 SC Meter Freestyle
  Name School Time  
1 Galfre, Cynthia KC 5:05.60 14
2 Labossiere, Renee GRIF 5:06.30 10
3 Robinson, Brandy CON 5:51.07 8
4 Hirtle, Joana GP 6:43.18 6
 
Event 10 Men 400 SC Meter Freestyle
  Name School Time  
1 yap-Chung, Kris GRIF 4:46.70 14
2 Kincaid, Jason NAIT 5:00.72 10
3 Irvine, Tyler GRIF 5:05.32 8
4 Bradley, Aaron CON 5:31.08 6
-- Stagg, Ryan NAIT X5:43.08  
-- Buchanan, Scott NAIT X6:18.40  
 
Event 11 Women 200 SC Meter Breaststroke
  Name School Time  
1 Williams, Sarah NAIT 3:03.33 14
2 Harasem, Amanda GRIF 3:15.42 10
3 Bradley, Michelle Marie CON 3:22.09 8
4 Dawyd, Michelle NAIT 3:54.80 6
5 Greer, Aimory KC 3:56.06 4
 
Event 12 Men 200 SC Meter Breaststroke
  Name School Time  
1 Williams, Sarah NAIT 3:03.33 14
2 Harasem, Amanda GRIF 3:15.42 10
3 Bradley, Michelle Marie CON 3:22.09 8
 
Event 12 Men 200 SC Meter Breaststroke
  Name School Time  
1 Yeap, Winston CON 2:51.87 14
2 Hawker, Brad NAIT 2:56.52 10
3 Godfrey, Sean GRIF 3:20.09 8
 
Event 13 Women 100 SC Meter IM
  Name School Time  
1 Dewitt, Katie KC 1:15.22 14
2 Thistle, Amber GRIF 1:16.78 10
3 Bender, Kandace GRIF 1:22.73 8
4 Leder, Leanne NAIT 1:32.12 6
5 Hager, Heather KC 1:32.26 4
6 Schaffer, Kadi NAIT 1:33.57 2
7 Bradley, Michelle Marie CON 1:34.28  
8 MacKintosh, Meghan NAIT 1:36.65  
9 Gladue, Daktoa CON 1:45.07  
 
Event 14 Men 100 SC Meter IM
  Name School Time  
1 Yeap, Winston CON 1:04.57 14
2 Poznicoff, Andrew GP 1:05.60 10
3 Ng, Mike NAIT 1:08.10 8
4 Scheuerrman, Brandon GRIF 1:11.32 6
5 Buck, Jayson NAIT 1:12.71 4
6 Scarlette, Brayden GRIF 1:13.62 2
7 Kumpolt, Jason NAIT 1:13.74  
8 Hammer, Jeff CON 1:27.28  
-- McLean, Cam NAIT X1:15.40  
-- Stagg, Ryan NAIT X1:28.08  
 
Event 15 Women 200 SC Meter Butterfly
  Name School Time  
1 Gagnon, Sarah KC 2:40.07 14
 
Event 16 Men 200 SC Meter Butterfly
  Name School Time  
1 Mihaly, Tyler GP 2:38.58 14
 
Event 17 Women 100 SC Meter Freestyle
  Name School Time  
1 Dewitt, Katie KC 1:07.00 14
2 Labossiere, Renee GRIF 1:07.44 10
3 Neal, Sarah GRIF 1:07.89 8
4 McLean, Allyson GRIF 1:12.11 6
5 Leder, Leanne NAIT 1:18.70 4
6 Hirtle, Joana GP 1:19.39 2
7 Dawyd, Michelle NAIT 1:19.58  
8 Schaffer, Kadi NAIT 1:20.64  
9 MacKintosh, Meghan NAIT 1:23.63  
10 Chambers, Kala GRIF 1:25.48  
11 Woodford, Katie KC 1:32.41  
12 Chin, Pauline NAIT x1:33.70  
13 Suzi, Pratt KC 1:42.15  
14 Sahi, Simmy KC 2:05.99  
 
Event 18 Men 100 SC Meter Freestyle
  Name School Time  
1 Yap-Chung, Kris KC 1:07.00 14
2 Syryda, Keith GRIF 1:07.44 10
3 Scheuerrman, Brandon GRIF 1:07.89 8
4 Hawker, Brad GRIF 1:12.11 6
5 Irvine, Tyler NAIT 1:18.70 4
-- Stagg, Ryan GP 1:19.39 2
-- Healy, Bruce NAIT 1:19.58  
 
Event 19 Women 200 SC Meter Medley Relay
  Team Relay Time  
1 GRIF A 2:19.54 28
2 KC A 2:38.44 20
3 NAIT A 2:44.87 16
4 CON A 2:51.00 12
 
Event 20 Men 200 SC Meter Medley Relay
  Team Relay Time  
1 NAIT A 2:03.08 28
2 GRIF A 2:06.79 20
 
Event 21 Mixed 400 SC Meter Medley Relay
  Team Relay Time  
1 GRIF A 4:52.63 28
2 CON A 5:09.37 20
3 GP A 5:20.92 16
4 NAIT A 5:21.68 12
 
Event 23 Women 200 SC Meter Backstroke
  Name School Time  
1 Bender, Kandace GRIF 2:51.05 14
2 Lamont, Lauren GP 3:18.83 10
 
Event 24 Men 200 SC Meter Backstroke
  Name School Time  
1 Buckland, Robert GRIF 2:32.22 14
2 Mihaly, Tyler GP 2:38.90 10
3 Buck, Jayson NAIT 2:45.50 8
4 Hammer, Jeff CON 3:11.32 6
 
Event 25 Women 400 SC Meter IM
  Name School Time  
1 Neal, Sarah GRIF 6:06.31 14
2 Robinson, Brandy CON 6:11.72 10
3 Harasem, Amanda GRIF 6:36.28 8
 
Event 26 Men 400 SC Meter IM
  Name School Time  
1 Poznicoff, Andrew GP 5:16.32 14
2 Kincaid, Jason NAIT 5:49.88 10
3 Irvine, Tyler GRIF 5:54.55 8
4 Bradley, Aaron CON 6:15.49 6
5 Kumpolt, Jason NAIT 6:45.70 4
-- Buchanan, Scott NAIT X7:07.07  
 
Event 27 Women 50 SC Meter Breaststroke
  Name School Time  
1 Thistle, Amber GRIF 38.03 14
2 Williams, Sarah NAIT 39.00 10
3 Bradley, Michelle Marie CON 43.14 8
4 Hager, Heather KC 46.82 6
5 Greer, Aimory KC 48.41 4
6 Chambers, Kala GRIF 49.89 2
7 Dawyd, Michelle NAIT 50.40  
8 Moore, Sheena NAIT 50.51  
9 Woodford, Katie KC 52.15  
10 Sabourin, Alisha CON 53.57  
11 Zukowski, Melissa NAIT 55.54  
12 Suzi, Pratt KC 56.50  
13 Sahi, Simmy KC X1:21.01  
 
Event 28 Men 50 SC Meter Breaststroke
  Name School Time  
1 Yeap, Winston CON 30.58 14
2 Ng, Mike NAIT 33.51 10
3 Hawker, Brad NAIT 35.65 8
4 Scarlette, Brayden GRIF 37.71 6
5 Godfrey, Ben GRIF 40.62 4
6 Godrey, Sean GRIF 40.99 2
-- Stagg, Ryan NAIT X43.27  
 
Event 29 Women 100 SC Meter Butterfly
  Name School Time  
1 Gagnon, Sarah KC 1:14.32 14
2 Neal, Sarah GRIF 1:19.98 10
3 Robinson, Brandy CON 1:25.52 8
4 McLean, Allyson GRIF 1:26.91 6
5 Lamont, Lauren GP 1:34.93 4
 
Event 30 Men 100 SC Meter Butterfly
  Name School Time  
1 Yap-Chung, Kris GRIF 1:03.13 14
2 Buckland, Robert GRIF 1:08.56 10
3 Schofield, Jon NAIT 1:12.37 8
 
Event 31 Women 200 SC Meter Freestyle
  Name School Time  
1 Galfre, Cynthia KC 2:25.28 14
2 Labossiere, Renee GRIF 2:26.07 10
3 Hirtle, Joana GP 2:57.85 8
4 MacKintosh, Meghan NAIT 3:03.22 6
 
Event 32 Men 200 SC Meter Freestyle
  Name School Time  
1 Syryda, Keith NAIT 2:11.37 14
2 Buckland, Robert GRIF 2:19.85 10
3 Kincaid, Jason NAIT 2:20.43 8
4 Bradley, Aaron CON 2:36.81 6
  Buchanan, Scott NAIT X2:50.95  
  Healy, Bruce NAIT X3:09.98  
 
Event 33 Women 50 SC Meter Backstroke
  Name School Time  
1 Brownridge, Lindsey GRIF 34.59 14
2 Gagnon, Sarah KC 36.20 10
3 Bender, Kandace GRIF 36.40 8
4 McLean, Allyson GRIF 38.43 6
5 Leder, Leanne NAIT 41.74 4
6 Gladue, Dakota CON 44.94 2
7 Zukowski, Melissa NAIT 45.94  
8 Chambers, Kala GRIF 47.26  
9 Moore, Sheena NAIT 50.08  
10 Chin, Pauline NAIT 50.20  
11 Woodford, Katie KC 52.01  
12 Suzi, Pratt KC 53.22  
13 Sahi, Simmy KC 1:10.62  
 
Event 34 Men 50 SC Meter Backstroke
  Name School Time  
1 Ng, Mike NAIT 32.42 14
2 Holmgren, Jim NAIT 33.47 10
3 Mihaly, Tyler GP 34.22 8
4 Irvine, Tyler GRIF 35.89 6
5 Hammer, Jeff CON 38.53 4
-- McLean, Cam NAIT X33.88  
 
Event 35 Women 100 SC Meter Breaststroke
  Name School Time  
1 Thistle, Amber GRIF 1:24.09 14
2 Williams, Sarah NAIT 1:25.80 10
3 Browridge, Lindsey GRIF 1:26.44 8
4 Bradley, Michelle Marioe CON 1:35.80 6
5 Hager, Heather KC 1:44.02 4
6 Greer, Aimory KC 1:50.12 2
7 Moore, Sheena NAIT 1:51.02  
8 Sabourin, Alisha CON 2:00.52  
 
Event 36 Men 100 SC Meter Breaststroke
  Name School Time  
1 Yeap, Winston CON 1:09.75 14
2 Ng, Mike NAIT 1:18.52 10
3 Hawker, Brad NAIT 1:19.28 8
4 Scarlette, Brayden GRIF 1:22.70 6
5 Kumpolt, Jason NAIT 1:25.20 4
6 Godfrey, Sean GRIF 1:29.89 2
 
Event 37 Women 50 SC Meter Freestyle
 
  Name School Time  
1 Dewitt, Katie KC 29.48 14
2 Labossiere, Renee GRIF 31.56 10
3 Schaffer, Kadi NAIT 33.33 8
4 Harasem, Amanda GRIF 33.53 6
5 Galfre, Cynthia KC 33.71 4
6 Dawyd, Michelle NAIT 35.61 2
7 MacKintosh, Meghan NAIT 36.58  
8 Zukowski, Melissa NAIT 38.53  
9 Gladue, Dakota CON 39.14  
10 Woodford, Katie KC 41.99  
11 Chin, Pauline NAIT X42.64  
12 Suzi, Pratt KC 43.56  
13 Sabourin, Alisha CON 46.89  
13 Sahi, Simmy KC X1:00.80  
 
Event 38 Men 50 SC Meter Freestyle
  Name School Time  
1 Poznicoff, Andrew GP 25.08 14
2 Syryda, Keith NAIT 25.88 10
3 Scheurrman, Brandon GRIF 26.09 8
4 Holmgren, Jim NAIT 27.63 6
5 Schofield, Jon NAIT 27.69 4
6 Buck, Jayson NAIT 27.79 2
7 Godfrey, Ben GRIF 29.31  
-- McLean, Cam NAIT X28.14  
-- Healy, Bruce NAIT X37.13  
 
Event 39 Women 200 SC Meter Freestyle Relay
  Team Relay Time  
1 GRIF A 2:06.57 28
2 NAIT A 2:15.81 20
3 CON A 2:44.31 16
4 KC A 3:06.56 12
 
Event 40 Men 200 SC Meter Freestyle Relay
  Team Relay Time  
1 NAIT A 1:48.52 28
2 GRIF A 1:49.08 20
Previous  |  Next ]     [ Up  |  First  |  Last ]     (Article 1174 of 4430)

This page is created with TreePad