RED DEER COLLEGE GRAND PRIX XC RACE
September 23, 2006
 
8 km Results
 
RUNNER TEAM TIME PLACE GPRIX AUG GPRC LCC MAC NAIT PBC RDC SAIT OPEN HS
Ed Kangogo LCC 27:31:00 1 1     1              
Rogers Sergon LCC 29:12:00 2 2     2              
Johnathan Withey OPEN 29:45:00 3                   3  
Sean Hwryluk GPRC 30:43:00 4 3   3                
Chris Bec LCC 31:40:00 5 4     4              
Dan Lauzon OPEN 31:49:00 6                   6  
Josh Radtke OPEN 32:09:00 7                   7  
Javin Sissons RDC 32:21:00 8 5             5      
Rob Swartz OPEN 32:39:00 9                   9  
Dustin Fountain GPRC 33:03:00 10 6   6                
David Eliuk MAC 33:15:00 11 7       7            
Luke Rounds GPRC 33:28:00 12 8   8                
Jason Kincaid NAIT 33:40:00 13 9       9            
Brian Sherk GPRC 33:54:00 14 10   10                
Andrew Kohlenberg MAC 34:01:00 15 11       11            
Ian Blokland OPEN 34:03:00 16                   16  
Joe Back MAC 34:09:00 17 12       12            
Brad Schalles LCC 34:24:00 18 13     13              
Justin Black GPRC 34:43:00 19 14   14                
Garett Hunter MAC 34:59:00 20 15       15            
Kuni Iwai GPRC 35:06:00 21 16   16                
Blair Corbett SAIT 35:17:00 22 17               17    
Jason Greer LCC 35:30:00 23 18     18              
Franky Tse PBC 35:40:00 24 19           19        
Jonathan Smith HS 35:42:00 25                   25  
David Brikigt AUG 35:50:00 26 20 20                  
Jordan Lee RDC 35:54:00 27 21             21      
Brad Steinberg NAIT 35:58:00 28 22         22          
Bill Corcoran OPEN 35:59:00 29                   29  
Eric Tetreau RDC 36:09:00 30 23             23      
Nathaniel Baker PBC 36:20:00 31 24           24        
Mark Grocholski SAIT 36:25:00 32 25               25    
Jordan McIver OPEN 36:35:00 33                   33  
Jared deGroot LCC 36:45:00 34 26     26              
Shawn McClelland RDC 37:16:00 35 27             27      
Allan Tetreau RDC 37:32:00 36 28             28      
Sharmarke Salad HS 37:35:00 37                     37
Rick Larush OPEN 37:51:00 38                   38  
Hasan Aziz PBC 38:09:00 39 29           29        
Ivan Texiria LCC 38:44:00 40 30     30              
Kyle Hoehne NAIT 38:45:00 41 31         31          
Steven Gill RDC 38:58:00 42 32             32      
Ben Foged AUG 39:10:00 43 33 33                  
Matt Carr NAIT 40:15:00 44 34         34          
Dallas Kendrick MAC 40:16:00 45 35       35            
Darren Lund RDC 42:15:00 46 36             36      
Adrian Jaramille NAIT 43:05:00 47 37         37          
Garrett Mazure NAIT 45:44:00 48 38         38          
Jeff Siddle AUG 46:22:00 49 39 39                  
# OF RUNNERS SCORING 49 39 3 6 7 6 5 3 7 2 8 2
      AUG GPRC LCC MAC NAIT PBC RDC SAIT OPEN HS
                         
 
 
5 km Results
 
RUNNER TEAM TIME PLACE GPRIX AUG GPRC LCC MAC NAIT RDC SAIT OPEN
Marcia Birkigt AUG 20:06 1 1 1              
Rachel Lauzon RDC 21:05 2 2           2    
Janet Hodges MAC 21:09 3 3       3        
Janelle Williamson MAC 21:11 4 4       4        
Mattie Clough SAIT 21:23 5 5             5  
Stevie Larocque SAIT 22:22 6 6             6  
Jen Becker OPEN 23:06 7                 7
Marisa Jans MAC 23:17 8 7       7        
Jodi Sanguin OPEN 23:26 9                 9
Faren Honess LCC 23:32 10 8     8          
Lexi Krossa RDC 23:34 11 9           9    
Tegan Owens SAIT 23:38 12 10             10  
Tamara Taerum AUG 23:41 13 11 11              
Britta Stephenson GPRC 23:43 14 12   12            
Ashley Peter-Rennich OPEN 23:51 15                 15
Melanie Schultz AUG 23:53 16 13 13              
Kate Allred LCC 23:55 17 14     14          
Sarah Wasnea MAC 23:56 18 15       15        
Sara Irvine GPRC 24:00:00 19 16   16            
Hiliary Pittman SAIT 24:02:00 20 17             17  
Sarina Olivieri LCC 24:08:00 21 18     18          
Brianne Tetz MAC 24:21:00 22 19       19        
Jessica Friesen RDC 24:23:00 23 20           20    
Sarah Hudgetts OPEN 24:27:00 24                 24
Brittney Sissons OPEN 24:32:00 25                 25
Giulia Fatica SAIT 24:37:00 26 21             21  
Joe-Anna Votechek LCC 24:40:00 27 22     22          
Robin Braconnier AUG 24:55:00 28 23 23              
Robyn Fast LCC 25:13:00 29 24     24          
Erin Connell GPRC 25:21:00 30 25   25            
Maggie McBride AUG 25:23:00 31 26 26              
Megan Larson GPRC 25:39:00 32 27   27            
Erin Hindley LCC 25:40:00 33 28     28          
Katie Samoil MAC 25:41:00 34 29       29        
Patricial Leighton AUG 25:47:00 35 30 30              
Evelyn Sparling OPEN 25:48:00 36                 36
Britney Tetz RDC 25:52:00 37 31           31    
Marie Chalifoux NAIT 25:53:00 38 32         32      
Kathryn Stone GPRC 26:04:00 39 33   33            
Jesse Watkins AUG 26:06:00 40 34 34              
Suzanne Forbes RDC 26:20:00 41 35           35    
Sylvia Beller MAC 26:37:00 42 36       36        
Jennifer Soderberg MAC 26:44:00 43 37       37        
Susannah Sparling OPEN 26:47:00 44                 38
Elaina Hof LCC 27:47:00 45 38     38          
Denise Alexander MAC 29:02:00 46 39       39        
Lindsay Stebbings NAIT 29:28:00 47 40         40      
Kate Stevenson MAC 29:39:00 48 41       41        
Cynthia Marks AUG 29:59:00 49 42 42              
Rigel Carias GPRC 44:01:00 50 43   43            
# OF RUNNERS SCORING 50 43 8 6 7 10 2 5 7  
          AUG GPRC LCC MAC NAIT RDC SAIT OPEN
                         
 
*note: ACAC team scores based on Gprix placing, whereas open and HS team scores based on overall placing
Previous  |  Next ]     [ Up  |  First  |  Last ]     (Article 827 of 4235)

This page is created with TreePad