VOLLEYBALL ALL-CONFERENCE TEAMS
1980-85
 
 
  MEN'S ALL-CONFERENCE TEAM

WOMEN'S ALL-CONFERENCE TEAM
1984-85 North Division
Trevor Norton, MacEwan                 
Keith Hansen, MacEwan                 
Mark Maris, RDC                          
Calvin Aubin, MacEwan                 
Ritchie Hosker, GPRC                 
Gene Telfer, RDC
North Division
Dorine Doucette, RDC
Georgia Fullerton, RDC
Sandra Hawkes, GPRC
Donna Hubscher, MacEwan
Michel Brandt, NAIT
Darla Abbott, GPRC
  South Division South Division
  Sai Wong, LCC                          
Lorry Ingram, OC                          
Kevin Bristow, SAIT                 
Dan Jarratt, MRC                          
Steve Szentmiklossy, SAIT                 
Duane Bolin, SAIT        
Tammy Dooley, MHC
Tannis Kusler, MHC
Ina Renke, MHC
Susan Bullard, MRC
Sylvia Kaelber, OC
Gail Gibbons, MRC
     
1983-84 North Division
Loris Campagnolo, NAIT                 
Trevor Norton, MacEwan                 
Ron Norton, MacEwan                 
Pat McFeely, RDC                          
Brad Paton, MHC*                          
Mark Maris, RDC*        
North Division
Diane Proctor, NAIT
Bonny Dearing, RDC
Dorine Doucette, GPRC
Jody Strate, RDC
Donna Cook, RDC
Georgia Fullerton, RDC
  South Division South Division
  David Cryer, SAIT                          
Alan Luck, SAIT                          
Ward Reiter, LCC                          
Steve Szentimiklossy, SAIT                 
Jeff Tareta, MHC                          
Tom Fugel, SAIT
Lori Hart, LCC
Faye Anderson, OC
Carrie Klaudt, MHC
Tammy Dooley, MHC
Julie Gaumont, SAIT
Pam Johnson, MHC*
Michelle Grant, SAIT*
     
1982-83 North Division
Loris Campagnolo, NAIT                 
Pat McPheely, RDC                 
Ron Norton, MacEwan                 
Trevor Norton, MacEwan                 
Grant Smith, GPRC                 
Les Sutherland, RDC
North Division
Marie Doucette, GPRC
Cathy McDonald, MacEwan
Heather MacDonald, RDC
Diane Proctor, NAIT
Trish Robertson, RDC
Gerry Zuk, MacEwan
  South Division South Division
  Dave Cryer, SAIT                          
Tom Evanview, MRC                 
Arden Haugan, MHC                 
Brad McCool, MRC                          
Ray Schmidt, SAIT        
Marie Bolt, MHC
Lori Bruneau, LCC
Lori Hart, LCC
Carrie Klaudt, MHC
Val Klaudt, SAIT
Shirley Walker, MHC
     
1981-82 North Division
Arley Cranston, GPRC
Trevor Norton, MacEwan        
Lawrence Sedore, RDC
Richie Cunningham, RDC
Scott Wilson, RDC
Brian Madill, CLC
North Division
Charlotte Eujen, MacEwan
Donna Cook, RDC
Joan Kubinec, RDC
Heather MacDonald, RDC
Bernice MacKinnon, RDC
Shirley Poland, GPRC
  South Division South Division
  Ray Schmidt, SAIT
Jim Mah, SAIT
Ed Leong, SAIT
Stu Neilsen, MRC
Ian McPhail, MRC
Randy Derhelm, MHC
Trish Robertson, MRC
Barb Anderson, OC
Georgia Scott, SAIT
Debbie Kitzul, SAIT
Wendy Smith, SAIT
Charlotte Meyer, MHC
     
1980-81 North Division
Wade Konschuh, MacEwan                 
Ian McPhail, RDC                          
Ray Schmidt, RDC                          
Tim Howiniuk, NAIT                          
Dave Lorenzen, CLC                 
Garry Mawer, RDC        
North Division
Erin Martin, MacEwan
Bonny Dearing, RDC
Lora Anderson, MacEwan
Karen Branigan, RDC
Sheila Marshall, MacEwan
Karen Cunningham, GPRC
  South Division
John Mah, MRC                          
Dan Gow, SAIT*                          
Brian Lucko, LCC*                          
Stu Nelson, MRC                          
Brent Seeley, LCC                          
Al Kuysters, SAIT                          
Harold Huber, SAIT        
South Division
Lorie De Costa, MRC*
Rena Bertoia, OC*
Wendy Smith, SAIT*
Charlotte Meyer, MHC
Barb Anderson, OC
Georgia Scott, SAIT
Carrie Hunter, MRC
 
*Tie Vote
Previous  |  Next ]     [ Up  |  First  |  Last ]     (Article 69 of 4235)

This page is created with TreePad