ACAC MEET #1 KC RESULTS - October 14, 2006
 
         
Event 1 Women 400 SC Meter Freestyle Relay  
  Team Relay Time  
1 MacEWAN A 4:41.68 14
2 KC A 4:48.03 10
3 NAIT A 5:08.13 8
4 CUCA A 5:58.78 6
         
Event 2 Men 400 SC Meter Freestyle Relay    
  Team Relay Time  
1 NAIT A 4:00.81 14
2 MacEWAN A 4:02.43 10
         
Event 3 Women 00 SC Meter IM      
  Name School Time  
1 Brownridge, Lindsey MacEWAN 2:46.67 7
2 Bender, Kandas MacEWAN 2:51.94 5
3 Neal, Sarah MacEWAN 3:01.19 4
4 Laumont, Lauren GPRC 3:20.28 3
5 Hurtle, Joanna GPRC 3:20.86 2
-- Gladue, Dakota CUCA DQ  
         
         
Event 4 Men 200 SC Meter IM      
  Name School Time  
1 Poznicoff, Andrew MacEWAN 2:31.94 7
2 Kincaid, Jason NAIT 2:46.54 5
3 Kumpolt, Jason N-UN 2:51.85 4
4 Godfrey, Ben MacEWAN 2:52.36 3
5 Bradley, Aaron CUCA 2:57.46 2
6 Godrey, Sean MacEWAN 2:58.65 1
7 Buchanan, Scott NAIT 3:06.64  
         
Event 5 Women 50 SC Meter Butterfly    
  Name School Time  
1 Dewitt, Katie KC 32.43 7
2 Gagnon, Sarah KC 33.64 5
3 Galfre, Cynthia KC 34.68 4
4 Williams, Sarah NAIT 36.00 3
5 Robinson, Brandie CUCA 36.55 2
6 McLean, Allyson MacEWAN 37.00 1
7 Hurtle, Joanna GPRC 42.07  
8 Schaffer, Kadi NAIT 42.77  
         
Event 6 Men 50 SC Meter Butterfly    
  Name School Time  
1 Yap-Chung, Kris MacEWAN 27.79 7
2 Syryda, Keith NAIT 28.80 5
3 Yeap, Winston CUCA 30.88 4
4 Mihaly, Tyler GPRC 31.12 3
5 Scheuerman, Brandon MacEWAN 31.36 2
6 Schofield, Jonathon NAIT 31.53 1
7 Hawker, Brad NAIT 33.08  
8 McLean, Cam NAIT x33.21  
         
Event 7 Women 100 SC Meter Backstroke    
  Name School Time  
1 Fithsitle, Amber MacEWAN 1:17.98 7
2 Harasem, Amanda MacEWAN 1:23.39 5
3 Leder, Leanne NAIT 1:35.03 4
4 Laumont, Lauren GPRC 1:35.77 3
5 Zukowski, Melissa NAIT 1:43.43 2
6 Hager, Heather KC 1:45.77 1
7 Greer, Aimory KC 1:54.03  
8 Gladue, Dakota CUCA 1:56.73  
9 Pratt, Suzi KC 2:08.54  
         
Event 8 Men 100 SC Meter Backstroke    
  Name School Time  
1 Buckland, Robert MacEWAN 1:11.81 7
2 Syryda, Keith NAIT 1:15.64 5
3 McLean, Cam NAIT 1:20.09 4
4 Luchkow, Jared MacEWAN 1:21.62 3
5 Stagg, Ryan NAIT 1:25.97 2
         
Event 9 Women 400 SC Meter Freestyle    
  Name School Time  
1 Labossiere, Renee MacEWAN 5:16.14 7
2 Galfre, Cynthia KC 5:19.45 5
3 Bender, Kandas MacEWAN 5:19.68 4
         
Event 10 Men 400 SC Meter Freestyle    
  Name School Time  
1 Kincaid, Jason NAIT 5:01.92 7
2 Irvine, Tyler MacEWAN 5:14.94 5
3 Schofield, Aaron N-UN 5:15.43 4
4 Buchanan, Scott NAIT 6:13.29 3
         
Event 11 Women 200 SC Meter Breaststroke    
  Name School Time  
1 Harasem, Amanda MacEWAN 3:15.73 7
2 Bradley, Michelle Marie CUCA 3:30.28 5
3 Greer, Aimory KC 3:54.06 4
4 Dawyd, Michelle NAIT 4:02.97 3
         
Event 12 Men 200 SC Meter Breaststroke    
  Name School Time  
1 Poznikoff, Andrew GPRC 2:46.87 7
2 Hawker, Brad NAIT 3:03.41 5
3 Godfrey, Sean MacEWAN 3:28.81 4
         
Event 13 Women 100 SC Meter IM    
  Name School Time  
1 Dewitt, Katie KC 1:15.84 7
2 Williams, Sarah NAIT 1:19.19 5
3 Robinson, Brandy CUCA 1:21.31 4
4 Harasem, Amanda MacEWAN 1:25.46 3
5 Leder, Leanne NAIT 1:32.61 2
6 Hager, Heather KC 1:36.10 1
7 Schaffer, Kadi NAIT 1:41.74  
         
Event 14 Men 100 SC Meter IM      
  Name School Time  
1 Yeap, Winston CUCA 1:07.83 7
2 Scarlett, Brayden MacEWAN 1:15.77 5
3 Kumpolt, Jason N-UN 1:16.36 4
4 Kincaid, Jason NAIT 1:21.44 3
5 Stagg, Ryan NAIT 1:26.71 2
-- Godfrey, Ben MacEWAN DQ  
         
Event 15 Women 200 SC Meter Butterfly    
  Name School Time  
1 Gagnon, Sarah KC 2:43.33 7
2 Brownridge, Lindsay MacEWAN 2:49.39 5
         
Event 16 Men 200 SC Meter Butterfly    
  Name School Time  
1 Yap-Chung, Kris MacEwan 2:25.17 7
         
Event 17 Women 100 SC Meter Freestyle    
  Name School Time  
1 Labossiere, Renee MacEWAN 1:08.16 7
2 Neal, Sarah MacEWAN 1:08.55 5
3 McLean, Allyson MacEWAN 1:12.13 4
4 Hirtle, Joana GPRC 1:17.04 3
5 Dawyd, Michelle NAIT 1:25.00 2
6 Chambers, Kala MacEWAN x1:31.60  
7 Zukowski, Melissa NAIT 1:34.86 1
8 Woodford, Katie KC 1:38.95  
9 Dubruile, Lindsay KC 1:42.06  
10 Pratt, Suzi KC 1:51.71  
11 Sabourin, Alisha CUCA 1:52.08  
12 Sahi, Sammy KC x2:16.43  
         
Event 18 Men 100 SC Meter Freestyle    
  Name School Time  
1 Syryda, Keith NAIT 59.62 7
2 Scheuerrman, Brandon MacEWAN 1:00.82 5
3 Bradley, Aaron CUCA 1:01.30 4
4 Ng, Michael NAIT 1:01.38 3
5 Schofield, Jon NAIT 1:01.55 2
6 Mihaly, Tyler GPRC 1:01.71 1
7 Buckland, Robert MacEWAN 1:02.59  
8 Luchkow, Jared MacEWAN 1:05.64  
9 Schofield, Aaron N-UN 1:12.74  
-- Irvine, Tyler MacEWAN DQ  
         
Event 19 Mixed 400 SC Meter Medley Relay    
  Name School Time  
1 MacEWAN A 4:56.53 14
2 CUCA A 5:22.16 10
3 NAIT A 5:37.68 8
         
Event 21 Women 200 SC Meter Medley Relay  
  Name School Time  
1 MacEWAN A 2:19.95 14
2 KC A 2:29.31 10
3 NAIT A 2:46.80 8
4 CUCA A 3:02.10 6
         
Event 23 Women 200 SC Meter Backstroke    
  Name School Time  
1 Bender, Kandace MacEWAN 2:49.50 7
2 Neal, Sarah MacEWAN 2:49.76 5
3 Robinson, Brandie CUCA 3:12.42 4
         
Event 24 Men 200 SC Meter Backstroke    
  Name School Time  
1 Buchanan, Scott NAIT 2:32.06 7
2 Buckland, Robert MacEWAN 2:34.65 5
3 Mihaly, Tyler GPRC 2:35.89 4
4 Irvine, Tyler MacEWAN 2:55.96 3
5 Stagg, Ryan NAIT 3:21.20 2
         
Event 25 Women 400 SC Meter IM    
  Name School Time  
1 Brownridge, Lindsay MacEWAN 5:53.48 7
2 Leder, Leanne NAIT 7:26.05 5
         
Event 26 Men 400 SC Meter IM      
  Name School Time  
1 Yap-Chung, Kris MacEWAN 5:38.49 7
2 Bradley, Aaron CUCA 6:09.82 5
3 Schofield, Aaron NAIT 6:11.03 4
         
Event 27 Women 50 SC Meter Breaststroke    
  Name School Time  
1 Fithsitle, Amber MacEWAN 38.33 7
2 DeWitt, Katie KC 39.84 5
3 Bradley, Michelle-Marie CUCA 44.91 4
4 Hager, Heather KC 45.82 3
5 Greer, Aimory KC 49.63 2
6 Chambers, Kala MacEWAN 50.85 1
7 Dawyd, Michelle NAIT 50.91  
8 Moore, Sheena NAIT 51.45  
9 Dubruile, Lindsay KC x53.68  
10 Pratt, Suzi KC x1:02.20  
-- Woodford, Katie KC DQ  
         
Event 28 Men 50 SC Meter Breaststroke    
  Name School Time  
1 Yeap, Winston CUCA 32.21 7
2 Poznicoff, Andrew GPRC 32.89 5
3 Ng, Michael NAIT 34.07 4
4 Hawker, Brad NAIT 35.80 3
5 Scheuerman, Brandon MacEWAN 36.28 2
6 Kumpolt, Jason N-UN 37.68 1
7 Scarlett, Brayden MacEWAN 38.06  
8 Godfrey, Sean MacEWAN 42.00  
         
Event 29 Women 100 SC Meter Butterfly    
  Name School Time  
1 Gagnon, Sarah KC 1:16.57 7
2 Brownridge, Lindsay MacEWAN 1:17.45 5
3 Neal, Sarah MacEWAN 1:18.45 4
4 Robinson, Brandy CUCA 1:30.30 3
5 Lamont, Lauren GPRC 1:33.88 2
6 Hurtle, Joanna GPRC 1:41.70 1
         
Event 30 Men 100 SC Meter Butterfly    
  Name School Time  
1 Yap-Chung, Kris MacEWAN 1:03.80 7
2 Buckland, Robert MacEWAN 1:12.10 5
3 Godfrey, Ben MacEWAN 1:15.03 4
4 Buchanan, Scott NAIT 1:26.98 3
         
Event 31 Women 200 SC Meter Freestyle    
  Name School Time  
1 Labossierre, Renee MacEWAN 2:30.07 7
2 Galfre, Cynthia KC 2:30.35 5
3 Williams, Sarah NAIT 2:32.28 4
4 Laumont, Lauren GPRC 3:01.63 3
         
Event 32 Men 200 SC Meter Freestyle    
  Name School Time  
1 Poznikoff, Andrew GPRC 2:18.05 7
2 Kincaid, Jason NAIT 2:23.12 5
3 Bradley, Aaron CUCA 2:26.78 4
4 Schofield, Aaron N-UN 2:27.14 3
5 Irvine, Tyler MacEWAN 2:28.23 2
6 Stagg, Ryan NAIT 2:41.45 1
         
Event 33 Women 50 SC Meter Backstroke    
  Name School Time  
1 Fithsitle, Amber MacEWAN 36.57 7
2 Gagnon, Sarah KC 37.59 5
3 McLean, Allyson MacEWAN 38.42 4
4 Leder, Leanne NAIT 44.20 3
5 Zukowski, Melissa NAIT 44.82 2
6 Schaffer, Kadi NAIT 45.36 1
7 Chambers, Kala MacEWAN 46.97  
8 Moore, Sheena NAIT X49.04  
9 Gladue, Dakota CUCA 49.97  
10 Dubrule, Lindsay KC 52.24  
11 Woodford, Katie KC 54.29  
12 Sahi, Simmy KC X1:06.45  
         
Event 34 Men 50 SC Meter Backstroke    
  Name School Time  
1 Ng, Mike NAIT 32.57 7
2 Mihaly, Tyler GPRC 33.78 4.5
3 McLean, Cam NAIT 33.78 4.5
4 Luchkow, Jared MacEWAN 35.67 3
5 Scarlett, Brayden MacEWAN 36.27 2
         
Event 35 Women 100 SC Meter Breaststroke    
  Name School Time  
1 Williams, Sarah NAIT 1:27.38 7
2 Fithsitle, Amber MacEWAN 1:28.71 5
3 Harasem, Amanda MacEWAN 1:31.41 4
4 Bradley, Michelle-Marie CUCA 1:39.11 3
5 Hager, Heather KC 1:44.66 2
6 Greer, Aimory KC 1:49.99 1
7 Sabourin, Alisha CUCA 2:04.68  
         
Event 36 Men 100 SC Meter Breaststroke    
  Name School Time  
1 Ng, Michael NAIT 1:20.29 7
2 Hawker, Brad NAIT 1:23.89 5
3 Kumpolt, Jason N-UN 1:26.85 4
4 Scarlett, Brayden MacEWAN 1:27.08 3
5 Godfrey, Sean MacEWAN 1:31.93 2
         
Event 37 Women 50 SC Meter Freestyle    
  Name School Time  
1 Dewitt, Katie KC 29.98 7
2 Galfre, Cynthia KC 32.00 5
3 Labossiere, Renee MacEWAN 32.13 4
4 Bender, Kandas MacEWAN 32.31 3
5 McLean, Allyson MacEWAN 33.04 2
6 Dawyd, Michelle NAIT 36.07 1
7 Schaffer, Kadi NAIT 36.65  
8 Bradley, Michelle-Marie CUCA 39.58  
9 Gladue, Dakota CUCA 40.43  
10 Zukowski, Melissa NAIT 41.01  
11 Moore, Sheena NAIT x44.16  
12 Woodford, Katie KC 44.24  
13 Pratt, Suzi KC x48.05  
14 Sabourin, Alisha CUCA 48.85  
15 Dubrule, Lindsay KC x49.18  
16 Sahi, Sammy KC x1:00.27  
         
Event 38 Men 50 SC Meter Freestyle    
  Name School Time  
1 Syryda, Keith NAIT 26.50 7
2 Scheuerman, Brandon MacEWAN 26.73 5
3 Yeap, Winston CUCA 27.77 4
4 Schofield, Jon NAIT 28.28 3
5 McLean, Cam NAIT 29.01 2
6 Luchkow, Jared MacEWAN 29.30 1
7 Godfrey, Ben MacEWAN 29.97  
8 Schofield, Aaron N-UN 32.52  
         
Event 39 Mixed 200 SC Meter Freestyle Relay  
  Team Relay Time  
1 MacEWAN A 2:01.31 14
2 NAIT A 2:06.57 10
3 CUCA A 2:27.69 8
Previous  |  Next ]     [ Up  |  First  |  Last ]     (Article 1060 of 4235)

This page is created with TreePad